Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, kit válasszak?

Figyelt kérdés

Egy év összejöttem A-val (vagy valami kamu nevet képzeljetek el). Együtt éltünk szinte a kezdetektől. Külföldön élünk, ő vízummal van az országban, ami pár hónap múlva lejár. Tudtuk ezt pár hónapja, így a kapcsolatunk inkább barátias lett. Támogatta, hogy kezdjek randizni mással is. Így találkoztam B-vel. B-be beleszerettem, 2 hónapja bensőséges a viszonyunk. Jövő hónapra tervezzük az összeköltözést. A-val, nem kell elítélni, de néha még van szex (heti egy alkalom). Egyik ilyen alkalommal baleset történt, az óvszer lecsúszott. Ezt a végén vettük észre, nem is voltam benne biztos, hogy nem aközben történt, hogy húzta ki a legvégén. Hülye voltam, de nem gondoltam volna, hogy...

Jelenleg ebből kifolyólag 6 hetes terhes vagyok. 2 hete fussuk a köröket abortusz ügyileg, holnapra van időpontom.

A szeretné, ha megtartanám (ő 15 évvel idősebb nálam, így már bőven benne van a korban, hogy gyereket szeretne). B-nek is elmondtam, mellettem van ő is, de ő minden áron azt szeretné, ha elvetetném. Érthető, hisz ha együtt élnénk, neki kellene felnevelni egy másik férfi gyerekét. Plusz B nem úgy áll anyagilag, és itt ne a márkás gyerekholmikra gondoljatok, hanem az ételre és ruhászkodásra még saját részre is.

Egyedül semmiképp nem tudnám felnevelni. Jelenleg tanulok, ami munkám van mellette, az kajára és utazásra elég. Jelenleg egy hete már suliba sem tudtam menni, mert elájulok, hányok, görcsöl a hasam. A doki megnyugtatott, hogy ez ugye ilyenkor normális és még több mint egy hónapig így lenne. Tehát jelenleg a 4 órás munkámat sem tudom csinálni.

Mint írtam, holnapra kell menni abortuszra. Ma viszont A kitalálta, hogy maradna a gyerekért. Ő jobban áll anyagilag, mondta, hogy tudnánk egyszobás lakást is bérelni.

Nem tudok dönteni. A-t már csak barátilag szeretem, kb. ő is így engem, de így megtarthatnám a babát.

B-t szeretem, vele szeretnék élni, de beárnyékolja, hogy miatta kéne elvetetni.

Nem tudom mit tegyek, az elmúlt 2 hétben próbáltam lezárni magamban a dolgot, megbékélni az abortusszal, de most megint felkavarogtak a dolgok.



2013. okt. 2. 19:47
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, de nem értem! Ha szerelmes vagyok B-be nem fekszem le A-val. Ha nem fekszel le vele most nem vagy ebben a helyzetben. Szerintem még nem vagy érett az anyaságra. Úgy meg pláne nem, hogy még magad sem vagy képes eltartani. Azt hiszem ezzel válaszoltam is a kérdésedre.
2013. okt. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
41%
Ebben a történetben egyetlen fix, biztos és nem eldobható kapcsolat van: az anya-gyermek reláció. Minden más bizonytalan. Miért éppen ezt cincálnád szét?
2013. okt. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
65%

a fo kerdes soha nem lehetesz benne biztos kinek a gyereket veteted el hiszen lehet A is B is az apja gumi nem 100% vedekezes.

eleg felelotlen vagy es tul fiatal is.

Legkozelebb gumi es gyogyszer ugye?foleg ha 2 emberrel keversz egyszerre kicsit sajnalnivalo az aki nem tudja eldonteni mit is akar kit is akar.

2013. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
53%

Aki amellett kardoskodik, hogy tartsa meg a babát, belegondolt abba, hogy milyen élete lesz? Egy zavaros, pénztelen, szűkölködő családba én nem szeretnék megszületni! Pedig nem vagyok milliomos és van két gyermekem. Az abortusz is egy lehetőség, ha pedig valaki ennyire ellene van, nem hozza magát ilyen helyzetbe.

Nyugodtan pontozzatok, le de ez a véleményem.

2013. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Végül mi lett veled ma? Na meg a babával?
2013. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
38%
A mai bizonytalan vilagban, folyton valtozo dolgokra ( anyagiak, parkapcsolat) alapozva elvetetni gyereket felesleges es buta dolog. Szoba se kene jonnie. Egy nyomorba szuletett gyerek megvaltozott korulmenyek hatasara felnohet jomodban, ahogy sajnos egy jomodba vallalt gyerek szegenysegben. Egy apatlan csonka csalad talalhat remek szereto Apara, mig egy biztosnak tuno kapcsolatot felbetorhet egy tragedia, vagy csupan felbomolhat. Pillanatnyi helyzetre alapozva szerintem csak akkor vetess el gyereket, ha soha nem akarsz majd. Bar ezt sem tudhatod biztosan. Jo, hogy van lehetoseg az abortuszra biztonsagos korulmenyek kozott, de ez olyan szerencserlen noknek van, akik pszichesen, mentalisan labilisak, vagy fizikailag serultek, sulyos betegek, vagy szexualis visszaeles aldozatai. Semmi okat nem latom annak, h a tovabbi eveidet a gyermeked elvetetesenek terhevel eld le. Ha valaszthatok, h boldog anya leszek e, vagy hagyom, h vki szetfeszegetve a mehszajamat kitepje belolem a magzatomat, hogy aztan fizikailag es pszichesen meggyotorve probaljam meg osszeszedni magam, en egy percig sem gondolkodnek.
2013. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
0%
Banyek itt senkinek sem jut eszébe,hogy" A "valószínüleg csak azért akarja a gyereket mert akkor itt maradhat? Minden bevándorlónak ez a bevett szokása vagy gyorsan házasodik vagy mihamarább csinál egy gyereket:S
2013. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
50%
A lényeg szerintem tök felesleges megtartani egy babát ott ahol már nincs szerelem:S különben is az abortusz ma már egyáltalán nem veszélyes,plusz én nem tudnék szerelem nélkül felnevelni egy gyereket.Az olyan nyomasztó lenne idővel talán még utálnám is a páromat azért hogy nem akarta elvetetni és emiatt mellette ragadtam.
2013. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
50%
Aztán majd ahhoz is hülye lesz hogy Bvel védekezzen, aztán C... és így tovább!
2013. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
50%
Vetesd el.
2013. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!