Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok testvéreteknek petesej...

Adnátok testvéreteknek petesejtet? Váratlan helyzet elé állítottak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon furcsa helyzetbe kerültem... Párommal 7 éve vagyunk együtt, jelenleg még dolgozni szeretnénk pár évet és utána jöhetnek a gyerekek. 2 nővérem van ők már 35 felettiek, a minap egy átlagos beszélgetésből nővérem és férje olyan szituációba hozott, amire nem gondoltam sosem, hogy keveredhetek :( Megkértek, hogy adjak nekik petesejtet, mert ez az egyetlen esélyük a babára. Nagyon jó kapcsolatom van a testvéreimmel, de ez a helyzet nagyon váratlanul ért. Nem tudtam nekik mit mondani és eljöttem.

Azóta nyugodtan aludni sem tudok... Bánt a dolog, mert a testvérem, természetes kellene hogy ebbe belemenjek, de még párommal közös gyerekünk sincsen és sajnos elvesztettünk már egy babát (amiről nem szerettünk volna másnak beszélni, még családban sem)

Sokak azt mondják, hogy ez csak egy pete, de az én részem belőlem van az én gyerekem is lenne még akkor is ha nem én hordom ki...örökölheti vonásaimat tulajdonságaim és hogy nézzem azt, hogy mi már annyira szeretnénk babát és testvéremék neveljék fel, hogy lássuk minden nap.

Nagyon magam alatt vagyok :( bánt, hogy segítenem kellene a testvéremen és megbántani sem szeretném őket....sosem gondoltam, hogy egyszer ezen kell majd gondolkodnom.....

:(((



2013. szept. 30. 00:48
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
94%
Én adnék, nem érzek ezzel semmi problémát. Az egyetlen gondom az lenne, hogy nem igazán vágyom átélni a hozzá tartozó beavatkozásokat.
2013. szept. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
57%

Nem, amikor teli volt a tv, újság Ripper családnál én akkor is azt mondtam erre nem lennék képes.

Másrészt tudtommal csak olyan adhat aki már szült.

2013. szept. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van két nővérem. Bár sosem volt köztünk ilyen téma, de most végig gondoltam adnék-e ha kérné a testvérem.

Fogalmam sincs.

Mondanám, hogy persze hogy adnék, hiszen az csak egy sejt, és ha ettől boldogok lesznek akkor miért ne. Én nem néznék arra a gyerekre úgy hogy az én részem is...

Másrészről meg nem adnék, mert iszonyatosan rettegek a fájdalomtól, a kórháztól. Egy sima vérvételnél is napokig tudok parázni előtte, akkor egy petesejt levételnél minimum haldoklok mire túl leszek rajta. Annyira nem bírom a fájdalmat, hogy talán ez volna a visszatartó erő ami miatt nemet mondanék..

Szóval így végig gondolva, örülök hogy mindkét nővérem családos, boldog anyuka, és sosem kérnek meg ilyenre.

2013. szept. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
76%

Én minden további nélkül adnék a testvéremnek, meg sem fordulna a fejemben, hogy nem! Maximum annál jobban szeretném a leendő babát.


Szerintem önző a gondolkodásod, de te tudod. Ha nemet mondasz, akkor talán a másik testvéred segít neki.


Azt viszont nem igazán értem, hogy most az elején azt írod előbb pár évet dolgozni szeretnétek aztán baba, a végére meg már te is rögtön és nagyon vágysz rá.

2013. szept. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez főleg az elvesztett babátok miatt van (őszinte részvétem!), ha megszületett volna épen, egészségesen, valószínűleg nem így látnád. Ezen a kérdésen szerintem mindenki komolyan elgondolkodna, hiszen mégiscsak a te petesejted. Én úgy gondolom adnék, hiszen "családban marad", a nővéred révén is örökölhetne olyan géneket, hogy rád hasonlítana. Igyekszem úgy gondolkodni a témáról mint például a véradásról és hasonló témákról. Persze ez más, de valahogy mégis.. én úgy gondolom adnék. :)
2013. szept. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
Ne kell sokáig gondolkodnod, mert petesejtet csak azoktól vehetnek le akik legalább egyszer szültek már.. A gondod megoldva
2013. szept. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
86%

uhh :S

Elmondom én mit éreznék, bár ez nem sokat segít rajtad.

Nagyon nagyon szeretem a testvéremet. Az életemnél is jobban, ő a legjobb húg a világon. Ha ő kérne tőlem ilyet, biztos, hogy belemennék. Nem arra gondolnék, hogy egy sejtemből van az ő gyereke, hanem osztoznék a boldogságában, és örülnék, hogy segíteni tudtam.

Tudom, hogy ez biológiailag meredek amit mondani fogok, de én inkább hiszek abban, hogy az a gyerek anyja, aki kihordja, megszüli, szoptatja.

Szerintem még örülnék is, hogy a testvérem ennyire bízik bennem és ennyire szeret, hogy tőlem kér petesejtet, és nem valami idegen klinikán szereznek egyet (nem tudom, hogy lehet-e ilyet amúgy).

Szóval én adnék, ha megfelelek minden eü követelménynek.

De nem vagyok a helyzetedben, nem is ítélkezek, amiért nehezen éled ezt meg.

Sajnálom, hogy a babát elvesztettétek.

Kívánom, hogy a döntésed meg tudd hozni, úgy ahogy helyesnek érzed.

2013. szept. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz döntés, megértelek, én sem tudnám egyértelműen, hogy mit is tennék! Nem biztos, hogy adnék, de az is lehet, hogy igen! Ezt sajnos mi nem mondhatjuk meg neked, hogy hogy cselekedj, de sok erőt kívánok a döntés meghozatalához! :)
2013. szept. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
92%

Megértem az érzéseidet, én is hasonlóan éreznék a helyedben. Én is úgy tekintenék rá, hogy az én petesejtemből született baba félig az én gyermekem. Különösen is fájdalmas lehet, hogy még nektek sincsen gyermeketek.


Szerintem könnyebb akkor adni petesejtet, amikor már nektek is megvannak a tervezett gyerekek, de addig mindig úgy tekintenék a gyermekre, mint a sajátomra.


Én nem adnék petesejtet a testvéremnek sem, és másnak sem, és nem fogadnék el senkitől sem én magam sem. Ilyen téren én örökbe fogadás párti vagyok. Ne szégyelld magad amiatt, hogy nem vágtad rá, hogy persze, hogyne, mert ez egy igen nehéz döntés, és a te reakciód volt a természetes, ezt jól meg kell gondolnod, szeretnéd-e igazán, vagy sem.


Bárhogy is döntesz, arra ügyelj, hogy ne másokért hozz kizárólag döntést, ne elvárásból, hanem légy megkönnyebbült a döntés meghozása után, és az lesz a helyes döntés.


Sajnálom, hogy a tesódéknak nem jön össze a saját baba. És nagyon sajnálom, hogy még nektek sem. Talán még egy kis türelem nektek is, nekik is. Illetve én javasolnám a testvérednek az örökbefogadást, mint lehetőséget.

2013. szept. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Törvényesen nem adhatsz így lényegében ha igen mondtál volna sem adhatnál.
2013. szept. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!