Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok testvéreteknek petesej...

Adnátok testvéreteknek petesejtet? Váratlan helyzet elé állítottak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon furcsa helyzetbe kerültem... Párommal 7 éve vagyunk együtt, jelenleg még dolgozni szeretnénk pár évet és utána jöhetnek a gyerekek. 2 nővérem van ők már 35 felettiek, a minap egy átlagos beszélgetésből nővérem és férje olyan szituációba hozott, amire nem gondoltam sosem, hogy keveredhetek :( Megkértek, hogy adjak nekik petesejtet, mert ez az egyetlen esélyük a babára. Nagyon jó kapcsolatom van a testvéreimmel, de ez a helyzet nagyon váratlanul ért. Nem tudtam nekik mit mondani és eljöttem.

Azóta nyugodtan aludni sem tudok... Bánt a dolog, mert a testvérem, természetes kellene hogy ebbe belemenjek, de még párommal közös gyerekünk sincsen és sajnos elvesztettünk már egy babát (amiről nem szerettünk volna másnak beszélni, még családban sem)

Sokak azt mondják, hogy ez csak egy pete, de az én részem belőlem van az én gyerekem is lenne még akkor is ha nem én hordom ki...örökölheti vonásaimat tulajdonságaim és hogy nézzem azt, hogy mi már annyira szeretnénk babát és testvéremék neveljék fel, hogy lássuk minden nap.

Nagyon magam alatt vagyok :( bánt, hogy segítenem kellene a testvéremen és megbántani sem szeretném őket....sosem gondoltam, hogy egyszer ezen kell majd gondolkodnom.....

:(((



2013. szept. 30. 00:48
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
65%

A másik nővéred miért nem alkalmas? Amúgy tényleg nem is volna szabad ilyet kérni. Nem hiszem, hogy az orvos EZT tanácsolta nekik, hogy kérjenek a testvérüktől!

Én elkérném az orvos elérhetőségét, és elmondanám neki a vetélést, és akkor tőlük megtudná a nővéred, hogy kivizsgálás alapján nem vagy alkalmas.

2013. szept. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
91%

Megfordítom: én imádom a húgomat, talán a világon őt szeretem a legjobban. Éppen ezért soha, de soha nem kérnék ilyet tőle.


Ez egy rettentően kényes kérdés. Ha megkér rá, és nemet mondasz, egy életre megsértődik, ha igent, a te életed keseredik meg. Nem szabad ilyennel terhelni azt, akit szeretsz.


Miért nem fogadnak örökbe?


Ha tényleg jóban vagytok, mondd el neki, hogy mit gondolsz. Ha engem megkérne a tesóm, az első reakcióm az lenne, hogy "Megőrültél?". És ő sem csodálkozna ezen.

2013. szept. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
77%

Pontosan értem és megértem, hogy nehéz dilemma elé állított a sors, mivel tény, hogy az a babácska biológiailag a te és a testvéred férjének a biológiai gyermeke lenne.


Beszélnék egy pszichológussal, hogy ez hogyan dolgozható fel, mielőtt válaszolnék a testvérem kérésére.

2013. szept. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
37%

23-as vagyok


Azt hiszem, hogy szívem szerint megtenném neki, csak a pszichológus segítéségét kérném, hogy ezt az örömöt és egyben nehéz lelki dilemmát hogyan dolgozzam fel.


Hiszen a testvéremnek az életét teljesíteném ki ezzel a segítséggel. Még szorosabbra fűzné a kettőnk kapcsolatát.


Nyilván azért kéri tőled, és nem kér idegentől sejtet, hogy biológiailag, genetikailag is köze legyen a gyermekhez, akit kihord a testében!


Ez érthető, megérthető szempont.


Ha nem teszed meg, örök lelkifurdalásod lesz, hogy rajtad múlt.


Én megtenném! :))

2013. szept. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 Salx Narval ***** válasza:
70%
Azért ez nem olyan egyszerű, ahogy itt néhányan írják, adnék, nem adnék. Gyakorlatilag a nővéred férje és te leszel a szülő, a nővéred viszont ebben a formában egy béranya. Ezt a helyzetet így kell értelmezni és elfogadni, vagy elutasítani. Az a kérdés, akarsz e gyereket a nővéred férjétől és örökbe akarod e adni nekik? Talán a férjed véleménye is fontos lehet. Én nem adnék, de nem is kérnék ilyent a testvéremtől, más módon is lehet gyermekük.
2013. szept. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
63%
25: Ez nagyon jó.
2013. szept. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
94%

Én nem adnék, főleg nem úgy, hogy még nincs gyerekem, de tervben van. Gondolj csak bele, mennyi hormongyógyszert tömnének beléd, sose tudhatod, milyen hosszú távú hatásokkal járnak, mennyire terhelné meg a szervezetedet, ráadásul az állandó orvosi látogatásokat nem hiszem, hogy a munkáltató örömmel venné. Nem mellesleg: nem véletlenül találták ki azt, hogy csak az adhat, akinek már van saját gyereke...Pont azért, mert sose tudható, hogy milyen negatív irányba módosítja a saját tested működését a beavatkozás.

A másik meg: ha beég gyerek születik, akkor mi lesz? Vagy ha "sokkal jobban sikerül", mint a sajátod? Én nem tudnék egyik tudatával sem együtt élni.

2013. szept. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
94%
06:54-es vagyok, ez kimaradt: ne tedd érezd magad kellemetlenül, amikor ők már kvázi döntöttek helyetted, és kész tények elé állítottak, hogy megvan az időpont. Borzasztó önzőek, hogy eleve olyan emberre számítanak, akinek még nincs saját gyereke. És ha úgy elhormonoznak, hogy majd évekbe telik, míg helyre állsz, vagy helyreállsz egyáltalán, aztán járhatsz te is lombikra, hogy beléd tuszkoljanak egy "gyereket"? Neked ki ad petesejtet, ha elcsesznek egy életre? Mondom, hogy nem véletlen találták ki,hogy csak gyerekes nők adományozhatnak petesejtet! ha ennyire akarják, akkor fű alatt nyugodtan le lehet fizetni valakit, aki unokatatestérvként, vagy akárkiként "önként" ad nekik. Vagy menjenek el külföldre, intézzék el ott, ahol engedékenyebbek a szabályok, és vegyenek maguknak petesejtet. Van itt lehetőség, csak kényelmesebb, meg olcsóbb nyilván elővenni téged. Hangsúlyozom: ezért ne te érezd magad kellemetlenül!
2013. szept. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
92%

Jut eszembe, ha már Rippelék: ott a nő NAGYNÉNJE volt a petesejtdonor. Gyanítom, hogy enyhén 35 feletti lehetett már, és közelebb lehetett a klimaxhoz, mint a szende szűz állapothoz. El ne hidd már, hogy te vagy az egyedüli alkalmas ember a családban...Ja persze, jobb egy fiatal 35 év alatt nő petéje, mint egy öregebb nőé már a kockázatok miatt is, de ha nekik nem okoz etikai kérdést téged, a gyerekmektelen testvért ilyen probléma elé állítani, akkor nehogy már neked emiatt lelkiismeret-furdalásod legyen. A párod hogyan áll ehhez a kérdéshez? Nem mellesleg: volt vetélésed+még nincs gyereked, de a közeljövőben tervezed. Már csak a dolog lelki része miatt is, de a fizikai, orvosi miatt pláne nem vállalná egy orvos sem. Hogy ők milyen pénzvadász henteshez járnak, azt nem tudom, de mivel előírás, hogy csak gyerekes nő adhat, és ezt eléggé figyelmen kívül hagyják én már csak ezért sem mernék belemenni.

Hivatkozz a vetélésedre. Ha megsértődnek, így jártál. Még inkább jobb, mintha vonakodva belemennél, aztán te szívnád meg a következményeket (állásodnak pápá a sok hiányzás miatt, gyógyszerezések, szabálytalan ciklus egy jó ideig, és a többi, ami rizikó lehet...)

2013. szept. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
84%

hmmm

ha a közeljövőben te is szeretnél gyereket akkor kérd meg őket h várjanak addig amíg meg nem szülsz - addig is lehet próbálkozni :-) és lesz idejük rendesen felkészülni rá nekik is

vannak akik 5-10 évig is várnak mire gyerek lesz


szerintem 1-2 év nem olyan hosszú várakozási idő

és akkor a te lelki dolgaid is elcsitulnak - lesz saját gyerek stb....

2013. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!