Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját anyám nem fogad el...

A saját anyám nem fogad el olyannak, amilyen vagyok, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a szüleim elváltak, anyámmal, pasijával, nagymamámmal lakok. Már nagyon régóta szeretem az extrém dolgokat, extrém sportokat, piercingeket, tetoválásokat, és minden ilyesmit. Régen felvetettem a tetoválás dolgot anyámnak, akkor azt mondta, hogy ahogy betöltöm a 18-at, azt csinálok a testemmel, amit akarok, de addig ne. Betöltöttem, már 2 éve is, és most azt mondja, hogy ha bármi ilyesmit képes vagyok megcsinálni, mehetek a háztól. A barátom is szereti az ilyen dolgokat, nem mutattam be neki, nem is szándékozom, csak képet látott róla, és lehülyézte. Elkezdte mondani, hogy én mit várok egy ilyen suhanctól, stb-stb. Évek óta ez megy, én arra gondoltam, hogy ha nem változik, akkor elköltözök apámhoz vagy barátomhoz (nem egy városban lakunk). Ti mit javasoltok?
2009. dec. 2. 12:46
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
77%

Na, elküldte ez a vacak...

Szóval megváltoztathatod a képet, HA KAPSZ RÁ ESÉLYT! Egy állásinterjún nem kapsz. De az élet sok területén szintén nem kapsz. Ezek a tények, lehet nem szeretni, de attól tények.

2009. dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén szólva meg tudom érteni anyukádat, vmikor 17 évesen én is akartam egy tetkót a lábamra, anyám megtiltotta, most hálás vagyok érte, ugyanis már nem is értem hogy jutott ez eszembe...az a baj a tetoválásokkal, h örökre ottmaradnak, nem olyan , h ha már nem tetszik akkor lemosod.Piercingem is volt, azt is rövid időn belül meguntam, sajnos még mindig látszik egy kis seb vagy heg miután kiszedtem.Tudom, h ezt már sokan leírták, meg most még nem is érdekel, de majd 30 év múlva a cseresznye vagy pillangó kicsit bizarrnak fog tűnni rajtad.Unokatesómnak is van tetoválása, neki is ellenezték a szülei, megkereste rá a pénzt, titokban megcsináltatta. Ő is már megbánta, és már keresi a lehetőséget az eltávolításra, mert bizony állásinterjún stb. nem éppen egy pluszpont .Az eltávolítása viszont már jóval drágább, mint a tetkó és vmi látszata így is maradni fog.Mondjuk azt is meg tudom érteni, h a barátod sem szimpatikus neki, mivel gondolom, neki is van ez-az a testén, és ez nem éppen kelt vmi megbízható benyomást.Nem magbántani akarlak, de sztem is kicsit túl jó dolgod lehet, másnak ettől sokkal nehezebb dolgokkal kell megküzdenie, neked meg az a világ vége, h egyenlőre nem lehet tetoválásod.Ezeket gondold át szerintem.

25 / F

2009. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
74%

Màr ne is haragudj, amiket irsz, az elég szemétség töled:


Amúgy nem szeretnék elmenni, az én elmémben az él, hogy ha már megszült, gondoskodnia kell rólam, amíg nem tudom eltartani magam (egyetemre járok). Elvégre ő vállalt. És egy anyának mindig ki kellene állni a gyereke mellett, akkoris, ha kicsit "zakkant"...


Azért álljon meg a menet, nehogy már anyádnak mindenféle hülyeségedet fizetnie kelljen, csak mert megszült téged! Eltartami 18 éves korodig kell, ha utánna tanittat, akkor legyél hálás érte és ne akarj még többet.

Ami meg az apadat illeti, ö is szépen hátba támadja anyádat:


Apa első reakciója az volt, hogy ha neki ilyet megszabtak volna, inkább kiköltözött volna az utcára. De apa barátnőjének is az volt az első gondolata, hogy ha anyám nem változik, költözzek el hozzájuk, ha nem is végleg, amíg rájön anyám, hogy változtatnia kell...


Az lenne a legjobb, ha tényleg odamennél hozzájuk, majd akkor rájönnél, hogy ök kivülállóként csak jártatják a szájukat, viszont ahogy nekik kellene téged eltartani, egyböl nem lenne fenékig tejfel a helyzet. Anyádnak meg nagy megkönnyebülés lenne, hogy nem ö a felelös, ha hülyeségeket csinálsz.


Egyébként egyetlen normális munkahelyen se kapnál esélyt arra, hogy megmutasd, mit tudsz, mert ha meglátnak tetoválással, tovább már nem is állnak veled szóba.

2009. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. Ha annyira ez lenne a legnagyobb probléma a világon számomra, már rég megcsináltattam volna, lesz*rtam volna, hogy anyám tiltja vagy nem szeretné. Az én bajom szerintem ennél összetettebb, bár lehet, hogy így írás alapján nem jön át a mondanivaló. Azt érzem, hogy nem fogad el olyannak, amilyen vagyok, azt akarja, hogy úgy éljek, ahogy ő elképzelte, és ha bármiben eltér az én tervemtől, akkor már zavarna el a háztól, meg akkor már én vagyok az idióta nem normális hülyegyerek.
2009. dec. 2. 13:47
 25/39 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes az a felfogás, hogy mivel megszült, ezért gondoskodjon rólad amíg tanulsz. A gondoskodás számodra csak a pénzelést jelenti? Mert szerintem az is gondoskodás, hogy próbál téged az álata jónak látott útra terelgetni. Ha ellenzi a tetkót, akkor ellenzi, nem szeretné rajtad látni. Amíg úgy érzed, anyai gondoskodásra van szükséged, addig ezt el kell fogadnod.
2009. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a pillangóról, meg a cseresznyéről van szó. A szülőkről való leválás teljesen időszerű ebben a korban. Mivel nem tudod még magadat eltartani, ez bizony nem könnyű. Addig sajnos gyerek szerepben vagy. Vágysz arra, hogy felnőttként kezeljenek, ez természetes. Arra is, hogy önálló döntéseket hozhass. Ez is időszerű. A nagyobb szabadság azonban több felelősséggel is jár. Kérj édesanyádtól több szabadságot, és mutass több felelős döntést. Lehet vele beszélni, úgy látom. Nyugi, sok veled egykorú fiatal megy át ezeken a helyzeteken. A legtöbbünknek sikerült a leválás. De vigyázz, mert sokan hiába költöztek el, mégis a mama parancsolgat. Vagy pedig örök haraggal végződött a leválási szakasz (fejlődéslélektani), de ez sem a szabadság. A harag, düh, elutasítás is fogollyá tesz. Beszélj édesanyáddal. Ne a tetoválásokról. Arról, hogy fiatal felnőtt lettél. Jogosan kéred tőle, hogy adjon neked egy kicsit több szabadságot, hogy megtanulj döntéseket hozni. El kell engednie a kezedet, ha nem akar gyámoltalan gyereket. Szeretettel szól, tisztelettel. Vedd figyelembe, hogy azért félt, mert szeret. Ha látja, bízhat benned, megnyugszik majd. Hidd el nekem, anyának lenni sem könnyű. 22 és 18 éves fiaim vannak, egyedül neveltem őket. Bízom benne, hogy amit elültettem bennük, most jó gyümölcsöket hoz.

Bízom magamban, és bízom bennük, és akkor megfelelnek ennek a bizalomnak.

Kívánom, sikerüljön mielőbb túljutni ezen a korszakon, jó megoldásokkal. Annál is inkább, mert koromnál fogva is tudom, hogy egyetlen ember van az életünkben, akire minden körülmények között számíthatunk, és az nem az apukánk barátnője, meg sajnos nem is a férjünk, meg a gyerekünk is a saját gyerekét tartja nálunk fontosabbnak (nagyon helyesen).

Találd ki, hogy kicsoda ez a valaki?

2009. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
70%
Míg otthon laksz sajnos el kell fogadnod az Ő játékszabályait. Lehet,hogy másképp kezelne,ha egyetem mellett elmennél dolgozni. Én is ezt tettem nappali egyetem mellett(pedig anyagilag nem szorultunk rá,csak nem akartam mindere tőllük pénzt kérni) és a szüleim akkor jöttek rá,hogy felnőtt vagyok. Mondd meg neki,hogy a tetkót jól átgondoltad,menj el egy szalonba és rajzoltasd fel magadra filcel,aztán várj pár betet és ha még akkor is tetszik csináltasd meg(én így tettem anno és nem is bántam meg). Anyukádnak is lenne ideje hozzászokni. Azt amugy csak megsúgom,hogy a pillangó/lepke a k..vák jele.
2009. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
77%

Azért kíváncsi leszek arra,hogyha egyszer évek múlva dolgozni fogsz,és az anyukád nyugdíjas lesz,fogod-e anyagilag támogatni.Mert anyukád is mondhatja majd,hogy minden gyerek kötelessége idős korban a szüleit támogatni,hisz megszült ,és iskolába járatott!

Itt tényleg nem a tetkóról vagy a haverjaidról van szó.

Azt sérelmezed,hogy nem fogadd el olyannak amilyen vagy.Igen nem fogad el,mert nem vagy képes önállóan gondoskodni magadról.Te még mindig úgy viselkedsz mint aki 16 éves lenne és nem 20 éves...

Én is anya vagyok(16 éves fiam van),és volt idő amikor ő is jött nekem a tetkókkal,mindennel..Én sem engedtem..Majd jött a meglepetés,hogy "bezzeg az apja engedné!"Én egyszerűen megmondtam a fiamnak,hogy akkor költözzön az apjához,és én fizetem a gyerektartást!Amikor az apjának szóba hozta,hogy hozzá költözne,bizony kiderült,hogy az apukának mégse lenne jó egy nagy kamasz tanuló gyerek!!

Van egy olyan érzésem,hogy te is pontosan így járnál apáddal!!!Adj hálát,hogy anyukád még mindig gondoskodik rólad,és ne panaszkodj!! Sok egyetemista van akinek dolgoznia kell,és a szülőktől semmi támogatást nem kap!!!

2009. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
52%
Te magad is tudod, hogy itt nem a tetoválásról és a piercingről van szó. Te csak így próbálsz lázadni. Ha igazán ezekről a dolgokról szólna, 20 évesen nem engedélyt kérnél rá, hanem elmentél volna egy szalonba és megcsináltattad volna. Igazából csak az a fura, hogy 20 évesen vívod ezeket a csatákat, a fiatalok többsége ezeken esik túl 15-16 évesen. Ameddig ennyire gyerekesen viselkedsz nem fog komolyan venni anyukád. Én tudom, hogy mennyire rossz, ha fogják az embert, az én anyám is hajlamos rá, de ennek csak akkor lesz vége, ha felnőssz! Egy felnőtt embernek nem ez a legnagyobb problémája, hogy most lehet-e pillangó a nyakán vagy sem. Ne csodálkozz, hogy gyerekként kezel, hisz úgy is viselkedsz.
2009. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
52%

Ki fizetné a tetkót?

Költözz el apádhoz,ha olyan jófej.Bár gondolom ő sem engedné,hogy vadembereket hurcolj haza,meg az ő pénzét verd el hülyeségekre.Amíg anyádnál laksz,ő tart el,addig ő a főnök.És ez így természetes.

2009. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!