Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? (hasonló,...

Hogyan döntsek? (hasonló, tapasztalat)

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt a párommal (én 25 N, ő 29FF) 2 éve tudom, hogy a páromnak egy veleszületett rendellenesség miatt nem lehet gyereke. Megkérte a kezem fél éve, igent mondtam. Szóba jött az esküvő.... most vacilálok....családot, gyerekeket szeretnék. Most mit tegyek? Örökbe fogadni nem akarok, hiszen én termékeny vagyok!?
2009. nov. 25. 08:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az érthető ha a baba dolog miatt aggódsz.De én a helyedben az érzéseid miatt aggódnék mégis a legjobban.Ha már megfordult a fejedben,hogy emiatt mert esetleg nem lehet gyereke nem Ő neked az igazi,akkor mégis csak gond van az érzelmekkel,mégsem lehetnek annyira őszinték és mélyek.Szerintem gondolkodj el ezen,hogy nem-e a nyomás a szülők hatására mondanál igent.Mert ha 100%-ban biztos lennél abban,hogy Ő neked a nagy Ő,akkor azon törnéd a fejed,hogy hogy majd milyen megoldást találtok KÖZÖSEN a gyermekáldásra,és nem azon,hogy esetleg lecserélhetnéd egy tökéletesre.Egyébként ha mégis Őt gondolod igazinak,akkor neked a jellemeddel van nagy baj.Ha mondjuk tolószékbe kerül 10 év múlva akkor elhagyod,mert te nem egy olyanhoz mentél?Vagy bármi érhet bárkit,akkor már nem tartunk ki egymás mellett??Te csak a jóban részét vállalnád a házasságnak??A rosszban maradjon a párod magára?Bocs,de számomra ez felháborító.Én imádom a férjem,és ha nem lehettek volna közös gyerekeink akkor is hozzá mentem volna,és akkor is ha más baja lett volna.Ha te termékeny vagy,amit nem tudhatsz addig amíg ki nem hordtál legalább egy babát,akkor nem olyan bonyolult a megoldás a gyerek dologra.De szerintem nálatok más gond lehet.Egyébként ismerek férfit is nőt is,akinek azt mondták sosem lehet gyereke,mégis van.Persze attól függ mi a gond.
2009. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért nálatok valami alapvető baj van. Azt gondolod, hogy fordított helyzetben ő elhagyna és most te is ezen gondolkodsz. Biztos, hogy szeretitek ti egymást? Nálunk ilyen fel sem merült volna, ha valamlyikünknek nem lehet gyereke, eszünkbe nem jutott volna ezért szakítani.
2009. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
A kommentjeidet most olvastam,szerintem ti kölcsönösen nem szeretitek őszintén egymást annyira,ami elég lenne egy házassághoz.Ha ő is így áll hozzá,jobb szakítani mielőbb.
2009. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
73%

Ha valaki ennyire nem akar "saját" közös gyereket, ennyire nincs tekintettel rád, akkor ez már eléggé árulkodó!

Biztosan mesterséges úton sem lehet közös gyereketek?

2009. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
álszent dolognak találom azt, amikor valaki azt írja, hogy fordított helyzetben egy férfi megmarad a nő mellett. Nem nagyon igaz. 10ből 9 pasi "saját" gyereket akar és nem más gyerekét nevelgetni...de mindegy, ez más tészta. Szeretjük egymást, csak elgondolkoztam...
2009. nov. 25. 09:19
 16/38 anonim ***** válasza:
75%
Mond el a párodnak,hogy nagoyn szereted,de gyerek nélkül nem tudod elképzelni az életed. Ketten együtt menjetek el egy dokihoz,aki elmondja neki,hoyg hogyan történik mindez. Ha van olyan barátja vgy netán testvére,akivel meg lehetne beszélni,hogyblegyen donor,akkor a pici nem lenne egy ideg férfi gyereke. Bár én azt mondom,hogy mindegy,hogy ki genetikailag az apa,persze csak ha a férj tudja,ha ő van ott veled,mikor beültetik,aztán növekszik a hasadban. Mond el neki,hogy őt fogja boldog kacajjal fogani,mikor ránéz és ő lsz az,akihez rohan ha biztonságra van szüksége. Azt is felhozhatod neki,hogy Te se vagy avére és mégis mennyire szeret,akkor egy pici babával miért ne lehetne ugyan íg:) Ha nem megy bele,akkor viszont ondolkozz el azon,hogy ha ő nem képes erre miattad,akkopr neked érdemes-e akkora áldozatt hoznod érte.
2009. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
75%
0919-es vagyok,bocsánat a sok hiáért csak rohanásban vagyok.
2009. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát ti nagyon énköztpontú emberek lehettek.Én ismerek olyan párokat nem is egyet,ahol a nőnek nem lehetett gyereke,és mégis együtt vannak 15-20 éve.És lett gyerek is,ami nem közös,de mindkettő sajátjaként szereti.Nektek a gondolkodásotokkal van a fő baj.Talán magatokat tökéletesnek hiszitek,és azt várjátok a párotoktól is.Pedig ekkora egóval kizárt tökéletesnek lenni.
2009. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
65%

De mi értelme olyanon gondolkodni, ami ennyire elméleti, sőt az ellenkező helyzetben vagytok. Fordított esetben biztos ő elhagyna téged, mert gyereket akarna... Persze!Látod, a saját húsága sokkal fontosabb neki, mint h legyen gyereke, vagy te! Ez ellentmondás!

Nem szeretitek ti egymást!

2009. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, ha azt gondolod, hogy ez az általános gondolkodás. Rengeteg pár örökbefogadásra, nap mint nap termékenyítenek meg nőket más spermájával, sok olyan pár van ahol a nőnek vagy a férfinak már vannak gyerekeik és azokat nevelik, nem akarnak már közös gyereket. Ezeknek pároknak nincs bajuk vele, hiszen számít ugyan a genetika, de fontosabb az egymás iránti szeretet és a család, ami így is család.
2009. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!