Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértődött a feleségem...

Megsértődött a feleségem amiért megkértem, hogy ne jöjjön sokszor mert nem akarom, hogy így lássanak. Ez baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy balesetem ahol annyira megsérült az egyik lábam, hogy lehet hogy soha többé nem fogom tudni használni d még az is kérdéses, hogy megmarad-e egyáltalán. Most kórházban vagyok és sokszor jár hozzám a feleségem a 2 kisfiunkkal. Nekem ez nagyon rossz és nem akarom, hogy így lássanak ezért megkértem a feleségemet, hogy ne jöjjenek hozzám olyan gyakran. Megbántottam ezzel de hát most mit tehetnék? Örülök, hogy nem szar le csak nekem ez annyira rossz és még én sem fogadtam el a helyzetet. Valószínűleg soha nem is fogom. Nem akartam megbántani de hiába mondtam el neki a bajomat. Mi a helyes ebben a helyzetben?
2013. okt. 6. 18:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Ha meg nem menne az lenne a baj. Örülj neki hogy sűrűn látogat és törődik veled. Ebből látszik, hogy egy ilyen helyzetben is melletted áll és önmagadért szeret. Szerintem inkább magaddal tisztázd ezt a dolgot és te próbáld elfogadni!
2013. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Örülök, csak tehetetlen lettem. És nem egyszerű ezt elfogadni.
2013. okt. 6. 19:05
 3/30 anonim ***** válasza:
67%
Örülj neki, hogy bemegy hozzád, ne "keménykedj".
2013. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Elősször magaddal békülj meg, és a helyzeteddel.

A betegség kiszolgáltatottá tesz, és ezt szégyelljük. Pedig nem kéne.

Mikor a kemótol kopasz lettem, az összes tükröt kalapáccsal törtem volna össze. Családom pedig mellettem állt.

Szépen átalakultak a dolgok. Férjem már a garázsban sütötte a szalonnát, az udvaron evett.

Lányaim szebbnél szebb kendőket hoztak.

Mikor magamban feldolgoztam, akkor már tudtam viccelődni is. Mennyit spórolok a fodrászon.

Mindezt csak azért írtam le, magunkkal kell kibékülnünk, elfogadnunk, mert a Feleséged már megtette Így is szeret, látogat. Ne sértsd meg.

2013. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elhiszem biztos én is kilennék ilyen helyzetben sőt a baráti körömbe is van ilyen ember. De belőle kiindulva szerintem jobb ha van melletted valaki!
2013. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nehéz lehet, és nehéz elfogadni. De a család nélkül még nehezebb lenne. Gondolj arra, hogy fordított helyzetben te is a feleséged mellett szeretnél lenni, hogy támogasd és segíts neki.
2013. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne küldd el a feleséged ... ( Bár én ha a helyében lennék a kérésed ellenére is mennék hozzád :D ) Örülj neki ,hogy ott van melletted ,mert aggódik és szeret ! Tudod ...jóban -rosszban ... egészségben -betegségben !:-) Ez így helyénvaló ....
2013. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Tudok én így is viccelődni csak összeomlott a fél életem. A munkámhoz, a hobbimhoz, a gyerekeimhez és mindenhez amit eddig csináltam ahhoz láb kell. Én az az ember vagyok aki folyton pörög és ugrál. Nekem szükségem van rá. Egyszer 5 hétig volt gipszben a lábam és azt hittem megőrülök. Na és a gyerekeimmel is sokat játszottam, rohangáltam. Ezek után mi lesz? Kivel fognak olyanokat játszani ha velem nem? Ha esetleg történne valami olyan akkor ki védené meg a családomat ha nem én? Ez lenne a rosszabbik eset amire nagy esély van. A jobbik az, hogy egy életre sánta leszek. Próbálok erre gondolni. Sokat jelent nekem, hogy most is mellettsm van és nagyon hálás vagyok érte. Mégse szeretném egyelőre, hogy így lásson...
2013. okt. 6. 19:45
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy házasságban ketten vagytok még szép, hogy törődik veled ez így van rendjén.


Próbáld meg a másik oldalról nézni a dolgot gondolj bele az ő helyzetébe. Van egy férje, akit szeret és most beteg.


Szerinted ő most, mit érez? Te mit tennél ha ő lenne beteg? Biztos izgulnál érte és mindig ott lennél mellette, hogy segíts neki, hogy tudd, hogy van.


Szerintem ő most nagyon ideges és erre még rárak az, hogy eltolod magadtól.


Egy valamit mondhatok: a bajban jön rá az ember, mennyit ér a kapcsolata és arra is, hogy mennyire felnőtt!


Ha most magadba fordulsz és eltolod magadtól és nem engeded be a világodba, nem osztod meg vele a fájdalmaidat, gyakorlatilag kiiktatod őt az életedből na ott kezd el bomlani egy kapcsolat. Egyedül fog maradni ő is a saját fájdalmával, dühével. Te is magadnak ő is magának...aztán szépen eltávolodtok. Leereszkedik egy fal.Pedig ez szólhatna az összekovácsolódásról is. Rossz dolog egyedül lenni a bajban.


Egy házasság arról szól, hogy jóban-rosszban. Nem csak akkor kell együtt lenni, amikor minden jó. Aztán ha rosszra fordulnak a dolgok akkor magadba fordulsz. Ez nem jó így.


A férfiasság nem erről szól. Senkinek sem lesz jobb ha elmentek egymás mellett és nem vesztek részt egymás nehéz pillanataiban. Ez a gyerekenek sem mutat valami jó példát.


Sajnálatos, ami veled történt. Hogy mi a helyes? Azt leírni könnyű de megélni és megtenni...gép mögül könnyű okoskodni.

De!

Az a helyes ha tudatosítod magadban az állapotodat, ha tájékozódsz a helyzetedről, a lehetőségeidrő, ha minél előbb tudomásul veszed a helyzeted, ha minél előbb elkezdesz a gyógyulásra koncentrálni és arra hogyan tovább. És mindezt a családoddal együtt mert ők ezért is vannak. Ők veled élnek őket is érinti az állapotod tehát nem kezelheted magánügyként.


Hát ennyi. Javulást!

2013. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez több kérdésre is igaz, ha az érintettnek mondanátok el amit ide leírtok, már meg is oldódna a probléma.


Beszélj vele. "Ne haragudj hogy ezt mondtam, csak még magamban sem dolgoztam fel a történteket és tartok a jövőtől, de örülök hogy mellettem állsz és köszönöm, csak sajnálom hogy így kell látnod." Nem sokkal jobb és őszintébb mindenkinek mintha azt mondanád, hogy "Ne gyertek már ilyen sűrűn."?

2013. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!