Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereknek joga van tudni az...

A gyereknek joga van tudni az igazságot a szüleiről?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, aki a húga kislányát örökbe fogadta, amikor a kislány másfél éves volt. Borzalmas dolog történt a kislány családjában, az apja egy kocsmai verekedésben embert ölt, az anya ezt nem tudta feldolgozni és egy héttel később öngyilkos lett. Terhesen. Az apa börtönben van.

Így került az akkor másfél éves kislány a kolléganőmhöz és a férjéhez, akik azóta nevelik a saját fiúkkal együtt. A kislány ma 10 éves, és nemrég tudtam meg, hogy azzal a tudattal él, hogy az igazi szülei autóbalesetben haltak meg. Szerintetek helyes dolog ezt hazudni neki? Nem mintha bármi beleszólásom lenne a dologba, csak mióta megtudtam, foglalkoztat ez a gondolat. Mit csinál szegény kislány, ha a (halottnak hitt) apja szabadul a börtönből és felkeresi őt? Vagy később valakitől megtudja az igazságot? Biztos vannak ismerősei a családnak, akik tudják az igazságot, nem hiszem el, hogy soha nem fog kiderülni... Mekkora trauma lesz neki, ha ezzel mondjuk kamaszkorában szembesül?


2014. jan. 5. 16:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

az egy dolog, hogy az apának nem adják meg az örökbefogadó szülők nevét, de nyilván nem hülye, tudja, hogy a sógornőjének nem volt másfél éves gyereke, amikor őt lecsukták...


Előbb-utóbb meg kell tudnia a kislánynak, és meg is fogja tudni. Szerintem csak azt tehetik, hogy próbálják úgy nevelni, hogy amikor majd megtudja, ne azt érezze, hogy átverték, hanem azt, hogy védeni akarták :(

2014. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%
Okosoknak: nem csak neurózis alakulhat ki ilyen trauma miatt egy kisgyerekben. Sokkal súlyosabb is. És maradjunk ennyiben.
2014. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Mert aztán nagyon jót tenne egy 10 éves gyermek lelkivilágának ha elmesélnék neki hogy az anyja terhesen felkötötte magát az apja meg legyilkolt egy embert és bármikor megkeresheti őt!

Gratulálok, te még ne szüljél.

2014. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi már nem azt írta,hogy el akarja neki mondani mi van a szüleivel,hanem ,hogy jó e ez így,hogy a nevelőszülők nem mondták meg az igazat.Valószínű nem tudja erre a választ azért kérdezett itt meg minket.Ti meg már majdnem fejbelövitek a kérdésért.Azért van ez az oldal,hogy kérdezzen.
2014. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
Majd egy év múlva Hagrid felkeresi és elmondja neki, hogy boszorkány, és aljas rágalom, hogy a szülei autóbalesetben haltak meg.
2014. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Én jobban örültem volna neki, mint hogy tudjam az igazat... Azzal a tudattal felnőni, hogy anyám féltékenységből megölte apámat és életfogytiglanit kapott elhiheteted hogy nem épp egy gyerek álom...
2014. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz ügy, de nincs rá jó válasz. Amikor megtudja, biztos kiborul a szülőkre, én is így tennék. Lehet, hogy jobb lett volna nem azt mondani, hogy autóbaleset, hanem csak hogy baleset, a papája meg rosszat csinált és ezért sokáig lesz börtönben. Aztán ha nagyobb lesz, elmondani a pontosat. De már késő...
2014. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lánynak joga van tudni az igazságot, de nem ilyen fiatalon. Nem hiszem, hogy meg tudna birkózni vele, rányomná a bélyegét az egész gyerekkorára. Az a baj, hogy a ilyen dolgok tényleg kiderülnek, de remélhetőleg minél később, mert felnőttként már valahogy könnyebben birkózik meg vele. Felnőtt fejjel pedig biztosan megérti, hogy az ő érdekében hazudtak neki. Ez az a típusú hazugság, ami szerintem abszolút indokolt.
2014. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem el fogják neki mondani kamaszkorban. Egy 10 éves még nagyon gyerek, sőt egy 14 éves is akármennyire is felnőttnek mutatják magukat.

Unokahúgom 18 évesen tudta meg, hogy őt örökbe fogadták, mert az eredeti szülei sok testvérével együtt intézetbe adták. Egész jól feldolgozta, azt mondta, ha eddig nem kereste őt senki a testvérei közül, akkor ő sem fog senkit és magasról tesz a szüleire is ha csak úgy megváltak tőle.


Gondolom az apa a böriben lemondott a kislányról, innentől kezdve ne is érdekelje. Szerintem a lányt se fogja érdekelni, főleg hogy embert is ölt.

2014. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A gyereknek el kell mondani, hogy nem Ők a vér szerinti szülei, de ezt már megtették. Szerintem helyesen cselekedtek, hogy nem mondták el. Biztosan eljön majd annak is az ideje. De most 10 éves a kislány, a kamaszkorát megkeserítheti ez a dolog. Biztosan nem lett volna jó élete a gyereknek ilyen szülők mellett. Ha szeretetteljes környezetben nevelkedik a gyermek, szerintem nem is fogja keresni a nemzőjét. Az anyát általában megkeresik a gyerekek, de az apát ritkábban. A kötődés a fontos, nem az, hogy vér szerinti családtag legyen. Az anyához jobban ragaszkodik a gyerek, mert Ő hordozta a méhében 9 hónapon át, s a gyereknek vannak emlékei, ha nem is olyan határozottak, mint a külvilágban. Ha Anyuka komolyzenét hallgat, a gyerek is rajongani fog érte. A hangját is hallja az Anyának az anyaméhben. De mivel a kislánynak az anyukája tényleg elhunyt, valószínűleg nem fogja keresni az apját. Engem nem nevelt fel az "apám", és nem is keresem, pedig már 25 vagyok. Aki 18 éven keresztül nem törődik a gyerekkel, az lemond róla. Az Általad említett kislány esetében meg ez formálisan is megtörtént.
2017. máj. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!