Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az olyan, akinek...

Milyen anya az olyan, akinek minimális egészség és egészséges táplálkozási kultúrája sincs?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra, amikor a legalapvetőbb tüneteket (könnyű megfázás, hasmenés, gyomor rontás, stb.), betegségeket sem tudja otthon orvosolni a gyereken és családján, hanem egyből fut az orvoshoz és beutalja a gyereket, illetve nem szokása főzni, vagy ha mégis, akkor sem a tápláló házi kosztot.

2014. jan. 26. 19:01
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
84%

És minek akarod más fórumokon is feltenni a kérdését, ha itt nem tetszenek a válaszok?


Talán idegenektől vársz virtuális vállveregetést?

Szánalom!

2014. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
74%
Én a kislányomat pöttyökkel is elvittem dokihoz! Mikor lázas volt adtam neki kúpop, panadolt, fürdettem nem vitte le semmi a lázát és bevittem az ügyeletre! A főzés meg nem köt le páromnak segitek benne DE ha nagyon muszály megfőzők! Ezért rossz anya vagyok?
2014. jan. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
81%

#40 Hát ne haragudj de ha csak apuka dolgozik akkor a háztartás vezetése az az anyuka dolga.

És szerintem annyira nem kell a főzésnek olyan nagy feneket keríteni, elég gyorsan bele lehet tanulni, én nagyon meg is szerettem. Kikapcsolja az embert.


És akkor arról nem is beszéltem hogy mennyit lehet spórolni ha az ember magának válogatja össze a hozzávalókat és megfőzi belőle az adott ételt.


Én bevallom hogy háztartásbeli vagyok, de valahogy nem szoktam unatkozni amíg a párom dolgozik, az meg a másik hogy kicsit mániám az egészséges életmód, ezért ragaszkodom hozzá hogy ne "szemetet" egyen. Panasz erre még nem volt.


Az viszont biztos hogy ha a fiaimnak baja lenne akkor első lépés hogy elviszem a háziorvoshoz. Nem vagyok se ápolónő, se orvos hogy tudjak segíteni rajtuk.

2014. jan. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
87%
Könyörgöm, mondjátok hogy a kérdező nem valami antalvalis sámánasszony, aki inkább hisz egy tanfolyamot végzett kozmetikusnak, mint egy orvosnak...
2014. jan. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem inkább vigye el az anyuka a gyereket orvoshoz, és inkább adjanak neki egy köptetőt, minthogy otthon kezdjen el mindenféle praktikát kipróbálni, majd akkor vigye szakemberhez amikor már kórházba kell menni. Csak egy példa: Középiskolában volt egy osztálytársam akinek az anyukája gyerekorvos. Az a típusú orvos, aki nem ír fel antibiotikumot, sokat panaszkodott az anyukákra, hogy túl aggódósak. Aztán a lánya egyszer lebetegedett, elkezdte otthon kezelni (ORVOS), majd kiderült, hogy úgy félrekezelte, hogy 2 hét múlva már at egész szervezete gyulladásba volt a lánynak, májnagyobbodással, lépnagyobbodással és a kórházban kötött ki. Csak azért, mert nem volt hajlandó a saját lánya tüneteit komolyan venni, és bevinni esetleg a kózhába, vagy más orvossal megnézetni, hogy neki mi a véleménye. Tehát igen, inkább elviszem orvoshoz, és ha komoly dolog akkor még egy másikat is megkérdezek, hogy ő mit gondol.

Főzés: Ha a gyerek óvodás, iskolás akkor kap reggelit, ebédet, uzsonnát. Mégis miért főzzön az anyuka vacsorára nokedlit, pörkölttel? Hogy megülje a gyerek gyomrát? És nem is hinném, hogy igénye lenne rá. Valamint nem mindenkinek van ideje főzőcskézni minden nap, amikor este esik haza a munkából..és miért is tenné, ha a gyerek minden szükségeset megkap az iskolában? Persze, gyümölcsöt, stb. adjon neki otthon, de a többi? Hétvégén is ráér táplálót főzni, amikor van is rá idő, és persze igény a családnak. Nem kell leszólni mindenkit, aki nem főz minden napra friss kaját. Ahány ház, annyi szokás. Szerintem sepregessen mindenki a saját háza táján...

2014. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
44-es, nem itt kell könyörögnöd és kitombold magad. Élvezze csak a családod mélyen!
2014. jan. 28. 08:43
 47/52 A kérdező kommentje:

41-43-as: ha valóban tökösek vagytok és nem bújtok az anonimitás mögé (mint ahogyan én voltam jellemezve ezen a kérdésen belül), akkor várom, hogy küldjétek le a ti általatok feltett kérdéseket. Már dörzsölöm a markomat a jellemzésekre, he-he. Gyerünk!

Hogy is mondják? Nem kell félni-nem fog fájni :))

2014. jan. 28. 08:47
 48/52 anonim válasza:
80%

Latom a Szabo Csaladnak meg nincsen vege...

magam reszerol a 60 -as evek vegen mar befejezetem

2014. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%

48 Nálad a pont. Elhűlve látom, hogy kedves kérdezőnk az ideg összeroppanás határát súrolja, bizonyára a biokosztnak köszönhető:DD


Kedves kérdező, lassan ideje lenned elbattyognod a homeos dokidhoz, hogy megtépázott lelkivilágodat rendbe rakja:DD

2014. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
48-49: Nem kell remegve összeomolj, dobjad a kérdéseidet, dörzsölöm a markomat a jellemzésedre :-D Hajrá!
2014. jan. 28. 10:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!