Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetet családom...

Ilyen helyzetet családom belül, hogy illik rendezni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja adódott egy jó álláslehetőség amihez viszont saját kocsira volt szükség.

Mivel nekem nincs kocsim ezért az egyik közeli rokonom felajánlotta, hogy kölcsön adja az egyik ritkán használt autóját. Ezt én el is fogadtam. A részletekben különösebben nem állapodtunk meg. Mondta, hogy használjam nyugodtan míg nem lesz sajátom.

Az autó ma viszont elromlott. A javítás árát még nehéz megmondani, de könnyen lehet, hogy akár több száz ezer forint lesz.

Ilyen esetben kinek kellene fizetni-e a javítást?


2013. szept. 18. 19:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Mit adtál cserébe a rokonnak?

Szerintem legjobb, ha megvárod, mennyi lenne a javíttatás, ha ésszerű, akkor fizesd ki Te, mondjuk a futott km-ek/egyéb utáni amortizáció erejéig, ha nagyon sok, akkor ülj le a rokonnal, és beszéljétek meg, hogyan fizessétek ki közösen, milyen arányban.

2013. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
43%
Neked kell fizetni! Anyám is az öccse kocsiját használja, de ő fizeti a részleteit és a javítást is.
2013. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
49%
gyanus nekem ez a kettős tömegű lendkerék. fejjük meg a balekot ügynek hangzik, tipikus szerviz trükk
2013. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

vidd vissza rokonnak:


b azdmeg ezt a roncsot akartad rámsózzni? kend a hajadba!

2013. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%
Van egy jó mondás, hogy "asszonyt, kocsit, fogkefét nem adok kölcsön"... de nem is kérek... hát pont ezért :)
2013. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

A kölcsön kért autónál van egy íratlan szabály. Aki használja annak kell a kocsi karbantartásáról gondoskodni, esetleg a javítását fizetni. Mindig ez az ára a kölcsön kért autónak. Igen, még akkor is te neked kell fizetni ha csak 2 hónapig használtad és 10 ezer km-t tettél meg...


Ez bizony benne van a pakliban.

2013. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ha elhasználódtak azok az alkatrészek, akkor is úgy kellene hogy kb a költség 75 %át te fizeted ki! Te használtad, elég sok km-t mentél vele.
2013. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%
Én megfelezném az árát veled, ha az én kocsim lenne. Alattam is elromolhatott volna, meg a franc tudja, de azért mégis csak te használtad.
2013. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el más szerelőhöz, nekem is be akarták adni ezt a lendkerék dolgot a szervízben és kiderült hogy lutri.
2013. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
28%
Ingyen kocsid van, elroontottad és a javítást sem akarod kifizetni? Atyaég.
2013. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!