Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértődött a feleségem...

Megsértődött a feleségem amiért megkértem, hogy ne jöjjön sokszor mert nem akarom, hogy így lássanak. Ez baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy balesetem ahol annyira megsérült az egyik lábam, hogy lehet hogy soha többé nem fogom tudni használni d még az is kérdéses, hogy megmarad-e egyáltalán. Most kórházban vagyok és sokszor jár hozzám a feleségem a 2 kisfiunkkal. Nekem ez nagyon rossz és nem akarom, hogy így lássanak ezért megkértem a feleségemet, hogy ne jöjjenek hozzám olyan gyakran. Megbántottam ezzel de hát most mit tehetnék? Örülök, hogy nem szar le csak nekem ez annyira rossz és még én sem fogadtam el a helyzetet. Valószínűleg soha nem is fogom. Nem akartam megbántani de hiába mondtam el neki a bajomat. Mi a helyes ebben a helyzetben?
2013. okt. 6. 18:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Úúú, nekem most olvasás közben is megfájdult a lábam. Elképzeltem hogy látom meg minden de nem tudom megmozdítani meg semmi hát ez baromira rossz lehet és nem irigyellek. Szerintem érthető hogy mosd egyedül akarsz lenni ezt magyarázd el neki is. Biztosan megértené. Gyógyulj meg!
2013. okt. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Én el is válnék tőled, ez megnyugtatna?


Csoda hogy ezzel a mentalitással egyáltalán találtál párt magadnak.

2013. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%
A feleségednek azt mondasz, amit akarsz, vagy amit elvisel tőled, de a gyerekeknek nincs jogod megtiltani, hogy lássanak. Akár láb nélkül. Bármi történik, az apjuktól nem foszthatod meg őket. A gyerekek hajlamosak bármit képzelni, akár azt, hogy ők tettek valami rosszat, ezért nem akarod, hogy látogassanak. Ne tedd tönkre az életüket. A láb-problémával pedig elfogadnak, csak ne sajnáltasd magad, beszélj a balesetről tárgyilagosan.
2013. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nemhogy pszichológusra nincs szükséged, hanem pszichiáterre volna MOST rögtön szükséged, ha tényleg élni akarsz. A lábod rendbe jöhet, de az átélt trauma miatt nagyon kemény éveknek nézel elébe, ha most "melegibe" nem dolgoztatod fel ezeket és elfojtod. nem kell keménykedni, mert az a legnagyobb baromság, amit tehetsz.


Higgy nekem. Én ismerem mindkét oldalt.


Ne taszítsd el a feleséged szó nélkül, mert ha nem mondasz neki semmit, akkor csak őrlődik, hogy mit tett rosszul vagy mit tehetett volna jobban és hogyan. Mondd meg neki nyugodtan, hogy mit érzel, és meg fogja érteni, hogy most neked időre van szükséged. Az egyikünk ilyen, a másikunk olyan.

2013. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Mondd el a nejednek, hogy nem őt nem akarod látni, hanem fáj neked ez az egész, hogy neki kell így látnia téged. Ő a feleséged, tudod, jóban-rosszban, lesz@rja, hogy nézel ki, egyszerűen örül annak, hogy élsz. Valamint a testvéremnek lábprotézise van, neki combközéptől csonkolták a lábát, szintén egy baleset miatt. Az elején mankóval, de már mankó nélkül is tud járni, autót és oldalkocsis motort vezet. Szóval fel a fejjel! Persze a legjobb az lenne, ha megmaradna a lábad, de ha elveszíted, akkor se keseredj el, nem szükségszerű, hogy tolókocsiba kerülj! A nejeddel pedig beszéld meg mi bánt, és inkább arra kérd, hogy menjen be a gyerekek nélkül is. Örülj, hogy van neked, és nem kell egyedül elviselned ezt az egészet.
2013. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Először is sajnálom,hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél.

Csak az érti min mész most keresztül aki átélt már hasonló helyzetet...én átéltem.Sokat voltam kórházban egy betegség miatt és azt hittem megfogok halni.A család is azt hitte.

Szörnyű volt látni az arcukon a fájdalmat,most is sírvafakadok ha erre gondolok:( Nekem is nehéz volt,hogy mindennap jött valaki látogatóba.Tudom,hogy nagyon szeretnek és azért jöttek be,de lelkileg nagyon megterhelő volt nekem is.Nem akartam szólni nekik,mert féltem ,hogy megbántom Őket és ki tudja mennyit lehetünk még együtt.De ezt neked kell feldolgozni.Én rengeteget sirtam,zokogtam,mert rettegtem :( De túlvagyok rajta,az orvosok részben tévedtek és most 14 hetes terhes vagyok és boldogabb mint valaha.Mindig van tovább,akár sántán akár ha csak 1 lábad van.Élhetsz teljes életet...millió példa van rá.DE ami a legfontosabb NEKED kell AKARNOD ,hogy így legye.Ne hagyd el magad,pozitívan gondolj mindenre,hisz ÉLSZ!! az a baleset szőrűbb véget is érhetett volna,és akkor most özvegy és árva lenne akiket szeretsz.Nekik is nagyon nehéz most ,mert féltenek.Beszélj a pároddal,mond el neki mit érzel ,és kérd meg ,hogy segítsen Neked...mond el miben tud segíteni.Valószínüleg megfog változni az életetek,de ez nem jeleni azt,hogy nem fogsz tudni dolgozni , a gyerekekkel játszani...fogsz tudni mindent csak máshogy .Ennyi.Ezáltal ha ügyes vagy jobb ember lehetsz és ezt megtanithatod a gyerekeidnek is...nem feladni a harcot,akkor sem ha azt hiszed esélyed sincs...erősnek lenni mikor lehetetlennek tűnik.

Kitartást ,erőt és jobbulást kívánok Neked.

2013. okt. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"Megsértődött a feleségem amiért megkértem, hogy ne jöjjön sokszor mert nem akarom, hogy így lássanak. Ez baj? Mit tegyek?2


Mondd el neki is az okát!

Mert különben azt hiheti, hogy ővele van bajod.


Egyébként mi történt Veled, milyen kezelés alatt állsz és mik a kilátások?

2013. okt. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
16:04-es kíváncsi vagyok akkor is így keménykednél e ha te lennél ilyen helyzetben...
2013. okt. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
úgy értem ha önhibádon kívül megsérülnél s még baszogatnának is...
2013. okt. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki ilyen helyzetben van akkor annak kell megértőnek lenni aki egészséges. Örülnie kellene a felesésgednek h nem ő fekszik ott s nem okozni plusz problémákat, ugy segiteni hogy a segitség ne legyen plusz teher. Te mit tehetsz?

Ujra és ujra elmondod mit szeretnél s reménykedsz hogy megérti hogy hogyan kell most melletted lennie.

2013. okt. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!