Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, kit válasszak?

Figyelt kérdés

Egy év összejöttem A-val (vagy valami kamu nevet képzeljetek el). Együtt éltünk szinte a kezdetektől. Külföldön élünk, ő vízummal van az országban, ami pár hónap múlva lejár. Tudtuk ezt pár hónapja, így a kapcsolatunk inkább barátias lett. Támogatta, hogy kezdjek randizni mással is. Így találkoztam B-vel. B-be beleszerettem, 2 hónapja bensőséges a viszonyunk. Jövő hónapra tervezzük az összeköltözést. A-val, nem kell elítélni, de néha még van szex (heti egy alkalom). Egyik ilyen alkalommal baleset történt, az óvszer lecsúszott. Ezt a végén vettük észre, nem is voltam benne biztos, hogy nem aközben történt, hogy húzta ki a legvégén. Hülye voltam, de nem gondoltam volna, hogy...

Jelenleg ebből kifolyólag 6 hetes terhes vagyok. 2 hete fussuk a köröket abortusz ügyileg, holnapra van időpontom.

A szeretné, ha megtartanám (ő 15 évvel idősebb nálam, így már bőven benne van a korban, hogy gyereket szeretne). B-nek is elmondtam, mellettem van ő is, de ő minden áron azt szeretné, ha elvetetném. Érthető, hisz ha együtt élnénk, neki kellene felnevelni egy másik férfi gyerekét. Plusz B nem úgy áll anyagilag, és itt ne a márkás gyerekholmikra gondoljatok, hanem az ételre és ruhászkodásra még saját részre is.

Egyedül semmiképp nem tudnám felnevelni. Jelenleg tanulok, ami munkám van mellette, az kajára és utazásra elég. Jelenleg egy hete már suliba sem tudtam menni, mert elájulok, hányok, görcsöl a hasam. A doki megnyugtatott, hogy ez ugye ilyenkor normális és még több mint egy hónapig így lenne. Tehát jelenleg a 4 órás munkámat sem tudom csinálni.

Mint írtam, holnapra kell menni abortuszra. Ma viszont A kitalálta, hogy maradna a gyerekért. Ő jobban áll anyagilag, mondta, hogy tudnánk egyszobás lakást is bérelni.

Nem tudok dönteni. A-t már csak barátilag szeretem, kb. ő is így engem, de így megtarthatnám a babát.

B-t szeretem, vele szeretnék élni, de beárnyékolja, hogy miatta kéne elvetetni.

Nem tudom mit tegyek, az elmúlt 2 hétben próbáltam lezárni magamban a dolgot, megbékélni az abortusszal, de most megint felkavarogtak a dolgok.



2013. okt. 2. 19:47
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
67%

Jól elcseszted az életed. Neveld fel a gyereket, és mind a két faszit hagyd ott, hogy legalább esélyed legyen egy harmadik ember személyébe, aki valóbn szeret téged, hogy normális családot tudjál csinálni.

A két faszi mindegyike csak használ téged, és egyik sem érzelemből van melletted.Ez látszik az írásodból.

2013. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
89%
Te gondolsz A-ra meg B-re, de a gyerekre nem? Azt döntsd el hogy vàllalod e az anyasàgot ha kell egyedül is, vagy nem. Egyèbkènt B tudja, hogy nem az ő gyerekèt vàrod?
2013. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
31%
Már ha azt akarod, hogy egy egészséges lelkü gyereked legyen. Ugyanis azok a faszik akik használnak téged, normálisan biztos, hogy nem tudják szeretni a gyereket. Csak a műműájer apuka stílussal, az meg többet árt egy kisgyereknek, mint használ.
2013. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Je Veux ***** válasza:
95%

Hány éves vagy?


Én abortusz ügyben semleges vagyok, soha nem ítélkezem, ezt most leszögezném.


Mennyire szeretnéd te azt a babát?


Én a jelenlegi helyzetemben, 22 évesen, egyetemistaként egyébként sem valószínű, hogy megtartanám. Mindamellett a szerelmet választanám, és majd később lesz közös babánk.


Szóval hacsak nem ketyeg nagyon a biológiai óra, és nem ragaszkodsz a kicsihez nagyon (minthogy megrögzött abortuszellenes vagy), akkor én nem tartanám meg a helyedben.


Fiatal vagy, még biztos befejeznéd a sulit, élnél egy kicsit, szerelmet keresnél/találnál, vagy a mostani sráccal vagy mással.. Aztán majd egyszer eljön az igazi, akivel megéri majd családot alapítani és nem kell ennyire súlyos kompromisszumot kötnöd.

2013. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 intrepid ***** válasza:
95%
Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor vetesd el. A gyerek látná a kárát, ha utána egész életedben az elszúrt iskoládat, a pénztelenségedet sajnálnád. Majd lesz még jobb alkalom a szülésre.
2013. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
55%
Ne tartsd meg. Egyáltalán nem gondolsz a gyerekre.
2013. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

vagy itt A meg B meg minden betű.

te mit akarsz? gyereket meg akarod tartani? tegyük fel elveteted, maradsz Bvel és ha jön C?! akkor mi van?

2013. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
39%

Csak azért vetetnéd el a babát,hogy B-vel legyél?Gyönyörű...

/Nekem egy gyermek minden férfinél többet ér!/

2013. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
69%
Mivel egyedül nem tudnád eltartani, és két pasid van egyszerre, ezért én elvetetném a helyedben.
2013. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Akik azt tanácsolják, hogy egyedül neveljem, azok nem olvasták el amit írtam...

Ha otthagyom mindkettőt, akkor történetesen az utcára kerülnék gyerek nélkül is. A fizetésem mint írtam, fedezi a kaját meg az utazást, de mellette annyi sem marad, hogy a rezsi felét fizetni tudjam. És ahogy írtam, egy hete felkelni alig bírok, nem elmenni 8 órásba dolgozni.

Ha két héttel ezelőtt lenne, akkor minden további nélkül A-t választanám. De ebben a két hétben próbáltam megbékélni a gondolattal. Az első héten sokszor belázasodtam, mert egész nap csak sírtam emiatt, hogy én megtartanám. Most volt az a szint, hogy lelkileg kicsit nyugodtabb vagyok.

Nem tudom, miért írjátok, hogy nem gondolok a babára. Ha nem gondolnék, akkor fel sem merült volna a kérdés. Így a sulit sem tudom folytatni, dolgozni sem tudok és egy olyan férfival élnék, akit nem szeretek.

Egyébként 20 éves vagyok.

2013. okt. 2. 20:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!