Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu a tulajdonos, a mama a...

Anyu a tulajdonos, a mama a haszonélvező, milyen jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a mama szinte kipakolja anyut mindenhonnan pl. nem engedi az erkélyre, kipakolta anyu cuccait a hűtőből vett külön porszívót, mosógépet, mikrót. Folyton azt mondja anyunak, hogy költözzön el onnan.

Anyum és a mamám egy lakásban laknak, az utóbbi pár hónapban nagyon megromlott a viszonyuk. Az egész dolog onnan indult ki, hogy a mama nem bírja elviselni anyu barátját (a lakásba sem engedi be). Hiába próbált vele anyu többször beszélni (meg én is), nem lehet vele dűlőre jutni. Tanácsok? Mit lehetne tenni?


2009. nov. 26. 19:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Jogilag nem tehet anyukád semmit, akár el is zavarhatja onnan az anyukája. Nem jogilag ebbe anyukádnak nem lett volna szabad beleegyeznie, hogy az ő pénzéből is vett lakásra az anyukájának legyen haszonélvezete. Lettek volna inkább ketten tulajdonostársak, akkor neki is lennének jogai. Így nincsenek...
2009. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy áll a dolog, hogy a mama engem is mindennek elmondott, mert tegnap békíteni próbáltam őket. :(

Amúgy anyut már a tűzhelytől is eltiltotta, nem főzhet, mert az is a mamáé.

Nem tudom, hogy mit lehetne tenni... :(

2009. nov. 29. 12:23
 13/23 anonim ***** válasza:

A mama nem normalis teljesen mar, igen 80 eves, mar erelmeszesedese van, ennyi idos korban ez normalis.

Ha majd egy kicsit tovabb romlik az allapota a mamanak, akkor oregek otthonaba kellene elvitetni, igaz, hogy ott is fizetni kell, de megeri, hiszen akkor nyugtotok lesz.

A mama szegyellhetne magat, ok. hogy anyukad palija ne menjen oda abba a lakasba, na de hogy anyukad nem fozhet, semmit sem csinalhat mar ott ez nem normalis dolog.

Talan nem kellene vele foglalkozni, anyukadat csak nem zarja ki a lakasbol. A pasi pedig ne menjen oda semmikepp, mert akkor csak rosszabb lesz a helyzet.

Mit lehet tenni? Turni, vagy anyukad odakoltozhetne a palijahoz.

2009. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A mama mindent megszabhat és megtehet kivéve az eladást.


Anyud semmit sem tehet amita mama nem enged meg és eladni is csak akkor adhatja el ha a mama beleegyezett..

2009. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Megmondom én mitlehetne tenni, egyszerüen levegőnek kell nézni az öreglnyt, és lexarni amit mond, anyudnak meg nemlesülylednia szintjére hanem ha okoskodik jól kupánvágnia lábossal aztán elzavarni.


Hiába is pattog uygsem tehet titeket az utcára ha nincs hova mennetek mert a törvény így rendelkezik hiába ő a haszonélvező!! Anyud attól még tulajdonos és ha nincs hova mennetek szóval nincs másik lakásotok akkor nem tehet ki!!


Egyébként meg úgysem törnténik semmi még akkor sem ha feljelent vagy akármit csinál, mert nem foglalkoznak iylenekkel szóval álljatoka sarkatokra főleg anyukád aztán ne hagyjátok hogy az öreglány kiszorítsa az élettereteket!!

2009. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szal nem azert de nehogymár egy 80 éves vénember sakkban tartson téged meg anyádat a saját lakásotokban..


Le kell xarni mit mond mert nem számít és senkits em érdekel!!!


Nem kell figyelembe sem venni és lássa el magát akkor 80 évesen!!!

2009. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%

Szal anyukád a buta hogyha ezt komyolan veszi..


Ugyanmár!!!


Költözzön csak be anyád hapsija is!!


Kit erdekel mit dumál az öreglány úgyis félhülye már. Sehol sem fognak vele foglalkozni de lefogadom hogy a lakásból ki se szokott mozdulni..


Mellesleg biztos vok benne hogy titokban piázgat az öregasszony... Amúgy ha megfeyneget késsel vagy akármivel hivjátok kia mentőket, azok felmérik az idegálalpotát aztán ha ön vagy közveszélyes leszijjazzák és beviszik megfigyelésre, főleg ha megérzik rajta hogy piált...

2009. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azért ilyen messzire ne menjünk... a mama nem iszik.

Szerintem sem teljesen beszámítható. Számomra az a durva, hogy egyetlen lányával csinálja ezt, én nem lakok ott.

2009. nov. 30. 07:01
 19/23 anonim ***** válasza:
11-26 20:02, hogy te mekkora egy észlény vagy, hallod öcsém? Most a mai világban mégis hogy lehetne lakást venni?Mondani könnyű b.aszki!!!
2009. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is öregekházába kéne dugatni az öreget, anyud helyében nem viselném el ezt a sok pampogást, hiába az anyám!
2009. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!