Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én pénzemmel azt csinálok...

Az én pénzemmel azt csinálok amit akarok, nem?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltattam egy tetoválást a bal csuklómra 10000 forintért.

A pénzt mellékállással kerestem, ezért úgy gondolom, hogy jogom van arra költeni amire szeretném.

Párom teljesen kiakadt, hogy így sincs pénzünk és még azt a keveset ami van is hülyeségekre költöm.

Tény és való, hogy nincs pénzünk, de én dolgoztam meg a tetoválás árráért és nem ő.

Erre felcsattant, hogy ezzel a szemére hányom, hogy én tartom el.

Én nem gondolok ilyesmire, de a SAJÀT pénzemet, had kölcsem már arra amire akarom.

Egyetértetek?


2014. jan. 11. 09:53
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%

egyébként hány éves vagy?

van rendes munkád? engedik a tetoválást? mert pl. banki ügyintéző nem lehet valaki csuklótetoválással... meg elég sok munkahelyen nem engedik, hogy látható helyen legyen.


amúgy az egy dolog hogy ilyen helyzetben sok 10ezer tetoválásra, de nekem az is érthetetlen, hogy ezt meg se beszélitek?? komolyan nem értem, hogy miért vannak együtt olyan embrek akik ilyen dolgokat se beszélnek meg egymással.. azért ez nem úgy új felső..

2014. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
32%

"van rendes munkád? engedik a tetoválást? mert pl. banki ügyintéző nem lehet valaki csuklótetoválással... meg elég sok munkahelyen nem engedik, hogy látható helyen legyen. "


Gondolom te is még a kommunizmusban nőttél fel. Ma már akár egyetemi professzor vagy politikus is lehetsz tetoválással, nemhogy egy csóri banki ügyintéző :)


Mindenesetre természetesen szerintem sem ilyen marhaságokra kellene költeni azt a kevéske pénzt, de hülyeségeket ne írj már.

2014. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
93%
persze, ha takarható helyen van... sok munkahelyen nem szeretik, ez tény...
2014. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

21#. Gondolod, ha banki ügyintéző lennék akkor nyomorognék?

Természetesen van rendes munkám.

2014. jan. 11. 11:50
 25/35 anonim ***** válasza:
38%
23: normális szakképzettséget igénylő munkahelyen, ha te vagy a legjobb jelölt az adott területre NEM lesz kifogás a tetkó, tapasztalatból tudom (elég sok van nekem is). Olyan szempontból igaz, amit írsz, hogy ha nem vagy megfelelően kvalifikált, akkor ez tényleg hátrébb tesz a sorban, de nem ez az egyetlen külsőre amit figyelembe vesznek. Fontos mindenhol, hogy szimpatikus, jókedvű, barátságos légy, de sok helyen pl. súly vagy épp hajszín, öltözködés alapján is válogatnak, ez valamilyen szinten normális.
2014. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt éltek a pároddal, akkor nincs olyan, hogy én pénzem - te pénzed.

Ha nincs pénzetek, akkor ne költs hülyeségekre.

Az meg külön gáz, hogy azért nem beszélted meg vele, mert "nem engedné". Ilyet a 15 éves kamaszok csinálnak, akik lázadnak a szüleik ellen.


A lényeg: nincs igazad és úgy viselkedsz, mint egy dacos gyerek.

Egyébként a páromnak is van tetkója, ami félkész és be kellene fejezni. Mondjuk nem 10 ezres tétel lesz. Őszre tervezte, mert zavarja hogy félkész. Érdekes, mégis volt annyi esze, hogy amikor látszott, hogy nagyon fájna most azt a pénzt kiköhögnünk, szó nélkül határozatlan időre elnapolta a dolgot. Normális ember így tesz...

2014. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Az az alapvető baj, hogy együttélésben nincs ilyen, hogy SAJÁT pénzem, MI pénzünk van.

Állandó kompromisszumokról szól, és egymást segítve tudtok a kapcsolatban kiteljesedni, megmaradni individuumnak, mégis egy párt alkotni. Ha külön kezeltek olyan dolgokat, amik mindkettőtök életét érintik, azzal csak konfliktust fogtok generálni és elegetek lesz az egészből.

A helyes módja az lett volna, ha elmondod, hogy tetoválást szeretnél, mennyibe kerül, hogyan tervezed a családi költségvetésbe beilleszteni, stb. A párodon is múlik, hogy mennyire partner ebben, ő mennyire tudja önmagát megvalósítani a kapcsolatban, mert ha ő csak dolgozik, de semmit "nem kap" ezért, akkor érthető, hogy ez miért érintette ennyire rosszul.

Ha képtelenek vagytok egymásért élni és dolgozni és egymást segíteni a kiteljesedésben, nem igen van egymás mellett keresnivalótok.

2014. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
32%
Együttélésben is lehet saját pénz, csak meg kell beszélni. Ennyit rakunk a közösbe, ennyit meg mindenki arra költ, amire akar.
2014. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Az sem saját, hanem közösen járultok hozzá valamelyikőtök önmegvalósításához. Te keresel 200-at, párod 100-at, mindketten 50-et tesztek a közösbe, akkor neked 150 marad az önmegvalósításodra, a párodnak 50, ez így fair és nem fog konfliktusokat szülni?
2014. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Közösen éltek közös a pénz, a megélhetés a számlák, ha meg alapból nincs pénz mért kell ilyenekre költeni mért nem ért neked rá.
2014. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!