Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal anyukák, miért kell a...

Fiatal anyukák, miért kell a mi pénzünkre szülnötök a gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilvánvalóan azokhoz szól, akik még soha semmit nem tettek le az életben, de már 18-20 évesen gyereket vállalnak, mert "kell".


Az ismerőseim között is egyre többen vannak, de itt is rengeteg olyan kérdést olvasni, hogy épp csak leérettségizett lánykák tudatosan tervezik a gyermekvállalást - és úgy, hogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy majd a szülők nyakán élnek, a mi pénzünkből segélyt kapnak és a család "természetesen" támogatja majd őket anyagilag.


Esküszöm, kiábrándító már, hogy az ember sehova nem jut az életben, mert olyan mértékű segélyeket kell kiosztani (és nem csak a kisebbség között), hogy lassan minden fizetés az adóra megy el, hogy finanszírozni tudja az állam a gyest, aztán amikor anyuka ott áll 23-24 évesen kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és sehova nem kell egy gyerekkel, szintén a mi zsebünkből veszik ki a munkanélküli támogatásokat és a továbbképzésük díját.


Nem kell 30 éves korig várni, meg saját villával rendelkezni, de hogy van képes egyeseknek más pénzére szülni, miközben azok az emberek, akik minimális alapot meg akarnak teremteni, lassan már csak éhbérért dolgoznak, hogy eltartsák őket?


2014. jan. 8. 21:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/127 anonim ***** válasza:
54%
Az ország nagy problémája a minimálbérre bejelentett terepjárós vállalkozók, a fekete munka, és a sok kis ügyeskedés, hogy ne kelljen adózni. Én ezen akadok ki, nem azokon, akik még nem dolgoztak, de szülnek.
2014. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/127 anonim ***** válasza:
75%

A kérdezővel részben értek egyet. Nincs baj azzal, ha valaki 19-20 évesen akar szülni, mert lehet, hogy előtte már dolgozott. Nem mindenki megy egyetemre, van aki 18 évesen elkezd dolgozni pl. cukrászként, varrónőként..stb.


De ha már itt tartunk, hogy miért kell ezt a nagy közösből finanszírozni, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ezt miért is ösztönzik?


Pont tegnap beszélgettünk a párommal a gyed extráról. Alapvetően jó dolog, hogy anyuka ha akar, gyed mellett vállalhat munkát, (alkalmi munka, részmunkaidő..stb., hogy kiegészítse a pénzt).


De pl. azzal nem értek egyet, hogy 2 aktív félév után valaki automatikusan megkapná ugyanazt a gyedet, mint aki ezért 1 évig minimálbéren bejelentve dolgozik.


Ezzel kb. azt érik el, ha a másodéves egyetemista lány egy jól sikerült buli után véletlenül teherbe esik, akkor is kap gyed-et, pedig még se végzettsége, se munkatapasztalata, semmi nincs. És vagy befejezi gyerek mellett a sulit, vagy nem. A gyereket pedig a gyed után is el kell tartani, ha lesz munkája, ha nem.


Párom érvelése is igaz, hogy nehéz fiatal pályakezdőként családot tervezni, mert amíg az ember nem talál munkahelyet (ami nem egyszerű), addig nem lesz jogosult semmire, tehát nem csoda, hogy egyre tolódik ki a gyerekvállalás ideje. Viszont én ezt a 2 félévvel kapcsolatos kedvezményt sikeres diplomához kötném.

2014. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/127 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó azért aki egyetemre jár,nagyon ritka hogy közbe szül. Aki 5 évig tanul egy diplomáért nem fog azért szülni, hogy minimálbéres gyed-et kapjon. Szóval szerintem azt nagyon kevesen fogják igénybe venni.
2014. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/127 anonim ***** válasza:
84%

"De ha már itt tartunk, hogy miért kell ezt a nagy közösből finanszírozni, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ezt miért is ösztönzik? "


Mert magyarország egy poszt-kommunista ország, ahol természetes, hogy mindenkinek mindenféle alanyi jogon járó juttatások járnak; ahol a születések számát azzal igyekszenek növelni, hogy a tanulatlan, nem dolgozó rétegnek kedvezményeket osztanak, ahol a gyes-t az alulképzett női munkaerő otthontartására vezették be annak idején (így sok felesleges női munkaerő otthonmaradt ugye), és így tovább.


Egy nyugati, fejlett országban sincsenek ilyen segélyek, és nem is nagyon szülnek a semmire az emberek, csak a színesbőrűek (már elnézést, nem vagyok rasszista, de ott jellemzően az afrikaiak, törökök azok akik az itthoni kisebbséghez hasonlóan gondolkodnak). Ezen is el lehet gondolkodni, hogy miért...

2014. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/127 anonim ***** válasza:
95%

22-es vagyok. Ne értsetek félre, nekem nincs bajom azzal, hogy a kismamák gyedet kapnak, (most én is az vagyok, és járni fog), csak valahogy a feltételekkel nem értek egyet.


Előttem írták, hogy aki 5 évig tanul egyetemen, a nem a minimálbéres gyedre hajt. Ez igaz. De nem mindenki jut el odáig, azért sokan abbahagyják különféle okok miatt, vagy kipottyannak az első év végén. De a két aktív félévük attól még megvan.

Az igazságtalan része viszont az, hogy ha valaki előtte akár 10 évet is ledolgozott, de terhes lesz, még az elején megtudják a munkahelyén és kirúgják, akkor nincs biztosítása, és ha nem talál új munkahelyet, vagy nem oldja meg valahogy (valaki bejelenti), akkor hiába volt az egész? Nem jár gyed?

2014. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/127 anonim ***** válasza:
66%
Munkahelyről nem rúghatják ki terhesen ha a nő bejelenti ez is egy tévhit. Védettsége van.
2014. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/127 anonim ***** válasza:
19%
Védettsége a 4. hónaptól van, ha a munkáltatójának bejelenti. De van aki annyira rosszul van, hogy már a 2. hónapban se nagyon tudná letagadni.
2014. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/127 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz védettség a bejelentés pillanatától él. Nem tudom kitől hallotad ezt a 4 hónapot de nagy baromság.
2014. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/127 anonim ***** válasza:
75%
26: elvileg ez van a torvenyben, gyakorlatilag meg sok ceg tesz arra, hogy mi a torveny. Mint ahogy arra is, hogy a GYED utan vissza kellene venni az anyat
2014. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/127 anonim ***** válasza:
81%
85%-os, ez akkora hülyeség. Ha valaki "tesz erre" az szabálysértést követ el, és feljelenthető. Innentől kezdve már csak a kedves kismama/újdonsült anyuka gondja az, ha annyira síkhülye, hogy még feljelentést sem tesz.
2014. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!