Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját anyám nem fogad el...

A saját anyám nem fogad el olyannak, amilyen vagyok, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a szüleim elváltak, anyámmal, pasijával, nagymamámmal lakok. Már nagyon régóta szeretem az extrém dolgokat, extrém sportokat, piercingeket, tetoválásokat, és minden ilyesmit. Régen felvetettem a tetoválás dolgot anyámnak, akkor azt mondta, hogy ahogy betöltöm a 18-at, azt csinálok a testemmel, amit akarok, de addig ne. Betöltöttem, már 2 éve is, és most azt mondja, hogy ha bármi ilyesmit képes vagyok megcsinálni, mehetek a háztól. A barátom is szereti az ilyen dolgokat, nem mutattam be neki, nem is szándékozom, csak képet látott róla, és lehülyézte. Elkezdte mondani, hogy én mit várok egy ilyen suhanctól, stb-stb. Évek óta ez megy, én arra gondoltam, hogy ha nem változik, akkor elköltözök apámhoz vagy barátomhoz (nem egy városban lakunk). Ti mit javasoltok?
2009. dec. 2. 12:46
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
47%
Nem olvastam a kommenteket... Én 21 vagyok, az első babámat várjuk a párommal, évek óta önfentartó vagyok, nem anyumékkal élek. Nekem egy éve is fura lett volna ha megmondaná, h nem rakhatok be egy piercinget stb. Amiből van 2, az egyik még 16 v 17 éves koromból. Tetoválásom is lesz, a gyerek neve a tarkómom. Bár amúgy nem tetszik nekem se ha sok van. Szóval nem tudom ti hogy éltek, én nem élem át, h milyen lehet neked. De ez fura. Nagyon!
2009. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Ja, és annyira feltűnő, h apu 2 év után odanyúlt, mert le akarta kaparni. Mondtam neki, h -apa mit csinálsz az egy piercing?! -Jaaa... Ennyi :D
2009. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Ha már függnöd kell valakitől, inkább a rokonaidtól.
2009. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem ért egyet minden döntéseddel, nem jelenti, hogy téged nem fogad el. Egyébként csináltass inkább valami lemoshatót/kivehetőt.
2009. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, elolvasgattam a kommenteket, a tieidet is nagyjából, meg a többiekét is. Úgy látom, itt nagyon sokan nem látják át, mi is a valódi probléma, mert nem olyan körülmények között nőttek fel, és ez természetes, csak nem jó nézőpont a te kérdésed szempontjából. Persze volt, aki így is végig tudta gondolni és leszűrni a dolog lényegét.

Tehát, a szüleid elváltak, ez biztos nem lehetett egyszerű dolog, nem tudom, mikor történt és azt se, hogy miért (nem fontos), anyukád ott maradt veled, és próbált többé-kevésbé felnevelni. Ez úgy, hogy a szüleid külön vannak, nem mindig egyszerű, mert elég ritka, hogy zökkenőmentesen sikerül átvészelni a válás utáni 1-2 évet, és ennek a nyoma bizony sokáig ott marad a viselkedésben. Biztos, hogy fontos is vagy anyukádnak, de ezt te is érzed, csak neked ez, ahogy ő bánik veled, 20 évesen már SOK, és ez is normális.

Azt nem tudom, mi az oka, hogy suli mellett nem dolgozol. Nekem a szüleim szó szerint ellenezték a diákmunkát, akaratuk ellenére sok veszekedés után kezdtem dolgozni 21 évesen úgy, hogy mellette főiskolára jártam. 25 vagyok (kár, hogy nem tudtam korábban kezdeni), nagyjából 3 és fél éve dolgozom, most már nem diákmunkában, és még most se támogatják a dolgot. A munkatapasztalat következtében rájöttem, hogy bár jó irányba kezdtem el továbbtanulni érettségi után, de nem a megfelelő helyen (nem főiskola kellett volna, mert többet tanítanak szakspecifikus szakképzésen, habár a szüleim tudnának vele dicsekedni, én úgy érzem, ezt ők akarták igazán, és nem is én, és bár már érettségikor tudtam, mi érdekel, nem tudtam, hol érhetem el, ha akkor tudtam volna a szakképzési helyeket, nem jelentkeztem volna főiskolára).

A tetoválás és a piercing nem taszít, és nem értek egyet azzal, aki szerint eleve hátrány egy interjún, tény, hogy vannak olyan munkakörök, ahol valóban hátrány, de nem mindenhol, és ismertem valakit, aki akkora koponya volt, míg élt, hogy még ezt az akadályt is legyőzte, pedig az ő teste akár múzeuma lehetett volna a tetoválásoknak és piercingeknek. Még interjút is készítettek vele a tévében. (nyugodjon békében) Én mondjuk tartok a fájdalmas részétől, hennám volt, esetleg te is kipróbálhatnád azzal elsőre.

Nekem apámnak a párommal szemben a kifogása az volt, hogy nem diplomás, és szegényebb, mint mi. Ezt nem értem igazán, mert egyébként egy szorgalmas dolgozó ember, és apám még nála is szegényebb körülmények között nőtt fel, sőt apámnak 6 testvére közül 1-nek sincs diplomája, csak apám szerzett, ő 2-t is, és anyut is lenézi az 1 db tanítói diplomájával (amivel természetesen anyu dolgozik már több, mint 25 éve).

Tudod, az én apám nagyon erőszakos ember, nem fizikálisan (bár időnként úgy is), hanem mentálisan, anyu egyszer már bekerült miatta a pszichiátriára, persze amikor még udvarolt, akkor minden rózsaszín volt, csak aztán, amikor már kimutatta a foga fehérjét, anyu már félt tőle, és nem volt, aki segített volna. Anyu bár nagyjából rendben van, de maradandó sérüléseket szenvedett pszichésen, és bennem is maradtak tüskék apám miatt.

Apámnak nincsenek igazán barátai, és soha nem mesél a gyerekkoráról, az anyukájáról, akit már anyu se ismert, és a lakásba próbál láncolni minket, a családot, és burokban akar tartani. Egyedül öcsémnek enged meg mindent.

Szóval vannak olyan szülők, akiktől nem köteles az ember minden rigolyát elfogadni, én bízom benne, hogy egyszer lesz annyi pénzem, hogy anyun is tudjak segíteni.

Kérdező, állj a saját lábadra, akár komoly áldozatok árán is, mert az nagyon rossz, ha nem lehetsz az, aki vagy, de ha függsz azoktól, akik hozzásegíthetnének, akkor meg kell szakítanod ezt a függést. Nem a tetováláson vagy a piercingen van itt a hangsúly, hanem azon, hogy te nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy 30 éves korodig a szülőkkel élj, most kell elkezdened önállósodni.

2009. dec. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Végre valakik megértették, hogy nem a piercingeken, tetkókon van a hangsúly. Lehet én fogalmaztam rosszul. Nekem nem az a legfőbb bajom, hogy nem szeretné, hogy megcsináltassam... De mindegy. Amúgy sokan mondtátok, hogy menjek dolgozni egyetem mellett, én szerettem volna már nagyon régen, de nem engedik. Hallani se akarnak róla, amíg tanulok, gondolom félnek, hogy a tanulás kárára menne...
2009. dec. 3. 11:22
 37/39 anonim ***** válasza:
Bnőmnek lepkéje van a hátán és rohadtúl nem k,csak sok a hülye előitéletes majom.
2010. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Na kedves kérdező,akkor itt az igazság,ha már annyira odavagy érte:Van egy anyád,aki félt,odafigyel rád.

Van egy apád,aki inkább a nőjével él együtt,de olyan jól esik néha nekik együttesen anyádra beszélni(akkora fiú már nincsen,hogy felhívja anyádat,hogy holnap elvisz tetoválni téged,aztán ennyi,na meg persze a pénzt is sajnálhatja tőled.Az az ide ez,oda az,simán 50000 ft,ha színeset akarsz)

A pasid,na milyen pasi?Lukrajáró.Ha tudja,hogy neked milyen sz@r otthon,akkor miért is nem teremt neked normális körülményeket?Azárt mert baromira nem számítasz neki.Ami a korából kifolyólag mondjuk nem is csoda...

De azért nmeked 20 évesen lehetne már annyi eszed,hogy nem az "szeret" téged,aki minden hülyeségedre bólogat.

Mert különben pár év múlva nagyot esel p.ofára.

Szóval summa summárum:te most valahol egy 16 éves értelmi szintjén jársz,úgyhogy villámgyorsan be kellene hozni a lemaradást.

2010. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Nagyon hülyén látod ezt az egészet kedves utolsó. A kérdésemet ha jól látom több, mint fél éve írtam. Az akkori pasim, akit még mindig nagyon szeretek, mint barátot, nem lukrajáró volt, hogy idézzelek. Fiatalabb kora létére egyetlen egy nővel feküdt le, és azt is megbánta. Ez szerinted lukrajárás? És annak ellenére, hogy majdnem minimálbérből él, felajánlotta, hogy költözzek oda hozzá, együtt sikerülne valamit kitalálnunk. A többi dologhoz nem akarok hozzászólni, mert megoldódott köztem és anyám közt a probléma.
2010. szept. 18. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!