Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jövök ki a párom anyjával,...

Nem jövök ki a párom anyjával, ez kezd rámenni a kapcsolatunkra, amit nem akarok! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2008. júl. 7. 14:19
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos nálunk is ez a helyzet. Bár mi együtt lakunk, méghozzá az én szüleimnél, még így is beleszól mindenbe. Tehát nem megoldás az elköltözés. A párom 2hetente megy haza , apukám odaadja neki az autóját, ugyanis 20km-re lakik tőlünk az anyósom. Ezt ő kihasználja és parancsolgat a páromnak hogy vigye el őket vásárolgatni meg rokonokhoz. A párom ez ellen nem tud mit tenni, mert nem akarja megbántani az anyját... Viszont apukám nem engedné ezt meg mert félti az autót. A minap épp ez miatt került kellemetlen helyzetbe szegény párom, mert a kedves família összesarazta az egész autót belülről. De ez csak egy példa, sok más dolog is van amit most nem részleteznék. Lényeg, hogy megoldásként csak a hallgatás és a (látszólagos) egyetértés merül fel. A barátodnak mi a véleménye az anyósoddal való viszonyodról?
2008. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy nagyon nehéz nekem is, mert mindenért engem okol. Mondja, hogy próbáljam meg leszarni, ez egy darabig megy is, de nem a végtelenségig! De az anyjának is hogy mondjam meg a véleményem?! 17 éves vagyok, párom 20, az anyja meg 54. Erről ennyit... :S
2008. júl. 8. 11:03
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Legalább kicsit árérzi a helyzetedet. Ha tisztes távolságban maradtok, akkor talán nem lesz akkora a konfliktus. Próbálj meg függetlenné válni tőle és közben egy bizalmasodnak beszéld ki hogy mi bánt. Nekem a bizalmasom a nagymamám, vele szoktam ezt megbeszélni és nekem segít. Sajnos a barátom imádja az anyját és neki nem mondhatom hogy milyen szemét az anyja...
2008. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
MI a párommal 20 évesek vagyunk, az anyósom pedig 39(!) és egy cseppet sem jófej...
2008. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Barátomnak könnyebb, mert fiatalok a szüleim és jól kijönnek! Nálam viszont az is baj, hogy az övéi idősek!
2008. júl. 8. 11:44
 16/38 anonim ***** válasza:
86%
Hát elég nehéz mgfelelni az anyuci pici fiának, főleg ha ő az egyetlen. Beszélned kell a pároddal is és az anyukájával is, hogy mi az, amiben "változtatnod" kellen. Szerintem vagytok olyan értelmesek és felnőttek, hogy ezt meg tudjátok beszélni egymással? Nem?
2008. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen anyának,nagyon nehéz vagy sokszor lehetetlen megfelelni,mert hibát talál ott is,ahol sokszor nincs is.Persze meg lehet próbálni megbeszélni,de sokszor semmit sem ér az egész.Tapasztalat...Nem szabad hagyni magát az embernek.Ha már a fiának külön élete van,vegye észre,hogy hol van az,hogy esetleg véleményt mondhat(ha kérik),és hol kezdődik a magánélet,ahol ő már ne irányítson,mert az már nem rá tartozik.
2008. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok. figyelj, az nem jelent semmit, hogy mennyi idős.. enyém 50 felett van, tök fiatalosan öltözködik, a pasik is odavannak érte, csak sajnos nagyon buta... az autót nálunk is mindig beosztotta, meg mi is cipeljük ide, cipeljük oda, stb... abszolút mindenbe beleszólt, és mikor eleinte vissza mertem szólni, persze nem bunkón, csak elmondtam, hogy mi az én véleményem, folyamatosan azt éreztette, hogy ő szülte a fiát, és neki alanyi joga van ezért mindenbe beleugatni,meg persze mindig az anyuci maradjon mindenben az első!

a párom mostanában simán ráhagyja, amikor sorolja a hülyeségeit, aztán persze nem úgy csináljuk, ahogy anyós mondja, aztán ennyi. utána persze besértődik, de majd megnyugszik..



sztem ne foglalkozz vele, ha valami olyat mond, simán állj fel, menj odébb, próbáld ne meghallni! mondjuk ha olyan vagy, mint én, akkor ez baromi nehéz lesz, mert ami a szívemen, az a számom, csak ezzel az a baj, hogy vitahegyek lesznek, ami senkinek sem jó..

legyél boldog a pároddal, mosolyogj anyósod előtt, érezd jól magad, aztán had egye a sárga penész, hogy boldog vagy!

2008. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajna nekem is ilyen hülye anyósállat jutott. De nem szabad hagyni magad! Én már 5 év együttélés után (náluk lakunk) lazán elküldöm melegebb éghajlatra. Most hogy babát várunk, és októberben szülök, teljesen kibújt belőlem az anyatigris, és nem tűröm, hogy akár egy rossz megjegyzést tegyen rám, vagy a babára. A párom nem tud mit tenni, már milliószor beszélt vele, hiába. Így rám maradt ez a hálás feladat. Nem mondom hogy könnyű, sőt néha nagyon idegtépő, de nem szabad befogni a szád, mert teljesen a fejedre nő. Engem nem tudott betörni, és nem is fog. Ezt tudja ő is. A gyerekre meg rá sem nézhet majd, nemhogy a kezébe adjam. Annyi bántás után amit kaptam már tőle, örüljön, hogy nem köpöm szembe. De nagyon fél, hogy elköltözünk, ami szándékunkban is áll, és emiatt kénytelen befogni a száját. Én azt mondom, ha a párod őt többe nézi, és rámegy a kapcsolatotok, akkor a párodban van a hiba. Próbálj vele beszélni erről, mindenképp. Sok sikert!

2008. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Ugy látom, itt nagyon sokan vannak, akik a párjuk szüleivel élnek! Nem lehet, hogy itt a bibi? Sztem nem véletlen ez a hasonlóság! Gyanítom hogy itt van a kutya elásva! (többnyire, persze lehetnek kivételek)
2008. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!