Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztelet a KIVÉTELEKNEK, de...

Tisztelet a KIVÉTELEKNEK, de miért utálják sokan az anyóst?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 14:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor szerintem csak annyi van benne hogy kijönnek a generációs-beli különbségek.
2009. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
Mert anyuci a kicsi fiának/lányának a legjobbat akarja! Főleg egy fiúnál a mama úgy érzi elvesztette a gyermekét (más főz rá, más ápolja ha beteg stb) és ettől megőrülnek! Behülyülnek, és próbálják kigolyózni a 3. felet... tiszt. a kivételnek
2009. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
63%
14:29-es, remélem erre akkor is emlékezni fogsz, ha a fiad nősül:-D
2009. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
58%
nem fejteném ki,de mindnehez két ember kell.Egy rossz kapcsolathoz is,ugynaugy hibás mindkét fél ,cska itt hajlamosak az emebrek csak az egyik oldalról irni (az az undok anyós elvitte a gyereket sétálni,a fiam felesége éhezteti a gyereket,stb stb..)
2009. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
63%
29es vagyok! Én tuti az utálni való anyósok táborát fogom növelni, pedig még gyerekem sincs. :)
2009. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
92%

Mert a legtöbb anyós (tisztelet a kivételnek) nem veszi észre, hogy ki kellene szállnia a képből. A menynek nem feladata az ő elvárásainak megfelelni. Továbbá most már a fiának a felesége a legfontosabb (helyesen), és ezt nem bírják elviselni az anyósok. Ha gondolkoznának, rájönnének, mi a legjobb a fiuknak, de nem soknak van ennyi intelligenciája.

Sajnos van olyan, hogy a meny tényleg színvonalon aluli. Na ilyenkor különös bölcsesség kellene, de a legtöbb anyós ekkor megvadul.

2009. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy írták ez 2 emberen múlik. Az anyán akinek el kéne engedni a fiát és elfogadni, hogy a saját életüket élik és neki már semmi köze hozzá, és a menyen, akinek el kéne fogadni, hogy az anyós az aki felnevelte azt a fiút akit ő szeret, hogy idősebb, hogy a gyerekek nagymamája, hogy el kell fogadni, hogy másképp foglalkozik, neveli az unokákat mint az anya és ez így van jól. És a gyerekeknek semmi baja nem lesz tőle.


Tehát 2 ember műve ez a kapcsolat.

2009. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
93%
Oké, hogy két ember kell hozzá, de akkor az hogy van, hogy míg nem volt babánk, minden rendben volt, onnantól meg hogy megszületett változott minden. Amiért nem adok neki mézet meg tejet 1 éves kor alatt, én vagyok a rossz anya, meg a felelőtlen, és megbetegítem azzal a gyerkeket, hogy nem adok neki mézet, mert az erő-egészség, a tejjel ugyanez. Na mikor közöltem vele ezek után, hogy ÉN döntöm el, mit adok a gyereknek, azóta vagyok a hárpia, és persze mindennek elhord a férjem előtt, és direkt gonoszkodik velem. NA ebben én miért vagyok hibás? Azóta lassan egy hónapja nem beszélünk, még telefonon sem, hogy hogy van az unokája meg a férjemtől kérdezi. Érdekes anyámék meg a férjem jól meg vannak. talán a 3 méter távolságban rejlik a titok nyitja.
2009. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
igen,ez az!!!mindig a feleség(tisztelet a kivnek),és a férj anyja!de miért?nemtom....
2009. dec. 6. 14:51
 10/45 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó válaszoló!:)

Távlatból nehéz bármi okosat mondani, pláne, hogy nem tudjuk az apró részleteket.

De próbáld meg egy kicsit az anyós szemszögéből is nézni a dolgot. Született egy kisunokája, akinek ő (is) a legjobbat akarja. És ezért téged, a tapasztalatlant ő a tapasztalt elátott tanácsokkal, valamint ragaszkodott ahhoz a meggyőződéséhez, hogy a méz, tej jó. Lehet, hogy ez a nézet már elavult, de ugye ezt ő nem tudja. És akkor jössz te, aki ahelyett, hogy megköszönnéd a tanácsot, még neked áll feljebb.

Én nem mondom, hogy egyetértek az anyóssal, mert nem. Úgy gondolom, hogy az anyós adhat tanácsokat, hiszen valóban sok mindent megtapasztalt felnevelt legalább egy gyereket, de nem mondja meg, hogy mit kéne csinálni. Az anya és az apa szuverén joga eldönteni, hogy a gyereküket hogy nevelik, gondozzák. Ha tanácsot kapsz, köszönd meg. Ha akarod utasítd vissza, de nagyon udvariasan. Lehet, hogy csak a gesztusaid nem tetszettek neki, ezért haragszik. Ha megoldható, az sem egy rossz megoldás, ha az ilyeneket a férjed utasítja vissza, elvégre ő a fia.

Azért gondold végig, hogy hibáztál-e. Ha nem, akkor i próbálj szeretettel lenni az anyós felé, de ne adj lejebb az elveidből. Ha ennek ellenére is ellenséges, akkor te tényleg mindent megtettél, és tiszta lehet a lelkiismereted.

Sok sikert!

2009. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!