Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan férfi, aki 60...

Van itt olyan férfi, aki 60 fölött vállalt gyereket és/vagy nősült? SOS!

Figyelt kérdés

39n vagyok, ő 67f. Szeretjük egymást, én persze vágyom gyerekre is, családra...

Mindketten sokat gyötrődünk, nem tudjuk, van-e, lehet-e közös jövőnk.

Nagy segítség lenne, ha írnának olyanok, akik bevállaltak még egy családalapítást 60 fölött. Hogy működik, mik az örömök, a fájdalmak?


Előre is köszönöm



#apa #házasság #kései család #60 fölött
2013. dec. 5. 13:21
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

10-es: jó ezt olvasni :) ha a gyerek mellett döntünk, akkor remélem hogy mi is sok helyre el tudunk vele utazni, és az érett gondolkodású, kiforrott természetű apja csak előny lesz az életében és nem hátrány.

11: tök érdekes amit írtál.elgondolkodtató

2013. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
52%
10. vagyok. Jaj, én rengeteg mindent tanultam apától! :) Tüzet rakni, motorcsónakot vezetni, puskával lőni, autót vezetni, stb. És rengeteg érdekes dolgot mesélt nekem mindig akár háborúról, akár másról. Én sosem éreztem cikinek ezt, hogy idősebb, mint az átlag apuka. :) Ha így érzitek jónak vágjatok bele, a sztárvilágban is sokan lesznek apák 50-60, de akár 70 felett is. Mondjuk nekem meg anyám fiatal, de vele mindig is labilis volt a kapcsolatom.
2013. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%
14:22 igen érdekes dolgok ezek. van tovább is csak az már nem ide vág. Anyámnak udvarolt egy évfolyamtársa apám elött. De az illető feltünöen sokat ivott rendezvényeken. Nem egy pohár bort, hanem mégegyet, mejd mégegyet, s m,égegyet. Kiurült az üveg elötte, akkor ujjat kapott. Nem réstegedett le csak jó hangulata volt. Anyám ugy döntött, ki tudja mi lesz késöbb, nemet mondott mikor megkérte a kezét. S jött apám, aki ugye meghalt mikor még szinte kisbaba voltam. S anyám egyedül maradt. A 25 éves érettségi találkozóra elment, s ott volt ez az egykori udvarló is, s a felesége, ő is énfolyamtárs volt. Volt 3 gyerekük, rendezett, boldog családi élet, s ugyanugy egy pohár bor, majd mégegy, s mégegy. Akkor se lett részeg, csak jó volt a hangulata. Anyám megkérdezte az évfolyamtársnőjét, hogy megy ez. Erre azt mondta, otthon kevesebbet iszik, vacsora után 1-2 pohár bor, nem részegedik le, társaságban máskor is elengedi magát, ahova együtt mennek, többet iszik, de akkor se lesz részeg, csak jó a hangulata...
2013. dec. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%
Anyám meg elgondolkozott, a saját életén s az egykori döntésén...
2013. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
39%

Én jól ismertem egyet. Jó fej volt, egyetemi professzor, kutató, csak egy baja volt: anyakomplexus. Elvett egy csajt, aki 30 évvel volt fiatalabb nála (a pasi első házasságából való gyerekei is idősebbek voltak a csajnál). Megcsinálta a két gyereket, hogy ő még fiatal, és a fiatal feleség meg a két csöpp gyerek majd "megfiatalítja" ...Hát nem. Kb. 5-6 év múlva meghalt.


Most ott van a két kis nyomoult félárva, a soha fel nem nőtt kislány-anyjukkal és az apjukat max. fényképről ismerik, és néhány kósza emlékképről.


Kérdező:


Te bizony már öreg vagy ahhoz, hogy gyereket szülj. Korábban kellett volna. Lehet, hogy divat, lehet, hogy nem vagyok ezzel népszerű, de ez akkor is tény. 39 évesen első gyereket bevállalni hatalmas nagy felelőtlenség. Pláne egy idős pasitól. Igen nagy esélye van annak, hogy genetikai sérült lesz. Ha az apja nem él sokáig, akkor pedig valójában MAGADNAK szülsz, ugye?


Tehát nem csak genetikai sérült lesz, de apahiányos is, és ott lesz neki egy öregedő anyja, aki úgy rácsavarodik, hogy nincs az a pszichiáter, aki leszedje róla...hármas hendikep. Borítékolható a rövid és pokoli élet.


Szegény gyerek. :(


És nagyon szívesen.

2013. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy 67 már nagyon sok. Én is késői gyerek voltam (50 éves volt apum). Iskolás sem voltam még amikor meghalt, de sem anyukám, sem én nem gondolom úgy, hogy bár ne születtem volna meg, mert úgy minden könnyebb/jobb lenne. Teljesen normális gyerekkorom volt, anyukám tényleg igyekezett mindent megadni nekem.


DE: Ha bevállalod ezt a babát, akkor neked értelemszerűen arra kell berendezkedni, hogy pár éven belül rád szakad minden. Ezt pedig mind lelkileg, mind anyagilag bírnod kell majd egyedül. Egyetlen "előnyöd", hogy mivel a párod nyugdíjas, simán vissza tudsz menni dolgozni és nem veszíted el a munkahelyed a 3 éves otthoni időszak miatt, vagy azért mert folyton beteg a gyerek. (de azért gondold végig, hogy a szüleidre is számíthatnál-e ilyen tekintetben)


Én ilyet nem vállalnék és nem azért mert a gyereknek milyen rossz lesz, hiszen én is ebben éltem, hanem azért mert tudom magamról, hogy én nem lennék ehhez elég erős.

2013. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Elsőnek erre: "Aztán: Férjem édesapja 48 éves volt, amikor ő született. 13 éves volt a férjem, mikor meghalt. Tudom, mit élt át, gyerekként, pláne, hogy az anyukája is idős volt, és vele nem alakult ki olyan bensőséges viszonya főként a korkülönbség miatt. "


Ja de ha a férjed szülei azon aggódtak volna, hogy most mi lesz, és korán fognak meghalni, akkor a férjed meg se születik, mert a szülei szétmennek, te nem ismered meg, nincsenek gyerekeitek (ha vannak), stb...


A másik meg, amit írt itt valaki, hogy az óvodában mit mond az óvónéni kit érdekel...


A kérdezőnek magának kell eldöntenie, ez neki belefér-e.

2013. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
A mai világban már általános a késői gyerek. Ez fiatalítja a szülőket. Engem, felnőtt fiú mamáját 49 évesen néniznek és csókolomoznak. Azt, hiszik, hogy öreg vagyok.
2013. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
79%
Viszont akkor szegényen se legyen gyerekünk, ha alacsonyak vagyunk akkor se mert biztos ő is alacsony lesz s komplexusos lesz, ha rendörök vagyok akkor se, tüzoltónak se legyen mert az meghalhat fiatalon, ha meg sok a munkánk akkor ugye alig leszünk vele, stb. stb
2013. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
79%

Én 40 fölött nem szülném az elsőt! És a 67 már meg nem 60, hanem 70!!!! Majdnem 90 lenne, mire érettségizne a gyerek, még ha meg is éli, akkor is...

A gyereket szólnák meg!

2013. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!