Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én reagálom túl?

Csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Két és fél éve vagyunk házasok, most vagyok 35 hetes terhes. Úgy érzem nem bírom tovább cérnával, anyósomék kiakasztanak. Júliusban volt egy nagyon csúnya veszekedésük a párrommal amit én azóta sem tudok megemészteni. A baj az volt, hogy nem segítek eleget ( jelzem 31 hetes terhesen még dolgoztam, két város közt nap mint nap ingáztam, volt úgy hogy meg kellett állnom vezetés közben mert rosszul voltam, vagy mire hazaértem a munkából sirva "száltam" ki az autóból. Egy ilyen nap után fordult elő, hogy vacsora után nem mosogattam el, na szóvá is lett téve elég alaposan, a dolog másik oldala, hogy anyósom iszonyú lusta. Nem érdekli hogy van e valamit enni vagy sem, de a kérdést nekem tudja szegezni: Mit főzzünk? Takarítani sem igazán szokott pedig nem dolgozik sehol "rokkant nyugdíjas", nem túlzok ha azt mondom két hetente mossa fel a követ. Külön álló épületben lakunk a párommal de egy telken velük, az étkezések közösek mivel ha én főzök állandóan fel kell caplatni hozzájuk, hogy ők is megkóstolhassák, jelzem apósom eddig semmit nem evett meg amit én csináltam. Most, hogy jön az unoka még rosszabb, úgy érzem rámtelepszik és megfulladok tőle. Már előre örül annak, hogy a rokonság jönni fog látogatóba és milyen jót fogunk beszélgetni. Jelzem nagy a család és ebben a vírusos időben a hátam közepére sem hiányoznak. Persze ők a védőoltásról sem akarnak hallani, pedig megkértem őket rá a kicsi érdekében. A párom megértő, de csak annyit mond erre, hogy ő nem tudja őket megváltoztatni, próbáljak meg velük együtt élni és elfogadni. Ez eddig rendben is van, de ez iszonyú nehéz és úgy érzem nem csak nekem kellene alkalmazkodni és mindenkinek a kedvére tenni. Nem tudom de úgy érzem, hogy ha nem változik a dolog szülés után összepakolok és haza megyek anyukámékhoz. Viszont ez is nehéz menet lenne mert akkor mindent el kellene mondanom, mivel ők abban a tudatban vannak, hogy minden a legnagyobb rendben van. Szerintetek bennem van a hiba?
2009. dec. 1. 22:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
11%
Igen túlreagálod,amúgy meg ez egy átlag anyós probléma,viszont egy két dolgot nem értek,minek főzől az anyósnak?Ne haragudj,de valami iszonyat elviselhetetlen nő lehetsz,megkérted az összes családtagodat,hogy oltassa be magát miattad,vagyis a kicsi miatt? Jézusom....Persze az egész családotok vírus hordozó és majd miattad az összes szalad oltásért. Ostoba.
2009. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Külön épületben laktok,te akkor mész ha kedved van, és minek fözől rájuk? Szabad ember vagy,nem hinném,hogy mást dönthetne helyetted. A terhesség csak egy állapot,rengeteg nő így is dolgozik,mellesleg anyám még aznap is dolgozott az üzletben mikor születtem,szóval nem tudom ezzel a mi a gond. Neharagudj,de túlreagálod,hiszen ezek alapvető problémák,tudnál változtatni se perc alatt. Anyós-menye próbléma mindennapos. Benned is van hiba igen. Nem kellene egy családi össze jövetel miatt,az összes rokont figyelmezteteni,hogy oltassa be magát elvégre nem vagy valami hatalmas királynő,csak egy egyszerű terhes kismama.
2009. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező a védőoltással kapcsolatban az anyós-após párra gondolt és nem a rokonságra. Egyébként teljesen igaza van abban, hogy egy újszülöttet ilyen járványos időszakban nem szabad sáskajárásnak kitenni, főleg nem úgy, h az összes rokon egyszerre zúdul oda. Könnyen beszél az anyós, nem ő látja majd láztól félkómás gyereket, nem ő borogatja, nem ő próbálja megnyugtatni...

Egyébként meg, kedves kérdező:

Külön háztartás - külön főzés. És pont. Anyós főzzön, mosogasson azt és akkor, amikor akar, Te meg ne mászkálj át hozzájuk. Vagy költözzetek el. Tudod, van az a mondás, h anyós akkor lakik megfelelő távolságban, ha nem tud papucsban átszaladni. Bár szerény véleményem szerint a 200 km már üdítő távolság. Igaz, találkoztam itt a gyk-n olyan válaszadóval is, akit 2000! km távolságból nem hagy élni az anyósa...

2009. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja és kerek perec közöld mindenkivel, hogy 6 hétig NE látogassa senki a babát, amíg meg nem kapja a emgfelelő védőoltásokat.

Az influenza oltás nem véd, azaz aki be van oltva, az is hordozhatja, terjesztheti a vírust. Tehát ez se segítene, ne aggódj, jobb, ha nem jön senki, köszönd meg előre a segítséget, de csak 6 hét UTÁN fogadtok látogatókat, majd értesítetek mindenkit, hogy mikor alkalmas. Ezt most, jóelőre közöld mindenkivel, ne legyen akkor majd ezen idegeskednivalód!

2009. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom,hogy a harcos hozzáállás

nem intelligens dolog.Egy pozitiv megoldásnak az az alapja,hogy nem feltételezem azt hogy a másik rosszindulatú,sőt akarattal úgy viselkedik,hogy engem bántson.Fel kell tudni fogni, hogy esetleg a masiknak az a természetes ahogy ő viselkedik és nem ért téged,hogy mi a bajod vele.Mint ahogy neked a te viselkedésed a helyes és nem az anyósodé.Egyikötöket sem lehet hibáztatni ezért és mindkettötöknek igaza van.

Az anyosod a saját portáján úgy fog mindig viselkedni ahogy az neki a normalis,neked pedig a te lakásodban úgy kell viselkedned,hogy az a ti egyensúlyotokat biztosítsa.

Az a fontos hogy mindenki a saját ura legyen.Ha úgy érzed,hogy a masik család érzéketlen,akkor probáld megérteni,hogy nem hibás érte.Nem kell az anyukádhoz szaladni ezért,ezt meg kell tud oldanod egyedül is.Ami az influena elleni oltast illeti, tudod, hogy ha terhesen oltatod be magad az a magzatot is védi?

2009. dec. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem kellene ennek a nőnek itt írogatni.

1. Nem is reagál semmire.

2.A válaszokat illik megköszönni.

Bunkó.

2009. dec. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!