Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetet családom...

Ilyen helyzetet családom belül, hogy illik rendezni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja adódott egy jó álláslehetőség amihez viszont saját kocsira volt szükség.

Mivel nekem nincs kocsim ezért az egyik közeli rokonom felajánlotta, hogy kölcsön adja az egyik ritkán használt autóját. Ezt én el is fogadtam. A részletekben különösebben nem állapodtunk meg. Mondta, hogy használjam nyugodtan míg nem lesz sajátom.

Az autó ma viszont elromlott. A javítás árát még nehéz megmondani, de könnyen lehet, hogy akár több száz ezer forint lesz.

Ilyen esetben kinek kellene fizetni-e a javítást?


2013. szept. 18. 19:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként egy átlagos lendkerék 200-300 ezer km-t bír, a drágábbak olyan 500 ezret, szóval tényleg lehet, hogy tönkrement, de én is megnézetném valakivel. Szerintem unfair, hogy egy ilyen alkatrészt akar veled megvetetni. Nem mondom, hogy én nem kérnék pénzt (én írtam, hogy felezném veled az árát), de azért az egészet... Azért ez nem olyan, mintha mondjuk elcsaptál volna egy őzet, vagy valami...
2013. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
27%
Nézd, ha az én kocsim lenne, én nem akarnám használni, ahogy eddig sem használtam, ezért nekem felesleges lenne kifizetnem, te vagy az aki használod és használni is akarod a kocsimat, de, ha kiderülne, hogy baja van én biztos megfelezném veled kárt, egészen addig, amíg ki nem derülne, hogy ennyire pofátlan vagy, mert akkor kifizetném az egészet, de te a kocsit nem látnád többé, én meg szívesen téged. Van bőr a képeden.
2013. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy javíttassa meg Ő. Aztán nézheted, hogy még egyszer odaadja e.
2013. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha ki tudod fizetni, akkor tedd azt, ez szerintem szép gesztus, és értékelni fogja. Ha túl nagy az összeg, és nem miattad ment tönkre, akkor mondd meg, hogy te ezt nem tudod kifizetni, de amennyivel tudsz, szívesen beszállsz.
2013. szept. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
70%

"az én általam belehajtott 10-12 ezer km miatt történt? "


"2 hónapja adódott egy jó álláslehetőség amihez viszont saját kocsira volt szükség"


Konkrétan, beletettél két hónap alatt 12ezer km-t más autójába úgy, hogy PÉNZT KERESTÉL VELE !!!

(Más ennyit egy év alatt tesz bele.)


A se..edet ne nyalja még ki a tulaj, hogy egyáltalán oda adhatta neked az autóját??!!!

2013. szept. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
46%
Menj el egy autobontoba, vegyel egy hasznalt alkatresz toredek aron.
2013. szept. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha jól értem itt egy kopó alkatrészről van szó, ami bizonyos kilométer után elromlik és cserélendő. A tulajnak kell fizetnie, de mivel te is elég sokat mentél a kocsival, kb. napi 200 km-t, és ingyen megkaptad, szerintem úgy dukál, hogy felesbe fizetitek a javítást.

Ha még mindig rossz a szájízed ezek után is, akkor fogd fel úgy, hogy utólag kifizeted a kocsi bérleti árát. Valaki azt írta ez az alkatrész olyan 2-300.000 Ft, legyen 250.000 Ft, ennek fele 125.000 Ft, az 2050 Ft/nap. Ennyiért úgy se béreltél volna autót.

2013. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
én napi 3000-ért tudok suzukit.
2013. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!