Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékeny rám egy barátom,...

Féltékeny rám egy barátom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve jöttem össze a férjemmel, azóta ismerek egy párt a férjem baráti társaságából. Eleinte mindkettejükkel jóban voltam, nagyon szimpatikusak nekem, viccesek, jó fejek, stb. De az utóbbi időben csak a sráccal beszélgetek. Nincs köztünk semmi, de ha találkozunk, jól elvagyunk, tudunk egymással beszélgetni, vannak közös témáink (férjem révén közös hobbink), stb. A barátnője nincs benne a közös hobbiban, és az utóbbi kb. egy évben kerüli a társaságunkat, és leginkább engem. (Különféle kifogásokkal, amik egyre átlátszóbbak.)


Én azt hittem, hogy jóban vagyunk, rendszeresen beszélgettünk, jó fejnek tartottam, írtam neki FB-on, amire mindig válaszol. Az utóbbi időben nem reagál a megkereséseimre, látványosan kerül engem. A párjától tudom, hogy a kapcsolatuk is megromlott az utóbbi időben, mert mindketten munkanélküliek, nagy köztük a feszültség emiatt. (A srácnak vannak alkalmi, nem bejelentett munkái, plusz a lány szüleinél élnek, ők nyugdíjasok.) Valamint a hétvégén a srác közölte velem, hogy a barátnője miattam kerüli a társaságunkat. Már nem volt kedve mit kitalálni, hogy miért nem jön, és már amúgy is pedzegettük, hogy biztos velünk van a baj. Én értetlenül állok a féltékenysége előtt (ahogy a párja is), hisz a társaság többi férfi tagjával is hasonló a viszonyom, jóban vagyok velük, beszélgetünk, ilyesmi. A többi lánnyal jól kijövök, és én se tépem le a fejüket, ha a férjemmel trécselnek. Ugyanakkor 1 éve férjnél vagyok és nem rég született meg a kisfiunk, nagyon szeretem a férjemet és eszembe sincs senki pasijával kikezdeni.


Ti hogy tisztáznátok ezt a helyzetet? A nő a telefont nem veszi fel, sms-re, elektronikus megkeresésre nem válaszol, és elég messze lakik. A sráccal gyakran találkozom, mert gyakran jön a városba. Régebben a barátnője is elkísérte, de Szilveszter óta nem volt erre példa. 28N


2013. okt. 15. 02:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért írtam, mert az egyik válaszoló azzal indított, hogy "Neked sem tetszene, ha a férjed másik csajjal lenne túl jóban..." Ráadásul a férjem olyan helyen dolgozik, hogy a munkatársai 90%-a nő, onnan is van, akivel jóban van, elég nyitott, közvetlen személyiség. Én is ilyen vagyok. Én sose féltékenykedtem senkire, nem tudok ezzel mit kezdeni. Persze, a férjem és a kisbabánk a legfontosabb, de a hétvége óta ezen kattogok. A férjem csak annyit mondott, hogy ne foglalkozzak vele, majd ketten megoldják (a pár) és, hogy nem az én hibám ez az egész. Valamint túl sok szappanoperát nézhetsz. Én tényleg jóban vagyok ezekkel az emberekkel, s az én barátaimat is ismerik, csak mivel én távolabb jártam iskolába, ők messzebb laknak, ritkábban találkozom velük. De pl. a társaságból az egyik nővel ugyanaz a végzettségünk, s bár nem egy helyen dolgoztunk, nagyon jóban vagyunk.
2013. okt. 15. 07:49
 12/20 A kérdező kommentje:
Az előző a 9-esnek ment, 10-es, már írtam, hogy nem találkozunk/beszélgetünk külön. Még sose voltunk kettesben, és egyikünktől se merült még fel erre az igény.
2013. okt. 15. 07:50
 13/20 A kérdező kommentje:
Az, hogy jól elbeszélgetek vele, meg hogy van közös hobbink, az összes többi férfire is igaz, mégsem féltékenykedik egyik barátnője/felesége se.
2013. okt. 15. 07:57
 14/20 anonim ***** válasza:
Nyilván a pár otthoni,magánjellegű problémáiról nem te tehetsz,no meg a csaj féltékenységéről sem,viszont nem kéne jobban elmérgesítened a helyzetet.Talán a srácnak vannak és voltak olyan húzásai,amik ezt a reakciót váltják ki a nőből,és talán nem is konkrétan ellened irányul az egész.Nem láthatsz bele az életükbe,szóval nem ismered a problémáikat,nem tudhatod van-e vaj egyébként a pasi füle mögött,hogy viselkedett/viselkedik otthon,hajlamos-e az elcsábulásra,miket mesél a párjának,stb.Összegezve:szerintem amennyire lehet,tartsd a sráctól a távolságot,a csajt meg hagyd,majd jelentkezik,ha akar.Biztosan okkal húzodott vissza a csigaházába.
2013. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nem arra féltékeny,hogy a barátjával jóban vagy, hanem az életedre? Férjnél vagy, van egy kisbabád és még a kapcsolataid is rendben vannak.
2013. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél, már megtettél mindent. Beszéltél erről a férjével, írtál neki, kerested a lányt számtalanszor, beszéltél erről a te férjeddel is, ennyit tehettél. Mindenki azzal barátkozik, akivel akar. Ő nem akar veled, ennyi.
2013. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%
mindenki lehurrogja a kedves kérdezőt?! Mire fel? nem kettesben vannak nem kap a pasi megkülönböztetett figyelmet stb. A lány szimplán féltékeny típus ráadásul az életben felgyülemlett feszültségét most ezen vezeti le. Ti találkozzatok továbbra is a csaj meg forrjon a saját levében, a kapcsolatuk csak rajtuk múlik nem rajtad. Ha nem akar jönni akkor ne erőltesd ennyi. De nehogy te hunyászkodj meg az ő hülyesége miatt.
2013. okt. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%
anyukámnak volt ilyen féltékeny párja amúgy, egy ideig tűrte,de amikor már azon is felkapta a vizet, hogy rámosolygott a pincérre amiért jól szolgált fel na akkor otthagyta. Hidd el a féltékeny típus ha rajtad nem is legközelebb a postában szolgáló nőre vagy a bkv ellenőrre lesz féltékeny:D
2013. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat! 15-ös, nekem ez eszembe se jutott, de lehet. Ők régebb óta vannak együtt, mint mi, se eljegyzés, se gyerek, hát nem tudom, akár erre is lehet féltékeny. A srác már szeretne gyereket, de most nagyon bizonytalan ebben a kapcsolatban, és nem én ingattam meg benne. Ő próbál elhelyezkedni (most épp önkéntes egy alapítványnál), ki tudna menni külföldre a testvéréhez szerencsét próbálni, de a barátnője visszafogja. Valamint a nő már feladta az álláskeresést és ahelyett, hogy tanulna, vagy valami hasznosat csinálna, ezoterikai hülyeségekkel tömi a fejét és mások kapcsolatait elemezgeti. Többek közt az enyémet is, mint megtudtam.
2013. okt. 15. 13:42
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
1-2 válaszoló megtarthatta volna magának az ordenáré hülyeségeit... nem tudom, ti milyen társadalomban éltek, ahol nő és férfi csak akkor állhat szóba egymással, ha utána történik is valami... de sajnállak titeket, mindenesetre...
2013. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!