Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny rám egy barátom,...

Féltékeny rám egy barátom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve jöttem össze a férjemmel, azóta ismerek egy párt a férjem baráti társaságából. Eleinte mindkettejükkel jóban voltam, nagyon szimpatikusak nekem, viccesek, jó fejek, stb. De az utóbbi időben csak a sráccal beszélgetek. Nincs köztünk semmi, de ha találkozunk, jól elvagyunk, tudunk egymással beszélgetni, vannak közös témáink (férjem révén közös hobbink), stb. A barátnője nincs benne a közös hobbiban, és az utóbbi kb. egy évben kerüli a társaságunkat, és leginkább engem. (Különféle kifogásokkal, amik egyre átlátszóbbak.)


Én azt hittem, hogy jóban vagyunk, rendszeresen beszélgettünk, jó fejnek tartottam, írtam neki FB-on, amire mindig válaszol. Az utóbbi időben nem reagál a megkereséseimre, látványosan kerül engem. A párjától tudom, hogy a kapcsolatuk is megromlott az utóbbi időben, mert mindketten munkanélküliek, nagy köztük a feszültség emiatt. (A srácnak vannak alkalmi, nem bejelentett munkái, plusz a lány szüleinél élnek, ők nyugdíjasok.) Valamint a hétvégén a srác közölte velem, hogy a barátnője miattam kerüli a társaságunkat. Már nem volt kedve mit kitalálni, hogy miért nem jön, és már amúgy is pedzegettük, hogy biztos velünk van a baj. Én értetlenül állok a féltékenysége előtt (ahogy a párja is), hisz a társaság többi férfi tagjával is hasonló a viszonyom, jóban vagyok velük, beszélgetünk, ilyesmi. A többi lánnyal jól kijövök, és én se tépem le a fejüket, ha a férjemmel trécselnek. Ugyanakkor 1 éve férjnél vagyok és nem rég született meg a kisfiunk, nagyon szeretem a férjemet és eszembe sincs senki pasijával kikezdeni.


Ti hogy tisztáznátok ezt a helyzetet? A nő a telefont nem veszi fel, sms-re, elektronikus megkeresésre nem válaszol, és elég messze lakik. A sráccal gyakran találkozom, mert gyakran jön a városba. Régebben a barátnője is elkísérte, de Szilveszter óta nem volt erre példa. 28N


2013. okt. 15. 02:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Mérgezd meg!!!
2013. okt. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Add el a sztorit az RTL Klubnak.


Tipikus szappanopera

2013. okt. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Mondd meg a baratnak, hogy neked ez kellemetlen. Jo lenne, ha egy darabig mashol uzne a hobbijat. Mondd meg, ugy erzed, hogy a bnoje azert kerul, mert azt gondolja valami lehet kettotok kozott. Teged ez zavar, tartsa ezt tiszteletben.

En is jartam hasonlokeppen. Sajnos azzal jart, hogy a jobaratommal megszakitottam a kapcsolatot. Hazassaga megmaradt en meg hat...jobb volt az ugy.

2013. okt. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Gondolj bele, te hogy éreznéd magad, ha a férjed állandóan a srác barátnőjével lógna.
2013. okt. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%

Neked sem tetszene, ha a férjed másik csajjal lenne túl jóban...

Ott a férjed, foglalkozz vele, állj félre az útjukból, ha cseverészel, tartsd tiszteletben, hogy a másiknak párja van és azt, hogy neked meg férjed! Ne a pasikkal legyél túl jó viszonyban a baráti körből, hanem a csajokkal, ellenkező esetben előbb-utóbb kiutálnak!

2013. okt. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy gyakran összefutnak, nem azt jelenti, hogy állandóan együtt lógnak... egyébként meg ha valami nincs rendben a srácéknál, arról nem a kérdező tehet. Én sem szakítottam meg senkivel a barátságomat, akinek féltékenykedett a p*csa barátnője... ha ennyi esze van, hogy tönkreteszi a saját kapcsolatát, és mással foglalkozik önmaguk helyett, akkor ezt is érdemli. Azért álljon már meg a menet...
2013. okt. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem lógunk együtt állandóan. Havonta, két-három havonta jön haza a szüleihez, akkor találkozunk. (A gyakrant azért írtam, mert volt, hogy évente egyszer találkoztunk.) De nem kettesben, olyankor egy jó 10 fős társaság jön össze, és nem fordítok neki nagyobb figyelmet, mint a többieknek. Persze az is előfordul, hogy átjön hozzánk, de akkor ott a férjem is, meg 1-2 barát, és nem én szoktam hívni, hanem a férjem, hisz elsősorban az ő gyerekkori barátja. A többiek közül még 3 srácnak van felesége/barátnője, minddel nagyon jóban vagyok, s mindannyian régebb óta vannak a társaságban, mint én. A közös hobbinkat pedig ritkán űzzük együtt az említett fiatalemberrel (lévén, hogy ahhoz viszont ritkán találkozunk) de közös beszédtémát ad. Szóval ezt nem úgy kell elképzelni, hogy minden péntek este a nyakán csüngök és mással szóba se állok, ha itt van...
2013. okt. 15. 07:00
 8/20 A kérdező kommentje:
Tehát ez egy olyan társaság, ahol a férfiak gyerekkori barátok, a nők meg úgy kerültek bele, hogy valamelyiknek a párja, de eddig mindenki jóban volt mindenkivel, nem volt ilyen féltékenykedés. És igen, az én férjem is szokott velük lógni (így a nőkkel is, sőt az egyik nő tanította nekünk az esküvőnkre a keringőt, így ő kettesben is találkozott a párommal, mert ő mindig munka után ért rá gyakorolni, én meg váltott műszakban dolgoztam, tehát nem feltétlenül tudtam akkor elmenni hozzájuk, amikor ő - majd féltékenykedek rá, amikor szívességet tesz nekünk...), és mivel nekünk kisbabánk van, én mostanában is nem mindig megyek vele ezekre a találkákra. Most is nálunk találkoztunk, egy szűkebb társaság és a férfi akkor panaszolta el ezt az egészet. Nem igazán tudok vele mit kezdeni.
2013. okt. 15. 07:32
 9/20 anonim ***** válasza:
62%

"A többi lánnyal jól kijövök, és én se tépem le a fejüket,"


-tartsd tovább ezt mély szellemi élményekre alapozott baráti társaságot. Felvázolva a 102 részes szappanopera témája. Tényleg: a férjed és a kisbaba legyen azért a legfontosabb.

2013. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Ne találkozz a "sráccal" , mert ahogy írod nincs semmi köztetek, de a tudatod alatt igenis van és lesz is nemsoká! Szóval nem jó az ilyen barátkozás, különbeszélgetés, semmi jó, ill. akármi lehet belőle, ha az egyik többet gondol bele!
2013. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!