Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én pénzemmel azt csinálok...

Az én pénzemmel azt csinálok amit akarok, nem?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltattam egy tetoválást a bal csuklómra 10000 forintért.

A pénzt mellékállással kerestem, ezért úgy gondolom, hogy jogom van arra költeni amire szeretném.

Párom teljesen kiakadt, hogy így sincs pénzünk és még azt a keveset ami van is hülyeségekre költöm.

Tény és való, hogy nincs pénzünk, de én dolgoztam meg a tetoválás árráért és nem ő.

Erre felcsattant, hogy ezzel a szemére hányom, hogy én tartom el.

Én nem gondolok ilyesmire, de a SAJÀT pénzemet, had kölcsem már arra amire akarom.

Egyetértetek?


2014. jan. 11. 09:53
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk mindenki külön kapja ugye a bevételét, a férjem is és én is. Viszont a pénzünk elköltéséről közösen döntünk. Tehát van egy fontossági sorrend, nálunk van gyerek is, így a gyerekre költünk elsősorban, ezzel egyen rangban van az étel, a számlák, gyógyszerek, ha valakinek szükséges valamilyen ruhanemű, minden, ami a boltba a háztartáshoz szükséges és ha minden megvan, ami a létfenntartáshoz szükséges és marad annyi, akkor szoktunk olyan dolgot vásárolni, ami nem létszükséglet, de vágyunk rá, szeretnénk megvásárolni. Illetve van félretett pénzünk mindig, de az számlán van, ha itthon kifogytunk, akkor ahhoz csak végszükség esetén nyúlunk hozzá, egyébként abból gazdálkodunk, ami itthon van. Ha az elfogy a létfenntartáshoz szükséges dolgokra, akkor senki nem költ olyan dologra, amit éppen szeretne. Bárki keresse is a pénzt.

Szóval ha nincs pénzetek, akkor teljesen jogos, hogy a párod kicsit kiakadt, hogy azt a keveset is, ami esetleg lehet mondjuk hó végén jól jött volna számlát befizetni, agy ételre költeni, azt ilyenre elköltötted, ami egyáltalán nem fontos.

2014. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
98%

Drága kérdező!


Hiába küldesz nekem privátot, nem ismerkedem itt a gyakorin - főleg egy bizonyos szint alatt nem.

Amúgy "barnatomika" az egy szép női név, valóban...



Az üzenet küldője: Barnatomika

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 10:28

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Az én pénzemmel azt csinálok amit akarok, nem?

""kölcsem" ???? egy helyesírási szótárra is költhetnéd, ami azt illeti..."

Az üzenet szövege: Gusztustalan vagy. Nem kértem kioktatást

2014. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
13%
Nem én írtam az üzenetet kedves Egervölgyi!
2014. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
27%

Elvben igazad lenne, de tetkót azok csinálnak magukra, akik olyan erősek, hogy ezzel jelzik hogy NE KÖSS BELÉM ! Pl verőemberek.


Ezzek egy csomó állásból kilövöd magadat ! Bankba, ügyfeles adminisztrátor nem lehet csukló tetkós.


Valójában agazdagok tetkózzák magukat. Elég lett volna valami tetkó kinézetű lemosható izé is.


Ha valóban szegények vagytok, inkább egy jó hétvégi rántotthús burgonyasalival + kajavásárlás kellet volna.


Bocs ha ígyí érzem

2014. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
92%

A pénzed arra költöd, amire akarod, nincs beleszólása...

NEki nem tetszene, de azért megcsináltatod a tetkót...

A véleménye nem érdekel...


Őszintén, miért vagy vele?

2014. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozzunk fordítva. Ne mond hogy te nem akadnál ki, ha alig lenne pénzetek ő meg venne magának mondju kegy drága horgászcuccot, mikor abból a pénzből be is vásárolhattatok volna, vagy elmehettetek volna ketteseben valahova.
2014. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

"Valójában agazdagok tetkózzák magukat. Elég lett volna valami tetkó kinézetű lemosható izé is. "


Ezen jót röhögtem.


Kedves kérdező! A jó párkapcsolat titka a kommunikáció és a bizalom. Ha jól lekommunikáltad volna előre, akkor bízhattál volna abban, hogy meg tudtjátok beszélni, hogy mindenki jól járjon.

2014. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már együtt éltek és függtök egymástól, akkor nem úgy van az, hogy arra költöd a pénzed, amire akarod, mert ez önzőség. Ez akkor lenne jogos, hogyha külön élnétek, akkor tényleg nem szólhatna bele.


Amúgy egy hasznos tanács: kölcsem->költsem.

2014. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt éltek, és valóban rászorultok a pénzre (pl. nehezen jön ki rezsire, ételre, alap dolgokra), akkor valóban elég nagy taplóság tőled, hogy ilyen hülyeségekre költöd - ez kb. egy heti bevásárlás ára...


A te pénzeddel természetesen azt kezdesz, amit akarsz, de ha ennyire tojsz a "párod" fejére szükség idején, akkor ne lepődj meg, ha ezt kapod tőle vissza egyszer.

2014. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:
100%
Lekközeleb hejesírási szótárra kűccsed a pénszt !.
2014. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!