Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartoznak rá a...

Mennyire tartoznak rá a családom anyagi gondjai?

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim egyszerre lettek munkanélküliek. Van egy kertünk, egy autónk, 2 kutyánk, a lakás és az én különböző költségeim, amiket eddig fedezett a 2 fizetés, de most jóval kevesebb lesz a bevétel. A lényeg az, hogy a havi kiadások mellett nem lesz megünnepelve a születésnapom, sem a karácsony. Lesznek olyan napok, mikor nem lesz főtt étel az asztalon. Nem lesz pénzünk téli ruhákat venni, a tavalyiak egy része már kicsi vagy épp szakadt. Szóval, nem tudom, hogy elmondjam-e a barátomnak ezeket. Ő jól keres, márkás ruhákban jár, szórja a pénzt. Már 2 hete ha nálunk vacsorázik, ő veszi meg a boltban, amit enni szeretne. Tegnap már sírva fakadtam, hogy ilyen rosszul sosem álltunk még anyagilag. Tavasszal lehet, hogy a kertet is el kell adnunk, sőt a 2 kutyát elajándékozni. Tartós testi fogyatékosságom miatt májusig emelt cs. pótlékot kapunk, de utána az is megszűnik. Szóval, egyik hónapról a másikra mindenünk "elveszett". Szégyellem magam a barátom előtt, hogy arra nem lesz pénzem, hogy fodrászhoz menjek (3000 ft), vagy hogy születésnapomra apukám süssön egy tortát. Eddig mindig tele volt a hűtőnk, most épp hogy lekvár van, olcsó májas, kolbász, vaj és zsír. Már a kutyák oltásait sem tudjuk kifizetni, az decemberben esedékes. Próbáltunk eladni mindent amit pénzzé lehet tenni, de így sem történt semmi változás. Szégyenlem, hogy minden nap itt alszik, már 1 hete csak vizet iszunk, esetleg teát.

Tudom, hogy szeret és meg fogja érteni, de már azon gondolkozom vele, inkább elhagyom, nem akarom, hogy miattam szégyenkezzen, hogy egy rendes ruhára nem telik.


(És még mielőtt valaki belém kötne, az internetet nem tudjuk lemondani amíg a szerződés tart, mert akkor többet kellene fizetnünk.)

Segítsetek, hogy mondjam el a barátomnak ezeket? Egyáltalán el kell-e? Bár úgyis észre fogja venni, hogy csak kenyér és párizsi lesz az ebéd. :(


2009. nov. 4. 18:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az eddigi "kényelemből" egy olyan "nyomor" helyzetbe kényszerülünk, amit szégyellek.

Szakdt ruhában, lyukas cipőben senki sem szívesen mutatkozik, pláne nem a párja előtt. Már elmondtam neki, de azt nem, hogy ez milyen következményekkel jár.

2009. nov. 5. 17:55
 12/13 anonim ***** válasza:
11.24 vagyok, figyi... Nem kell lejjebb adnod a szintet, egy kis stilussal, kitartassal is szuperjol nezhetsz ki. Pl.: Turkalokban legfokepp angol cuccok vannak, ido kell, de divatos, egyedi, vadiuj dolgokat talahatsz fillerekert. Mint mar emlitettem,ha felhivsz egy fodraszsulit, akkor kaphatsz ingyen hajvagast, festest,... Kozmetikus szinten megoldhato igy! En Londonban lakom, de mikor hazamegyek mindig benezek a kinaiba, mert sehol nem lehet olyan divatos cipoket venni (londoni szemmel nezve), mint ott es a vicc,h 2-3000 kaphatsz szupi cipot. tudod minden a stiluson mulik, nekem a szuleim jomoduak, de sosem vettem draga dolgokat, megis mindenki engem dicsert allandoan, mert jol osszevalogattam a dolgaim. Nalunk van Terranova Outlet, ott szinten fillerekert lehet vasarolni. Add el a megunt cuccaidat a neten es igy tudsz egy kis penzt sporolni a ruhazkodasodra. Attol,h nem vagy eleresztve, attol meg mindig az a szuper csajszi leszel,akibe beleszeretett a baratod! Egybkent a mosoly oltoztet a legjobban! Fel a fejjel!
2009. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha pénz kell, áruld a testedet. A barátod meg fogja érteni.
2010. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!