Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok testvéreteknek petesej...

Adnátok testvéreteknek petesejtet? Váratlan helyzet elé állítottak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon furcsa helyzetbe kerültem... Párommal 7 éve vagyunk együtt, jelenleg még dolgozni szeretnénk pár évet és utána jöhetnek a gyerekek. 2 nővérem van ők már 35 felettiek, a minap egy átlagos beszélgetésből nővérem és férje olyan szituációba hozott, amire nem gondoltam sosem, hogy keveredhetek :( Megkértek, hogy adjak nekik petesejtet, mert ez az egyetlen esélyük a babára. Nagyon jó kapcsolatom van a testvéreimmel, de ez a helyzet nagyon váratlanul ért. Nem tudtam nekik mit mondani és eljöttem.

Azóta nyugodtan aludni sem tudok... Bánt a dolog, mert a testvérem, természetes kellene hogy ebbe belemenjek, de még párommal közös gyerekünk sincsen és sajnos elvesztettünk már egy babát (amiről nem szerettünk volna másnak beszélni, még családban sem)

Sokak azt mondják, hogy ez csak egy pete, de az én részem belőlem van az én gyerekem is lenne még akkor is ha nem én hordom ki...örökölheti vonásaimat tulajdonságaim és hogy nézzem azt, hogy mi már annyira szeretnénk babát és testvéremék neveljék fel, hogy lássuk minden nap.

Nagyon magam alatt vagyok :( bánt, hogy segítenem kellene a testvéremen és megbántani sem szeretném őket....sosem gondoltam, hogy egyszer ezen kell majd gondolkodnom.....

:(((



2013. szept. 30. 00:48
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
95%

A helyedben biztosan felkeresném a nőgyógyászom, és kikérném a véleményét a kérdésről. Ha alapvetően nem vagy alkalmas akár azért mert nincs még gyermeked és ez kizárja a petesejt kivételét, vagy netán más okból, esetleg ha olyan következményekkel járna a beavatkozás ami rád nézve negatív hatású lehet, akkor meg is van a válasz arra a kérdésre, hogy alkalmas vagy-e vagy sem. Ha pedig nem, akkor elmondod a testvérednek, és nem kell tovább aggódni azon, hogy mi legyen.

Ha pedig esetleg alkalmas vagy, akkor szerintem utána gondolkozz csak azon, hogy belemész-e a dologba vagy sem, és elmész kivizsgáltatni magad a klinikára. Szerintem mindenképpen járj utána a dolgoknak előtte, kérj egy kis időt a testvéredtől. Nyugodtan mondd meg nekik, hogy szeretnél beszélni az orvosoddal, más szakértőkkel és kikérni a véleményüket a dologban. Biztosan meg fogják érteni, azért ez nem olyan kérés, hogy segítsd ki őket a hónap végén pár ezer forinttal.

Ha alkalmas lennél, de mégsem mész bele a dologba lelki okok miatt, s azért is amiket már leírtál, akkor sincs oka a testvérednek neheztelnie rád! Ha mégis neheztelne, és a kapcsolatotok megromlana, akkor az csakis az ő hibája és gondolkodása miatt van!

2013. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
91%
Én csak akkor adnék, ha már lenne gyerekem. Mi van akkor ha tényleg adsz neki, és utána neked nem lehet, mert valami gubanc lép fel. Ezt fel tudnád dolgozni? Szerintem nagyon önző a testvéred, hogy erre kér téged. Tudja, hogy szeretnétek gyereket. Azzal nem számol, hogy bármi történhet közben és akkor neked nem lehet? Én komolyan nem értem, hogy egyáltalán hogy merül fel benne. Én zokszó nélkül elmondanám, hogy nem. Főleg azok után, hogy Ő már mindent leszervezett. Ő nem gondolt Rád. Akkor Te mért is foglalkozzál vele?
2013. szept. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Fontos kérdés, hogy ki adományozhat ma Magyarországon petesejtet?


Dr. Novotta Edina: - Petesejtet gyakorlatilag bárki adományozhat, aki 35 évesnél fiatalabb, egészséges, cselekvőképes, és legalább egy saját gyermeke született már, emellett genetikai rendellenesség nem mutatható ki nála. Ez utóbbit természetesen vizsgálatok is ellenőrzik. Szintén a fontos kritériumok közé tartozik, hogy a petefészkei a korának megfelelően jól működjenek, emellett negatív laborleletekkel is igazolnia kell a donornak, hogy egészségügyi szempontból alkalmas a petesejtjei felajánlására.

2013. szept. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nehéz helyzetben vagy. De elsősorban te vagy a fontos még akkor is ha a család máshogy gondolja. Nagyon kockázatos beavatkozás az egészségedre nézve. Szomorú, hogy ilyen helyzetbe hoztak. Nem mellesleg ez a férjed döntése is kell hogy legyen.

De továbbgondolva a dolgot: ha mégis igent mondasz és betegen születik a baba, visszaadják neked vagy örökre téged fognak hibáztatni? Mert sajnos ez benne van a pakliban egy normál teherbeesés esetén is.

2013. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
57%

Én adnék, de ez én vagyok. Megértem a problémadat, és az érzéseidet is.


A kérdés amúgy tárgytalan, lehet volt, aki már írta, nem olvastam végig a válaszokat.


csak már szült nő adhat petesejtet Magyarországon, rszetekről ez a kitétel fontos. (Vagyis a konkrék kikötés "legalább már egy gyermeke van")

2013. szept. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
94%
Én biztos vagyok benne, hogy nem adnék. Nem tudnám feldolgozni, hogy a megszületett gyermek az enyém is, de nem lehet velem, pedig már van egy gyerekem. Itt a gyakorin volt egy kérdés, ahol egy nő a legjobb barátnőjének vállalata el a béranyaságot, amit külföldön intéztek. Igaz, hogy ő nem csak sejtet adott, hanem ki is hordta a babát. Szinte az elejétől itt zajlott a történet, mindig megírta mi a helyzet. Már a terhesség alatt összeomlott és elképzelni sem tudta, hogy fogja nekik adni a babát ha megszületik. Szülés után több hétre pszichiátriára került, és hónapokkal később sem tudta feldolgozni, pedig neki is volt már egy egészséges gyereke. Mi van ha te is így járnál? Ha egy életre belerokkannál lelkileg? Vagy fizikálisan lenne valami gond és utána nem lehetne saját gyereked? Ha a testvéred igazán szeret, akkor megérti, ha nemet mondsz.
2013. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
94%

A növéredék helyében SOHA nem kérnék családtagtól, éppen mert az illetöben benne lenne, hogy az az ö gyereke, és családon belül ez mindig konfliktusforrás lenne. Ha ugyanis nem úgy nevelik/bánnak a gyerekkel, ahogy neked tetszik, akkor azonnal elöjön, hogy ö a TE gyereked (is) és azért VAN beleszólásod abba, hogy mi történik vele. VISZONT JOGILAG nincs közöd hozzá és igy jogod sincs beleszólni. Ebböl csak veszekedés és komoly bajok lesznek.


Ha a növéredéknek petesejt kell, akkor kérjenek anonim módon valakitöl, ez az egyetlen olyan megoldás, ahol nem lesz belöle késöbb probléma.

2013. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
91%
Első gondolatom az volt, hogy mindenképp megpróbálnék segíteni. De aztán végiggondoltam. Egyrészt én úgy tudom 3 gyereknek kell lennie már az adományozó félnek, de 1-nek mindenképp, szóval én nem hiszem, hogy ezt csak így megcsinálják. A másik az, hogy neked még nincs gyereked. Így nem biztos, hogy belemennék, mert ki tudja a későbbiekben milyen hatással lesz az én hormonjaimra, testemre. Ha lenne már gyerekem, akkor minden további nélkül megpróbálnék segíteni, ahogyan csak tudok. Őket is megértem. Bár én, ha az ő helyükben lennék, szerintem nem lennék képes ilyet kérni másoktól.
2013. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy gondolom, hogy ha ebben a helyzetben te nem érzed egyértelműen, hogy igen, én szívesen adnék egy petesejtet, akkor nincs értelme tovább gondolkodni. Ha már a második oszlopban is ellenérvek sokasága sorakozik, akkor ebből a baba kérdésből hosszú távon lelkileg sehogy sem jössz ki jól.


1. Lehet, hogy lepontoztok, de azoknak adok igazat, akik a nem mellett érvelnek.

Volt vetélésem, és tudom milyen rossz, hogy nem tudott megszületni az a baba, pedig már van egy szép egészséges kislurkóm. Szerinted mit éreznél, ha meglátnád a nővéred újszülöttjét? Vetéléstől függetlenül sokkal erősebb lesz a kötődés hozzá, mint kellene, főleg, hogy neked még nincs. Egy idő után pedig konfliktushoz vezetne közted és a nővéred között, mert elvégre ő az anyja, de biológiailag meg te.


2. Nézzük orvosilag. Ha azt írják elő, hogy már kell egy szülés előtte, az nem véletlen. Persze biztos van orvos, aki jó pénzért ezt az előírást figyelmen kívül hagyja, na de azért mégis csak a te egészséged a kérdés. A petesejtleszívás nem egy mindennapi kis műtét, csak adok egyet és kész. Előtte komoly hormondózist kap a szervezeted, nem biztos, hogy utána is a kiinduló állapot marad vissza. A vetélés miatt meg szerintem még nagyobb a kockázata az egésznek.


Én SOHA nem kérnék ilyet a testvéremtől, barátnőmtől, vagy más közelálló személytől. Egyszerűen nem tudnék "közösködni", inkább örökbe fogadnék. Szerintem az sem szép dolog, hogy csak így tényként közlik, hogy alkalmas vagy rá. Másrészt ez nem csak a te döntésed egyedül, hanem a párodé is. Szerintem neki sem esne jól, hogy más babájáért küzdesz, miközben még ő sem apuka.


Nézd, mielőtt válaszolj, keresd fel a nőgyógyászodat, akiben maradéktalanul megbízol. Ő el fogja mesélni az egész folyamatot, kockázatokkal mindennek, a saját lehetőségeihez mérten (túl egy vetélésen), úgy reálisabban tudsz mérlegelni. Másrészt beszéld meg a pároddal a kérdést, mert itt a ti közös jövőtöket is erősen érinti a dolog. Harmadrészt pedig kérj egy kis időt a testvéredtől, mondd el neki, hogy nagyon váratlanul ért, meséld el neki a vetélést, így talán jobban megérti a helyzetedet.


A döntés joga a tied. A te egészségedet, a te kapcsolatodat, a te életed befolyásolja. Bármennyire szeretne is babát, el kell, hogy fogadja, emiatt még ugyanúgy szereted őt. Nem hiszem, hogy elfordulna tőled bárki a családból. (ha így lenne, akkor nagyon sok minden máson el kellene gondolkodnod)


Ha igent is mondasz, és eddig vártak, akkor meg még tényleg beleférhet 1-2 év, amíg te is szülsz egy szép gyerkőcöt. És akkor talán mindenki boldog lesz.

Kitartás! Nagyon nehéz kérdés, semmiképp se kapkodd el.

2013. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Kár ezen agyalnod, mert csak az adhat petesejtet, akinek VAN LEGALÁBB EGY GYERMEKE, így meg is oldódott a kérdés.
2013. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!