Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek? (hasonló,...

Hogyan döntsek? (hasonló, tapasztalat)

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt a párommal (én 25 N, ő 29FF) 2 éve tudom, hogy a páromnak egy veleszületett rendellenesség miatt nem lehet gyereke. Megkérte a kezem fél éve, igent mondtam. Szóba jött az esküvő.... most vacilálok....családot, gyerekeket szeretnék. Most mit tegyek? Örökbe fogadni nem akarok, hiszen én termékeny vagyok!?
2009. nov. 25. 08:29
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%
A parod eleg onzo. Neki sajnos nem lehet ver szerinti gyermeke, de azt nem akarja, hogy spermabankot vegyetek igenybe. Na ez nem tisztesseges tole, hiszen ezzel arra kotelez teged, hogy soha ne lehess anya. Vagy biztok a csodaban. Szoval ezt uljetek le megbeszelni, mert te akkor lennel tisztessegtelen vele, ha csak azert hagynad el, mert nem lehet gyereke. Egyszeruen nem foszthat meg teged az anyasag orometol csak azert, mert neki nem lehet!!!! Vagy szereted ot annyira, hogy ezt a tenyt elfogadd, hogy soha nem lehet gyereketek, mert o mas megoldast nem akar elfogadni. Sajnalnam, ha emiatt mennetek szet. En em hiszem, hogy a kerdezo "en"kozpontu lenne, csak azert, mert majd szeretne gyermeket. De lehet, hogy ezt csak azert irom, mert en anya vagyok, es tudom milyen erzes annak lenni.
2009. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
:) köszönöm, hogy végre vki nem engem hurrog le.....
2009. nov. 25. 10:39
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget leírták már... ha felmerül olyan gondolat, hogy ő mint férfi, biztosan elhagyna téged, ha meddő lennél - az már rég rossz. Ha ő, mint meddő, a donorspermát kizárva esélyt sem adna neked az anyaságra és saját magának az apaságra - az megint rossz.

Az pedig, hogy csak két év múlva kezdesz gondolkozni ezen, nekem azt mondja, hogy más kétségek is felmerültek benned, nem csak a baba-nem baba probléma.

2009. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
54%
Én teljesen megértelem az aggodalmadat. Én is elgondolkodnék ilyenkor, bármennyire szeretem. Ha ez tuti, hogy a párodból már semmit nem lehet kihozni beavatkozással (vannak már nagyon profi módszerek!), akkor szerintem gondold végig, hogy tudnál-e nélküle élni. Ha tényleg nagyon szereted, akkor a szerelem győz és légy a felesége. Ez esetben szerintem én választanék magamnak egy donort (a páromat beavatva persze), de én választanám, mert fontos, hogy miylen géneket örököl a gyerek és nem spermabankból! Nem tudnék megbízni abban. Ha viszont orvosi segítséggel meg tud ő is termékenyíteni, akkor várjatok addig a házassággal amíg teherbe nem esel. Mármint ha ennyire vacilálsz. Egyébként ha szeret és veled akar élni, el fogja fogadni, hogy nem a vérszerinti gyerekét fogja nevelni...
2009. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Anyu barátnőjének a férje 30 éves volt mikor elkapta a bárányhimlőt. Na szal el tudod képzelni, ez mivel is járt...Bármennyit próbálkoztak, nincs gyerek. Volt mesterséges megtermékenyítés, aztán lett belőle két csodaszép baba :) Tehát, a csajszi se hagyta ott a párját, mert nem tudott neki gyereket csinálni, keresték az alternatív megoldást. És mikor a külső szemlélő ránéz nem azt látja, hogy "némmá lombikbabák" hanem, hogy két idegesítő kiskölök. Szóval szerintem ülj le a pároddal, beszéld meg vele ezt a dolgot, és csak ezután dönts. Ha úgy néz ki, hogy nagyon nem hajlandó kompromisszumra, akkor érdemes elgondolkodnod, hogy akarod e. Mert nincs annál rosszabb, mikor pár év után kitör Belőled, hogy "hozzád mentem és még gyereket sem vagy képes csinálni". Szóval szerintem jobb, ha megbeszéled Vele, mielőtt valamelyikötök megsérül ebben a kapcsolatban.
2009. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm akiknek lombikbébije van, ikrek:)
2009. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
79%
Sziasztok,szerintem nagyon sokan elkalandoznak az eredeti kérdéstől.Nem az volt a kérdés tárgya,hogy szeretik egymást vagy sem, hanem, hogy mit tennénk kérdező helyében.Azt tanácsolnám, hogy próbálj a pároddal kompromisszumot kötni, hogy te elfogadod,hogy nem lehet közös gyermeketek,de menjen bele a spermabankba.Te megérted, de engedjen ő is és gondolkozzon kicsit a te fejeddel.Kérdezd meg tőle, hogy ha az örökbefogadás esetén úgy sem a saját gyermekét neveli,akkor miért nem lehet, hogy legalább te éld át az anyaság csodáját?A gyermek félig belőled lenne és hát téged meg ugye szeret,akkor miért ódzkodik ez ellen?Azért maximálisan megértem őt,szerintem a férfiak nagyon hiúak és szégyenli,hogy nem lehet gyereke,ezért kéri,hogy ne mondd el a szüleidnek.Próbálj vele higgadtan és megértően beszélni,ezt mindenképp becsülni fogja.
2009. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromnak is csak mesterségesen lehet gyereke, fel se merült, h ezért elhagyjam akkor sem, ha én egészséges vagyok. Viszont ha semmiképp sem lehet gyereke és donorral vagy örökbefogadással nem akar gyereket, akkor én elgondolkoznék a szakításon a helyedben. Mindenképp tisztázzátok ezt, addig ne legyen esküvő!
2009. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!