Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartoznak rá a...

Mennyire tartoznak rá a családom anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim egyszerre lettek munkanélküliek. Van egy kertünk, egy autónk, 2 kutyánk, a lakás és az én különböző költségeim, amiket eddig fedezett a 2 fizetés, de most jóval kevesebb lesz a bevétel. A lényeg az, hogy a havi kiadások mellett nem lesz megünnepelve a születésnapom, sem a karácsony. Lesznek olyan napok, mikor nem lesz főtt étel az asztalon. Nem lesz pénzünk téli ruhákat venni, a tavalyiak egy része már kicsi vagy épp szakadt. Szóval, nem tudom, hogy elmondjam-e a barátomnak ezeket. Ő jól keres, márkás ruhákban jár, szórja a pénzt. Már 2 hete ha nálunk vacsorázik, ő veszi meg a boltban, amit enni szeretne. Tegnap már sírva fakadtam, hogy ilyen rosszul sosem álltunk még anyagilag. Tavasszal lehet, hogy a kertet is el kell adnunk, sőt a 2 kutyát elajándékozni. Tartós testi fogyatékosságom miatt májusig emelt cs. pótlékot kapunk, de utána az is megszűnik. Szóval, egyik hónapról a másikra mindenünk "elveszett". Szégyellem magam a barátom előtt, hogy arra nem lesz pénzem, hogy fodrászhoz menjek (3000 ft), vagy hogy születésnapomra apukám süssön egy tortát. Eddig mindig tele volt a hűtőnk, most épp hogy lekvár van, olcsó májas, kolbász, vaj és zsír. Már a kutyák oltásait sem tudjuk kifizetni, az decemberben esedékes. Próbáltunk eladni mindent amit pénzzé lehet tenni, de így sem történt semmi változás. Szégyenlem, hogy minden nap itt alszik, már 1 hete csak vizet iszunk, esetleg teát.

Tudom, hogy szeret és meg fogja érteni, de már azon gondolkozom vele, inkább elhagyom, nem akarom, hogy miattam szégyenkezzen, hogy egy rendes ruhára nem telik.


(És még mielőtt valaki belém kötne, az internetet nem tudjuk lemondani amíg a szerződés tart, mert akkor többet kellene fizetnünk.)

Segítsetek, hogy mondjam el a barátomnak ezeket? Egyáltalán el kell-e? Bár úgyis észre fogja venni, hogy csak kenyér és párizsi lesz az ebéd. :(


2009. nov. 4. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hàt, nézd..tudom, a kommentemmel nem fogom megvàltani a vilàgot, de manapsàg sajnos igen sokan vesztik el a munkàjukat ( és ez még fokozodni fog, ahogy hallom), nem tehetnek rola a szuleid. Gondolom ugyis mindent megtesznek majd, hogy ujra kaphassanak valami munkàt.

A baràtod pedig, ha normàlis és tényleg szeret, akkor elfogadja a helyzetet, és emiatt nem fog otthagyni.

2009. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hadd lássa, hogy ilyen is létezik. Ez a helyzet lehet akár egy szakitópróba is. Ne titkold előtte a valóságot, nem érdemes. El fog dőlni, mennyire stabilak az érzelmei, mennyi empátia van benne. Ne szégyelld magad, ez bárkivel, bármikor előfordulhat.
2009. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy sajnálni fog, és majd azt mondja, hogy ő megvesz nekem ezt meg azt. Pl ruhákat, vagy fodrászt stb. De én nem szeretném sem magamat sem őt ilyen helyzetbe hozni. :(
2009. nov. 4. 18:44
 4/13 anonim ***** válasza:

fodrász...2-3 évente ha eljutok fográszhoz,anélékül is tudok jol kinézni...

szülinapi tortáhozvalot (2ezernél nemtöbb)meg hagyhatod,hogy megvegye,süssétek együtt...programnak is jo...főleg ha még ehető is lesz...

elmondani ha nem mondod,ugyis rájön...de titkolnivalo nincs ezen...

2009. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Eddig volt rá pénzünk, hogy 3 havonta egyszer fodrászhoz menjek. Egy szimpla piskótát nem tudunk megsütni, mert akkor nem marad pénz az iskolai dolgokra. A ballagási ruhámat is a 2 mamám fizeti ki, felesbe (17 ezer ft, kosztüm + nadrág). A szalagavató estéjén vacsorázni sem fogunk (1300 ft6per fő, és 4en lennénk.)

Nem akarom, hogy vegyen nekem ilyen nagy dolgokat. :(

2009. nov. 4. 18:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nem szégyen! A szüleid gondolom keresnek munkát és ha valamelyikőjük talál minden újra a régi lesz! Ő a szerelmed! Ne titkold előtte a dolgokat! ÉS sok sikert a továbbiakban!
2009. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak náluk mindig finom ételek, édesség van, mindenre telik neki/nekik, nekünk meg semmire. :(
2009. nov. 4. 19:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy percig sem kell szégyellned, és mondjad el neki őszintén a dolgokat. Soha nem lehet tudni, hogy mit is hoz az élet. Nézd, mi ilyen rossz anyagi helyzetben nem vagyunk, de így sem jut eszembe 3 havonta fodrászhoz menni, az legyen a legkisebb baj. Az hogyha esetleg felajánlja, hogy a szülinapi tortád megveszi (már úgysem olyan drága) nincsen benne semmi extra. Nem az ilyenből kell nagy ügyet csinálni. Ahogy olvasom, azért a srácnak van önbecsülése. Igen is azt nagyon helyesen teszi, hogyha hetek óta nálatok eszi megveszi az ételt. Ebből gondolható számomra, hogy nem lehet rossz ember. Amúgy az hogy még valaki márkás ruhákba jár, nem jelenti azt hogy van pénze. Hát a jól keres az a mai világban egy elég érdekes kijelentés. NEm tudom, hogy ő még a szüleivel lakik vagy külün? Ha a szülőkkel akkor nagyon könnyű megvenni a márkás ruhákat stb. Ez miatt nem kell magad szégyellned. Egyszerűbb és őszintébb megoldás ha el mondanád neki, hogy valójában mi is az ami igazán bánt téged, de nem szabad ettől magad másnak érezni.
2009. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy mit szeretnél fordított helyzetben?

Ha elmondaná a barátod, vagy sem?


Úgyhogy nyugodtan meséld el a barátodnak, hogy mi a helyzet! Örülni fog, hogy tartod őt olyan fontos személynek az életedben, hogy megoszd vele!

Ha segíteni akar nektek, fogadd el és ne érezd rosszul magad, ő azért ad, mert tud (te is így cselekednél, ha szükség lenne rá és megtehetnéd).

2009. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hmm... nekem ugy jon le ez az egesz,h te szegyenled ezt a helyzetet es ezert nem akarod elmondani. Feltetelezem 17-18 eves vagy, na akkor itt az ideje,h felnolj! Mondd el neki szepen,ha zavar,h nem tudja,h a szuleid elvesztettek a munkajukat,mert ugyis ra fog jonni. A masik,h en e helyedben nem azzal jonnek,h `jaj nem tudok menni fodraszhoz, meg nem veve lesz a sznapi tortam...` Isteni tortakat lehet sutni, alap dolgokbol, fozott kremmel, a mamad biztos tud segiteni, a kutyak pedig tul fogjak elni,ha nem kapnak oltast! De ne ilyen materialis dolgokkal foglakozz,hanem allj a szuleid melle, segits nekik sokat otthon, nekik most a legnehezebb es ha ebbol nagy ugyet csinalsz es `kiborulsz` amiatt,mert a baratod vasarolt be, akkor csak a szuleid `fajdalman` novelsz. (Egyebkent fodrasztanulok mindig keresnek modellt,igy kaphatsz ingyen hajvagast, nezelodj a neten.)
2009. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!