Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, kit válasszak?

Figyelt kérdés

Egy év összejöttem A-val (vagy valami kamu nevet képzeljetek el). Együtt éltünk szinte a kezdetektől. Külföldön élünk, ő vízummal van az országban, ami pár hónap múlva lejár. Tudtuk ezt pár hónapja, így a kapcsolatunk inkább barátias lett. Támogatta, hogy kezdjek randizni mással is. Így találkoztam B-vel. B-be beleszerettem, 2 hónapja bensőséges a viszonyunk. Jövő hónapra tervezzük az összeköltözést. A-val, nem kell elítélni, de néha még van szex (heti egy alkalom). Egyik ilyen alkalommal baleset történt, az óvszer lecsúszott. Ezt a végén vettük észre, nem is voltam benne biztos, hogy nem aközben történt, hogy húzta ki a legvégén. Hülye voltam, de nem gondoltam volna, hogy...

Jelenleg ebből kifolyólag 6 hetes terhes vagyok. 2 hete fussuk a köröket abortusz ügyileg, holnapra van időpontom.

A szeretné, ha megtartanám (ő 15 évvel idősebb nálam, így már bőven benne van a korban, hogy gyereket szeretne). B-nek is elmondtam, mellettem van ő is, de ő minden áron azt szeretné, ha elvetetném. Érthető, hisz ha együtt élnénk, neki kellene felnevelni egy másik férfi gyerekét. Plusz B nem úgy áll anyagilag, és itt ne a márkás gyerekholmikra gondoljatok, hanem az ételre és ruhászkodásra még saját részre is.

Egyedül semmiképp nem tudnám felnevelni. Jelenleg tanulok, ami munkám van mellette, az kajára és utazásra elég. Jelenleg egy hete már suliba sem tudtam menni, mert elájulok, hányok, görcsöl a hasam. A doki megnyugtatott, hogy ez ugye ilyenkor normális és még több mint egy hónapig így lenne. Tehát jelenleg a 4 órás munkámat sem tudom csinálni.

Mint írtam, holnapra kell menni abortuszra. Ma viszont A kitalálta, hogy maradna a gyerekért. Ő jobban áll anyagilag, mondta, hogy tudnánk egyszobás lakást is bérelni.

Nem tudok dönteni. A-t már csak barátilag szeretem, kb. ő is így engem, de így megtarthatnám a babát.

B-t szeretem, vele szeretnék élni, de beárnyékolja, hogy miatta kéne elvetetni.

Nem tudom mit tegyek, az elmúlt 2 hétben próbáltam lezárni magamban a dolgot, megbékélni az abortusszal, de most megint felkavarogtak a dolgok.



2013. okt. 2. 19:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%
Vetesd el, és ilyen hozzáállással és ennyi ésszel szerintem ne legyen gyereked még egy jó darabig... Ha már össze-vissza k*félsz mindenkivel védekezz alaposabban!!!
2013. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látom sokan csak ítélkeznek. Igen, elkövettem egy hibát, nem a kissebbik fajtából, de ettől nem érzem azt, hogy agyilag bárkinél is alacsonyabb szinten lennék. Az, hogy két férfi is jelen van az életemben... A volt az első, ő hozzá mindig kötődni fogok. Szerintem ezzel sem vagyok rosszabb azoknál, akiknek már 20-30 férfival voltak együtt.

Végül elmentem abortuszra délután, nemrég engedtek haza.

2013. okt. 3. 20:13
 33/42 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a lehetőségekhez képest a legjobb döntést hoztad! Ne aggódj,még fiatal vagy nagyon, lesz majd gyereked később!

Pihend ki magad testileg-lelkileg, a rosszindulatokkal meg ne törődj. Gondolj arra, a te életed, és úgy cselekedtél, ahogy számodra a legjobb!

További minden jót kívánok!

20-as voltam

2013. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Mihamarabbi testi lelki felepulest. Ugyelj, hogy 6 hetig tilos a szex. Pihenj sokat.
2013. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2013. okt. 3. 22:16
 36/42 anonim ***** válasza:
28%
Majd írj, ha felcsinált B, de már C-t szereted :)
2013. okt. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem éppen amiatt, hogy megtetted, lett igazi értelme az első hozzászóló első mondatának. Nem irigyellek. Én nem bírnám még 60 évig cipelni ennek a terhét. Pláne, hogy azt éreztem, szeretnéd a gyermeket. Rohadt igazságtalan, hogy mindig a vétlen fél hal bele az ilyen döntésekbe.
2013. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, azért azt nem kéne figyelmen kívül hagyni, hogy ez még nem volt egy gyerek, sőt gyerek formájú sem,még magzatnak sem mondanám, csak egy embrió még. Elég durva kifejezés az, hogy mindig a vétlen fél hal bele. Ne akarj már lelki ismeret furdalást a kérdezőnek, okosan döntött, hova-mire szült volna?

Inkább most vetesse el, int hogy egy életen át kínlódnak mind a ketten!

33-as voltam

2013. okt. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
36%

Bocsáss meg, durva, nem durva, mindenesetre tényszerű. Tudod, a kontroll-ultrahangos leletre azt írják: élő embrió. Már dobogott a szíve. Akit ha abortálnak, meghal. Ez történt sajnos. És ilyenkor általában nem akkor jön a megrázkódtatás, miután a nő túlvan a dolgon, hanem, ha egyszer lát, hall, vagy olvas valamit, ami érzelmileg is azonosítja azzal, amit tett.

Ez a lány szerette volna ezt a babát. Minden felelőtlensége ellenére. Az abortuszba pedig belezsarolták. Méghozzá éppen az, aki őt állítólag szereti. Hisz írja is: beárnyékolja a viszonyt, hogy emiatt a férfi miatt kell elvetetni. Szerinted mi lesz a történet vége? És erre senki, de senki nem figyelmeztette.

2013. okt. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, ha már ilyen okos emberbarát vagy, megtarthattad volna magadnak a lelkiismeretfurdalást keltő véleményedet. Már mindegy, ezzel az oktatgatással pedig a Kérdezőnek teszel rosszat.

Gratulálok...


Kérdező, én is mihamarabbi gyógyulást kívánok neked!

2013. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!