Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom elkerülni a kelleme...

Hogy tudom elkerülni a kellemetlen Karácsonyt? Két nagyon más anyagi helyzetben lévő nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Az egész nagy család nálunk lesz Szenteste! Ennek mindenki örül, nem ezzel van gond.

A gond ott van,hogy az én szüleim nagyon jól állnak anyagilag, a párom anyukája és testvére kevésbé.

Édesapám vett a gyerekünknek egy nagy értékű karácsonyi ajándékot!

Előre félek,hogy kellemetlen helyzetbe hozom ezzel a párom családját.

A férjem szerint ne foglalkozzak ezzel, hiszen a kapcsolatunk kezdetétől tudja a családja,hogy hogy állnak a szüleim. Ez van, el kell fogadni.

Már az is eszembe jutott,hogy megkérem, ne Szenteste adják oda anyuék a gyereknek az ajándékot, de erre anyukám azt mondta,hogy ne vegyem el aputól azt,hogy Szenteste adhassa át az ajándékot az imádott unokának. Ebben is van igazság!

Ti mit tennétek?


2013. nov. 28. 14:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
mit kap?:)
2013. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát lehet,hogy igazad van!

A férjem is ezt mondja,hogy valamilyen szinten eddig is többet tudtak adni a szüleim. Szerinte annak kell örülni,hogy van,aki tud adni!

2013. nov. 28. 14:59
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt szerintem se csináld, hogy később vagy előbb kapja meg a "nagyobb" ajándékot. Az még cikibb, hogy "na most, hogy megkaptad a proliktól a szokásos vackokat, itt van az igazi szuper ajándék" :) Nyilván nem ez Édesapád szándéka, de nekem kb ez jönne le ebből :)


Kapja meg mindenki a fa alatt az ajándékot, aztán kész. Ahogy írták, viselkedj természetesen, örülj együtt a gyerekkel, hogy mindkét ajándék milyen szuper. Gondolom értelmes emberek a szüleid és az anyósodék is. Előbbieknek eszükbe sem jut kérkedni a dologgal, utóbbiak pedig belátják, hogy ez ilyen dolog, ők ennyit tudnak adni.

2013. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tudom, én tudom!

Csak lelkis vagyok!

2013. nov. 28. 15:25
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi ciki, nálunk is mindig így volt. A gyerek számára meg akárki akármit mond, a karácsony, főleg a szenteste az ajándékozásról szól, és ez így van jól, ezt nem szabad tőle elvenni. Abban igaza van az egyik hozzászólónak, hogy akkor lesz ciki a helyzet, ha azzá teszed. A gyerek csak azt fogja látni, hogy két ajándékot kapott. Nem hiszem, hogy normális felnőtt emberek azon akarnának versengeni, hogy ki vett drágább dolgot, a gyerek meg mindennek örülni fog, hiszen kapta.
2013. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt túlcifrázni. Nyilván kapja meg a gyerek az ajándékokat szenteste és kész. Nem látom be, miért lenne szörnyű a szegényebbeknek azt látni, hogy a gazdagabb nagyobb ajándékot ad... Illetve ha ennyit nem képesek kezelni felnőttként... Nincs ebben semmi ciki, s ahogy írták, a gyerek simán boldog lehet egy kisebb értékű ajándékkal is. Én örültem már egy ceruzának és szép jegyzetfüzetnek is :D Persze lehet, hogy a drágább játék jobban is leköti, de az ajándékok már csak ilyenek.

Nem tartom jónak a később odaadást és az ilyen szintű bonyolítást. Karácsony, ajándék, szeretet, kit érdekel, ki milyen gazdag és milyen drága az ajándék? Tökjó, ha valamelyik nagyszülő meg tudta venni azt, ami tetszik a gyereknek...

2013. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként nem tudom ki pontoz le, én mindenkinek zöldet adtam!

Akkor nem bonyolítom túl! Úgy lesz,ahogy lesz! :)

2013. nov. 28. 21:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Ne könyveld el előre,hogy a gyerek a hiperszuper drága ajándéktól lesz oda meg vissza,a többit ki sem bontja.

Tavaly az én manóm akkor 4 évesen kapott egy elég drága játékot,megvettük,mert tetszett neki nagyon az egyik kis barátjánál.Vettem mellé 100-as boltban is pár apróságot.Köztük egy 200Ft-os vizben úszó felhúzhatós delfint.Bosszankodtam rendesen,egy hétig nem lehetett elvarázsolni a kád mellől...

2013. nov. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés...

Semmi értelme ilyen különbséget tenni, még ezer ilyen lesz, meg gondolom volt is... születésnapok, névnapok, stb. Majd mindig később adják oda, vagy olcsóbbat vesznek, hogy a másik félnek ne legyen kellemetlen, pfff. sikerült jól túlreagálni.

2020. júl. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!