Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu a tulajdonos, a mama a...

Anyu a tulajdonos, a mama a haszonélvező, milyen jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a mama szinte kipakolja anyut mindenhonnan pl. nem engedi az erkélyre, kipakolta anyu cuccait a hűtőből vett külön porszívót, mosógépet, mikrót. Folyton azt mondja anyunak, hogy költözzön el onnan.

Anyum és a mamám egy lakásban laknak, az utóbbi pár hónapban nagyon megromlott a viszonyuk. Az egész dolog onnan indult ki, hogy a mama nem bírja elviselni anyu barátját (a lakásba sem engedi be). Hiába próbált vele anyu többször beszélni (meg én is), nem lehet vele dűlőre jutni. Tanácsok? Mit lehetne tenni?


2009. nov. 26. 19:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sokan a hozzászólók közül nem éltek, élnek olyan pokolban, mint amit a lelki terror generál. Itt egy idő után már nincs ereje az embernek nem foglalkozni a szekálással, mert egyszerűen felőrli. Ha nem is látszik javulni a helyzet, az a legrosszabb.

Én azt ajánlom anyukádnak, hogy költözzön el minél előbb, mert ezt a helyzetet másképp nem lehet megoldani. Te úgy is külön élsz, anyud is akár kivehet albérletet vagy a párjához költözik. A háztartási berendezések nagy részét sajnos már meg kellett vennie, ezzel már meg lehet alapozni egy jövőt. Mama pedig ha egyedül marad, javulni fog a helyzet kettőjük között. Amíg anyukád nem lép, addig mindig lesz mamának egy ütőkártyája, amit ki is használ, hogy elérje célját.


Coyote 25F

2009. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ha:

1. A "kedves" mama normális, akkor el kell menni (megszoksz/megszöksz).

2. Nem normális, akkor a gondnokság ügyét el kell indítani, mielőtt esetleg más, rosszindulatú egyénnek is feltűnik és kihasználja az ebben rejlő lehetőségeket.


A haszonélvező, mint írták, igen jó helyzetben van.

2009. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Helyzet változatlan. Sőt ha lehet mondani rosszabb.

Kezdek besokallni, mert mind a kettő nekem mondja, mind a kettő azt várja, hogy neki adjak igazat. És persze utálnak, mert nem állok sehová. Tegnap a mamától kaptam meg, hogy milyen vagyok, ma reggel meg anyutól, hogy szemét vagyok, mert nem állok ki mellette.

Sőt anyutól azt is megkaptam, hogy költözzek oda mamához (a gyerekemmel) és majd ő költözik az én lakásomba, mert megteheti, mert haszonélvező.

Mit csináljak?

2010. júl. 28. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!