Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ebből valaha egy normáli...

Lehet ebből valaha egy normális kapcsolat? A gyermek érdekében nagyon jó lenne.

Figyelt kérdés

Már három és fél éve külön mentünk a gyermekem anyjától, a gyermekelhelyezési per még nem volt két éve. Arra is azért került sor, mert ő több pénzt akart, a gyereket viszont nem akarta odaadni, természetesen nem így ítélt a bíró. De a távolság ellenére (300 km) is a kéthetente hétvégéket és az ünnepek felét ítélték meg, amit nyilván nem tudok tartani. Eleinte nem is volt gond ezzel, mindig előre szóltam, h mikor megyek a gyermekért, és kezdetben 1-1 hétre hoztam el. Amikor láttam, h jól érzi magát nálunk, nem sír az anyjáért, akkor elhoztam 2 hétre. Onnantól kezdődtek a gondok kb. Mert egyszer csak már nem akarta az anyja annyi időre elengedni, elkezdett mindenbe belekötni. Azóta minden elhozatal egy kínszenvedés, mert könyörögnöm kell, aztán ha végre nálam van a gyermek, akkor folyton beleszól mindenbe, mindenen problémázik, a gyerekbe beledumál minden hülyeséget, h pl nem engedtem felvenni a szép ruháit, stb. Most már ott tartunk, h a gyerek nem is akar jönni, gondolom érzi, h az anyjának ez nem tetszik, plusz ugye folyamatosan beledumál hülyeségeket, és mivel még kicsi, könnyen befolyásolható. Közben az exem hazudik, mint a vízfolyás, mert kitalálta, h őszi szünetben nem hozhatom el a gyereket, majd csak karácsonykor, mert nincs őszi szünet, és a gyermek nem maradhat le a foglalkozásokról. Erre felhívtam az óvodát, ahol elmondták, h őszi szünet tényleg nincs, de foglalkozások sem lesznek, nyugodtan kimaradhat a gyerek arra az 1 hétre. Végül ügyvéddel hívattam fel, aki azt tanácsolta, h legyek kedves az exemmel, mert egy ilyen emberrel csak ezt tudom tenni, hátha arra megenyhül. Most ezzel próbálkoztam, vittem virágot neki, megkérdeztem, kell-e valami a gyereknek, meg is vettem, amit mondott. El is engedte az őszi szünetre, de kérte, h szombaton vigyem vissza, mert a hosszú út után nem tudja magát az ovira kipihenni. Erre látom az fb-n, hogy nem is azért kellett visszavinnem, hanem mert szombaton este halloween bulit tartottak... Nem is ezzel van a bajom, hanem a hazugságokkal. Mert ez csak néhány példa volt. De nem akarom a szemére vetni, mert abból megint csak én jövök ki rosszul, és megint nem adja oda a gyereket. Most pszichológushoz akarja vinni a gyereket, mert biztos csináltunk vele valamit, ami miatt nem akar hozzánk jönni. Én tudom, h semmi rosszat nem tettünk vele, hiszen mindig jól érzi itt magát, és nem akar haza menni. De attól tartok, h ez a pszichológus is vmi ismerős, és majd olyan eredményt hoz ki, ami neki kedvez. Erre az ügyvéd is figyelmeztetett, h nem lehet sajnos a pszichológus véleményére se feltétlen adni, mert azok is nők, és általában az anyának kedveznek.

Mit lehet tenni ilyenkor? Meg fog ez valaha változni? Én nem akarok mást, csak a gyermekemet rendszeresen látni, elhozni magamhoz. Ilyen nagy kérés ez?



2013. nov. 4. 08:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, h elég nehéz mindent rögzíteni. Amikor voltam gyámügyön érdeklődni, azt se jegyzőkönyvezték. Itt egyszer amúgy írtam ki egy kérdést, h vihetem-e pszichológushoz, és azt írták, h én nem vihetem az anya beleegyezése nélkül, pedig megtenném. Beszéltem ügyvéddel, ő felhívta és elbeszélgetett az exemmel, erre kicsit javult a helyzet, de azt mondta, hha per lesz a dologból, nekem sok esélyem nincsen. Most majd a pszichológust is fel akarom hívni, mielőtt elviszik a gyereket. Csak tartok attól, mint írtam, h ez vmi ismerős. Meg ügyvéd is azt mondta, h sajnos a pszichológusi vizsgálatban sem lehet bízni, mert azok 90%-a is nő, és általában az anya felé húznak, egy sablonszerű eredményt hoznak ki, ami szerint az anya szuper, az apa meg agresszív. Esetleg kérhetek egy új láthatási rendet, amit már kőkeményen be kéne tartani, és ha azokat nem tartja, akkor lehet, h nálam helyezik el a gyereket. De hát ez évek kérdése...
2013. nov. 4. 12:43
 12/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, őszintén írom amit írok. Látok ilyen helyzetet ismeretségi körben, amikor az anya anyatigrisként védi a gyerekét a nemlétező apai túlzásoktól. És ahogy írod azt vezeti le a gyerek láthatáson, azért köt bele mindenbe, mert a pasinak végül is nem kellett ő, hanem elvált tőle. A gyerek ebbe a huzavonába eléggé sérült, visszahúzódó, kis mulya gyerek lett. Nyilván az anyja hibája, de hát ha valakinek ennyi esze van, hát ennyi esze van. nem lehet rajta segíteni, és a hatóságok se tudják megnevelni az anyukát.


Amit én tanácsolni tudok neked, hagyd az egészet. Ha az anya utálattal van feléd, akkor azt ki is mutatja a gyereknek, tehát minden láthatás előtt egy frusztráció a gyereknek ezt hallgatni, meg amikor haza viszed akkor is. Hiába mondod, hogy megfosztja a gyereket az apai szerettől, ami igaz, de mindig bűntudata lesz a szegény gyereknek ha meri magát jól érezni nálad. Érted ugye. Sajnos ezt teszi a nő vele. És ezt nem hajlandó tudmásul venni. Ezért ha tényleg egészséges érzelmű gyereket szeretnél a gyereketből, akkor semmit se erőltetsz. Ha nem engedi el az anyja, akkor mondd azt hogy ok. Majd szólj ha jöhet. És pont. Ha nem erősködsz hidd el már nem lesz neki annyira fontos hogy így álljon bosszút rajtad :)

A pszichológusokat, a bíróságot felejtsd el.


Ha legközelebb találkozol a gyerekkel akkor ülj le vele, és mondd el ezt neki. Mondd azt, hogy sajnos anya haragszik rám, ezért nem szereti ha itt vagy. És neked rosszul esik, hogy hallgatnia kell hogy az anyja ideges és dühös miattad, ezért úgy határoztál, hogy nem fogsz erőltetni semmit. Ha anya elenged, akkor elhozlak, ha ideges, akkor hagyom. Így ha nem találkoztok, nem miattad van. Ha nagyobb lesz, akkor már ő fogja megszabni mikor hova megy, és akkor szabadon jöhet mehet. És mondd el, hogy te nagyon szereted őt, és ezt mindig tudja, akárki akármit mond. Tehát a lényeg, hogy nem akarod hogy neki rossz érzése legyen mert anya ideges. Ezért hátrébb fogsz húzódni.


A gyerek nem hülye, pontosan tudja mi van. Ő csak attól szenved hogy ti veszekedtek, mert az anyja is ideges ha te szóba kerülsz, meg fordítva. Tehát ha nem kerülsz szóba, akkor nem ideges anya és így a gyerek sem.


Remélem érthető voltam.


Legközelebb igyekezz épelméjű intelligens nőt választani :)


35/N

2013. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha a gyermekdet rendszeresen akartad latni, nem kellett volna elvalni

Terhesseg ugye a nö gondja, a nö teste, de a jogok kellenek a ferfinak!

Kötelesseg zero csak jogok

Arcatlansag

Es egy ilyen kis gyermeknek nem is tesz jot az ide oda rangatás es kétlakiság

Ha ez teged erdekel, vagy csak a sajat egód a fontos

2013. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Gondolom, kedves utolsó hozzászóló, h nem véletlen az a 36%-os hasznossági arányod, úh a Te válaszodat nem is kommentálom.

Az előtte lévőnek viszont azt tudom mondani, h beszéltem a gyermekkel, elmondtam neki a helyzetet, ahogy lehetett, de 5 évesen egyszerűen ő ezt még nem képes felfogni. Hiába mondanám el neki, h az ő érdekében nem hozom el, ha utána tényleg nem hoznám, akkor az anyja tuti, h belebeszélné, h én nem akarom őt látni. Volt már rá példa sajnos, h egy hazugságot addig mondogatott a gyereknek, amíg aztán a gyerek el is hitte. És attól tartok, h úgy neveli a gyereket, annyira függővé teszi magától, h a gyermek később sem fog rájönni arra, mi is történt valójában. De azért köszönöm, legalább ez egy értelmes tanács volt.

2013. nov. 6. 16:53
 15/24 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, hogy a hazugságot is elhiszi egy idő után. Viszont azt is vedd számításba, hogy a kedves anyuka nem azért piszkálódik, mert valóban alkalmatlannak tart téged a gyereknevelésre, hanem azért hogy téged bosszantson. Ergo, ha azt veszi észre, hogy neked nem okoz örömet hogy elviheted a gyerekedet, hanem teljesen semleges neked, hogy jön vagy sem, akkor talán meggondolja magát és megfordul a kocka, hogy ő erőltetné a láthatást, hogy most meg azzal bosszantson téged. Tudom nehéz ezt így kivitelezni, de egy próbát megér, hátha...
2013. nov. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
62%
Ez tipikusan annak a példája sajnos,hogy az anya az apa ellen próbálja nevelni a közös gyermeküket.Az én párom exe is ellene neveli a lányát már 4 éves kora óta.Most már ott tartunk,h hónapok óta nem látta a gyerekét,mert a kedves anyuka így döntött,de a Gyt.fizetésének emelése jól jönne neki.Ne hagyd magad!Küzdj a gyerekedért,mert ő a fontos nem pedig az,hogy az a kedves exed érdekeit tartsd a szemed előtt.Ha ő nem tud viselkedni és nem tudja elfogadni azt,h elhagytad és elváltatok,akkor azt rendezze le ő saját maga magában!
2013. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magam, már csak azért sem, mert az óvónő azt mondta, h nem kell aggódnom, a gyermek jól érzi magát nálunk. Problémák persze adódnak, de ilyen van minden családban, nem kell neki nagy feneket keríteni. Az ügyvédnő és a gyámügyes is ezt mondta. Csak hát az anyja nagy feneket kerít neki. Felhívtam a pszichológust is, egyelőre ő is pozitívan állt hozzám, kíváncsi leszek az eredményre.
2013. nov. 7. 09:43
 18/24 anonim ***** válasza:
Sajnos elsö hallasra mindenkinek ugy tunik, hogy az anya az apa ellen forditja a gyereket, igy kapnak gyamsagot a felesegverök , gyerekkinzók mert elsö hallasra mindenki a szegeny ferfit sajnalja, es az igazsag senkit sem erdekel
2013. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nyilván ha verném a gyereket, annak lennének külső nyomai. Meg akkor az óvónőnek sem azt újságolná, hogy milyen jó volt nálunk. Biztos vannak ilyenek is, mint amit Te írtál, de akkor sem az a megoldás, h akkor az összes apát úgy kezeljük, mint aki kínozza a gyerekét. Sztem ezt azért elég könnyen lehet bizonyítani, ha ilyen történik.
2013. nov. 7. 10:15
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos ha egy nö megunja a rossz hazassagat vagy a bantalmazast ( persze te nem vagy olyan) akkor megis mindenkinek ugy jön le, hogy a pasas unta meg es a nö most bosszut all.

Te most ezt probalod elöadni, probaelöadasban

A birosagon nem 14 eves tinik fognak döntest hozni, mit itt a forumon

Legalabbis remelem

2013. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!