Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, kit válasszak?

Figyelt kérdés

Egy év összejöttem A-val (vagy valami kamu nevet képzeljetek el). Együtt éltünk szinte a kezdetektől. Külföldön élünk, ő vízummal van az országban, ami pár hónap múlva lejár. Tudtuk ezt pár hónapja, így a kapcsolatunk inkább barátias lett. Támogatta, hogy kezdjek randizni mással is. Így találkoztam B-vel. B-be beleszerettem, 2 hónapja bensőséges a viszonyunk. Jövő hónapra tervezzük az összeköltözést. A-val, nem kell elítélni, de néha még van szex (heti egy alkalom). Egyik ilyen alkalommal baleset történt, az óvszer lecsúszott. Ezt a végén vettük észre, nem is voltam benne biztos, hogy nem aközben történt, hogy húzta ki a legvégén. Hülye voltam, de nem gondoltam volna, hogy...

Jelenleg ebből kifolyólag 6 hetes terhes vagyok. 2 hete fussuk a köröket abortusz ügyileg, holnapra van időpontom.

A szeretné, ha megtartanám (ő 15 évvel idősebb nálam, így már bőven benne van a korban, hogy gyereket szeretne). B-nek is elmondtam, mellettem van ő is, de ő minden áron azt szeretné, ha elvetetném. Érthető, hisz ha együtt élnénk, neki kellene felnevelni egy másik férfi gyerekét. Plusz B nem úgy áll anyagilag, és itt ne a márkás gyerekholmikra gondoljatok, hanem az ételre és ruhászkodásra még saját részre is.

Egyedül semmiképp nem tudnám felnevelni. Jelenleg tanulok, ami munkám van mellette, az kajára és utazásra elég. Jelenleg egy hete már suliba sem tudtam menni, mert elájulok, hányok, görcsöl a hasam. A doki megnyugtatott, hogy ez ugye ilyenkor normális és még több mint egy hónapig így lenne. Tehát jelenleg a 4 órás munkámat sem tudom csinálni.

Mint írtam, holnapra kell menni abortuszra. Ma viszont A kitalálta, hogy maradna a gyerekért. Ő jobban áll anyagilag, mondta, hogy tudnánk egyszobás lakást is bérelni.

Nem tudok dönteni. A-t már csak barátilag szeretem, kb. ő is így engem, de így megtarthatnám a babát.

B-t szeretem, vele szeretnék élni, de beárnyékolja, hogy miatta kéne elvetetni.

Nem tudom mit tegyek, az elmúlt 2 hétben próbáltam lezárni magamban a dolgot, megbékélni az abortusszal, de most megint felkavarogtak a dolgok.



2013. okt. 2. 19:47
1 2 3 4 5
 11/42 Je Veux ***** válasza:
86%

Akkor mi a kérdés? "Így a sulit sem tudom folytatni, dolgozni sem tudok és egy olyan férfival élnék, akit nem szeretek."


Én mondtam, hogy nem tartanám meg, épp ezen okok miatt, mint amit te is írtál. Ráadásul még fiatalabb is vagy, mint én. Nekem már nem olyan sok a hátralévő idő a suliból.

2013. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy borzasztó gusztustalan történet. :(

A-tól B-ig és vissza.

2013. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
53%

előző barátnőmnek előttem lévő pasi miatt volt abortusza. Mindenre rányomta a bélyeget. Szexre, gyerekekkel való viselkedésre, stb.. ráadásul minden hónap azon napján, amelyiken a műtét volt, szinte hozzá se lehetett szólni.


Nem tudom, te hogy viselnéd. Nem az én gyerekem, nem nekem kell dönteni... de gondolj bele, hogy ha őt elveteted, és később gyereked lesz, mit fogsz érezni

2013. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
65%

A legfontosabb, hogy te akarod-e a gyereket, el tudod-e tartani (gyerktartással és családi pótlékkal + egyszer majd fizetéssel), van-e segítséged A-n kívül (szülők, család, barátok), bele mersz-e vágni, alkalmasnak tartod-e magad anyának? Ilyeneken gondolkozz el, ne azon, hogy jelenleg kit szeretsz, vagy kinek az ágyában fekszel szívesebben. Most nem rólad van szó, hanem egy új életről. Nem számít mi van közted és A között, a gyereket ketten csináltátok, ketten is feleltek érte. Nem számít, hogy szerelmes vagy B-be, attól még benned növekszik egy gyerek, és sose lehet tudni B meddig lesz része az életednek. Arra próbálok kilyukadni, hogy most ne magadat és a párkapcsolatodat nézd, hanem hogy mi lenne a gyerekkel ha megszületne. Ha úgy érzed akarod, és meg tudsz felelni a követelményeknek, akkor vállald be. Ha képtelen vagy rá, akkor mondj nemet neki. De NE a pasid miatt, hanem az anyai felelősség miatt! Nem tudhatod, hogy holnap kinek milyen lesz az anyagi helyzete és azt sem, hogy holnap kivel milyen viszonyba leszel. Ezért csak a gyereket nézd és magadat. Hogy képes vagy-e rá TE!

Mellesleg ilyen kusza helyzetben (ha megszületik a gyerek) nem ártana egy apasági vizsgálat sem.

További mellesleg, hogy lehet, hogy te szereted B-t, de kérdés ő téged mennyire, ha gyerekkel már nem vállalja be a kapcsolatotokat.

2013. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
23%
Szerintem semmiképp ne vetesd el a Te saját gyerekedet! Ha B annyira szeretne, megértené, hogy meg szeretnéd tartani a Gyerekedet. De ha nem, fogadd el A segítségét, az jó, hogy olyan jóba vagytok, és mégis ő a Gyereked édesapja. Akiknek volt abortuszuk nagy lelki traumán mentek keresztül, valahogy csak meg tudjátok oldani.Remélem megtartod és minden rendben lesz veletek!!
2013. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
69%
Lecsúszott a gumi. Észrevettétek. És nem mentél orvoshoz. Bolond vagy.
2013. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
37%

Véletlenül soha nem fogan meg egy magzat sem.


Én megtartanám a babát.


B-vel valószínű, hogy nem lesz életetek végéig tartó szerelem, tart egy hosszabb rövidebb ideig, B nem tűnik nekem igazán komoly embernek.


A egészen felelősségteljes férfinek tűnik. Ha most nincs is köztetek szerelem, ő segíthetne neked túljutni ezen az időszakon. És ha később vele sem maradtok együtt életetek végéig, legalább ezen az időszakon túlsegít téged és a babát.

2013. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
50%

16-sal értek egyet. Most komolyan, mit csináltatok, legyintettetek, mondván veletek úgysem történik meg?

Bocs, hogy ezt itt megosztom, de én a látszólag teljesen normális és helyén maradt gumit is leellenőrzöm aktus után, hogy sértetlen-e...

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ebben a helyzetben mit gondoltatok, mi fog történni? Ááááááááá...bocsánat nem tudok higgadt maradni, ha ennyire buta emberekről olvasok...

2013. okt. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
66%
Ami a kérdést illeti: én az elvetetésre szavazok.
2013. okt. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
70%

Én a helyedben elvetetném. Később szülhetsz még, annak a férfinak, aki mellett leéled az életed és igazán szereted!

Hiába mondják sokan, hogy tartsd meg magad miatt, ha egyedül nem tudod felnevelni. Leírtad hogy egyedül nem megy.

Nagyon fiatal vagy, egy gyerekkel nagyon nehéz, előbb tanulj, dolgozz, legyen biztos megélhetésed, utána gondolkozz gyereken.Még előtted az élet!

Tehát röviden:abortusz!

40 N / 2 gyerek

2013. okt. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!