Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok testvéreteknek petesej...

Adnátok testvéreteknek petesejtet? Váratlan helyzet elé állítottak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon furcsa helyzetbe kerültem... Párommal 7 éve vagyunk együtt, jelenleg még dolgozni szeretnénk pár évet és utána jöhetnek a gyerekek. 2 nővérem van ők már 35 felettiek, a minap egy átlagos beszélgetésből nővérem és férje olyan szituációba hozott, amire nem gondoltam sosem, hogy keveredhetek :( Megkértek, hogy adjak nekik petesejtet, mert ez az egyetlen esélyük a babára. Nagyon jó kapcsolatom van a testvéreimmel, de ez a helyzet nagyon váratlanul ért. Nem tudtam nekik mit mondani és eljöttem.

Azóta nyugodtan aludni sem tudok... Bánt a dolog, mert a testvérem, természetes kellene hogy ebbe belemenjek, de még párommal közös gyerekünk sincsen és sajnos elvesztettünk már egy babát (amiről nem szerettünk volna másnak beszélni, még családban sem)

Sokak azt mondják, hogy ez csak egy pete, de az én részem belőlem van az én gyerekem is lenne még akkor is ha nem én hordom ki...örökölheti vonásaimat tulajdonságaim és hogy nézzem azt, hogy mi már annyira szeretnénk babát és testvéremék neveljék fel, hogy lássuk minden nap.

Nagyon magam alatt vagyok :( bánt, hogy segítenem kellene a testvéremen és megbántani sem szeretném őket....sosem gondoltam, hogy egyszer ezen kell majd gondolkodnom.....

:(((



2013. szept. 30. 00:48
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, de nem adnék. A természet ezt nem így találta ki, no meg rengeteg etikai kérdést is felvet a téma, főleg így, hogy rokon vagy és kapcsolatban álltok. Én ezt amit tesód csinált full önzőségnek tartom. Fogadjanak örökbe, kész.


Másrészt nem életmentő beavatkozásról van szó, a fél vesémet előbb adnám.


Én így gondolom.

2013. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Frigg ***** válasza:
74%

Én voltam már ebben a helyzetben, csak más családtaggal. Sőt, én vetettem fel az ötletet, mert arra gondoltam, hogy ezzel mennyi örömet okozhatok nekik. Lelkileg semmilyen "megpróbáltatást" nem okozott, nem úgy gondolok rá, mint a "saját gyerekemre". Amúgy én még nem szültem. Magyarország elég nehézkes ebből a szempontból, sok külföldi országnál viszont bevett gyakorlat, akár a béranyaság is. De megértelek, az emberek nem egyformák, komoly döntés ez. Mindenki máshogy áll hozzá. Tanácsot nem tudok adni, ami valóban hasznos is lenne, ezt egyedül Te tudod eldönteni. Csak annyit írok, hogy remélem így vagy úgy, de jól sül el a dolog, és nem romlik meg a kapcsolatod a testvéreddel.


23/N

2013. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Igazából sógorom negatív számomra nagyon, nem is a nővérem... Tényleg úgy adta elő a dolgokat, mintha ez már el lenne rendezve és egyértelmű, hogy belemegyek... ő szavaival "ez már rutin műtétnek számít csak egy pete stb.. és áá nem kell gyerek meg olyan nem lesz, hogy úgysem adok, mert mi testvérek úgy szeretjük egymást."

Olvasgattam ma többször mind az 5 oldalnyi választ és köszönöm Nektek, ha nem is dönthettek helyettem sok dolgot jobban sikerült így átlátnom!

Már tisztában vagyok, hogy sógorom lett nővéremre hatással az ő szavai után mehet, aki nagyon elferdítve adja elő a dolgokat még nekem is, mintha nem lennék tisztában a petesejt donáció törvényeivel :(

Az első és legfontosabb mi is szeretnénk babát és nem nem szabad gyerek nélkül ezt bevállalni... még ha akarnám sem.

Lehet ellenem fordul sógorom és megpróbál rám haragítani mindenkit, de ezt vállalom. Párom mellettem áll, hosszas beszélgetés után már ő is igy látja a dolgokat, kezdetekkor csak annyit mondott, ha szeretnék adni legyen.

Sajnos lelkileg sem tudnám feldolgozni, más szituációk is mély nyomot hagytak már bennem. Ha erősebb jellem lennék talán én is tudnék úgy gondolni a kicsire, hogy ő csak az övék lenne, de jelen szituációban ez nem lehetséges nem tudnék soha úgy rá nézni :(

Még a beszélgetés várat magára, de azt hiszem igy lenne a helyes!

2013. szept. 30. 21:37
 44/53 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom jól döntöttél. :)
2013. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
38%
Mint 3 gyerekes anya, aki sok küzdelem, vesztés árán lett anya, azt gondolom,hogy ha a nővérem erre kérne biztosan megtenném neki, mert tudom milyen az mikor küzdeni kell azért, hogy gyerekem legyen. Nehéz döntés, főleg igy hogy még nincs sajátod, de én a helyedben még egyszer átgondolnám. Ha nincs más lehetősége a nővérednek és te visszautasitod, talán egy életre megbélyegzi a kapcsolatotokat.
2013. okt. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy nincs más lehetősége. Ezt csak a sógora erőlteti. És mint olvashattad, könnyen előfordulhat, hogy a kérdező is megküzd a sajátjáért. Nálam a fontossági sorrend a következő: előbb a saját babám, aztán másé. A többi ellenérvet nem sorolom fel mégegyszer.
2013. okt. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
95%
Csak egy kérdés: ha a küzdelem kellős közepén, még a három gyerek előtt kértek volna erre, akkor is igent mondtál volna? Mert három szép gyerek után, túl a nehézségeken egy kicsit könnyebb igennel felelni.
2013. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
91%

Az durva, hogy a fejed felett intézkedtek, ilyen kezdetek után én el sem mennék a találkozóra.


A petesejteket nem lehet olyan könnyen átadni, mint a spermiumokat. Igen megterhelő a szervezet számára, akár bele is halhat valaki, mivel a rengeteg hormon nagyban növeli a vérrögök kockázatát is. Nem véletlen, hogy előtte alaposan kivizsgálják az illetőt. A hangulatra is nagyon rátelepszik, így még a kapcsolatotok is kárát láthatja.

A gyerek megléte azért is fontos, mert könnyen megeshet, hogy utána már nem lehet gyereke az illetőnek.


Érzelmi oldal is nagyon erős. Én nem tudnék lemondani a gyerekemről, teljesen összeroppannék.

2013. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

A sógorod nagyon könnyen veri más...a csalánt. Nekünk lombikunk volt és az ottani petenyerés ugyanúgy megy. Csomó hormoninjekció, aztán könnyű altatásban műtét, ahol csak átszúrják bent a dolgokat, kockázata van mindennek.


Először a saját gyerek, utána jöhetne másé.

2013. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
én sem tudnám feldolgozni, és szerintem a kapcsolatomat is megmérgezné; mint ahogy engem is zavarna, ha a férjemnek lenne még egypár sperma donációból származó gyereke is. nem te vagy az önző hanem nővéredék, méghozzá nagyon-nagyon durván, és még csak nem is látják
2013. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!