Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztelet a KIVÉTELEKNEK, de...

Tisztelet a KIVÉTELEKNEK, de miért utálják sokan az anyóst?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 14:23
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
Mert megutáltatja magát. Amikor az anyósod állandóan beléd köt, soha semmi nem elég jó neki, és állandóan azt érezteti veled, hogy hozzá képest egy senki vagy, illetve megkérdőjelezi a szellemi képességeidet és a felnőtt gondolkodásra való képességed, azt szerintem te sem fogod tolerálni egy idő után. Sajnos az én anyósom, aki az egész életét egy lakásban élte le, húsz éve nem dolgozik és fogalma sincs a "kinti" világról, állandóan azzal jön, hogy az életkora alapján ő mindig mindent jobban tud, mint mi. Ha visszavenne egy kicsit, és nem akarná ránk erőltetni a szabályait, illetve nem sulykolná állandóan az ő igazát, akkor nekem sem lenne vele bajom. Én nem szóok bele az ő életébe, akkor ő miért szól bele az enyémbe? Miért akarja eldönteni, mit együnk, hogy öltözzünk, milyen zenét hallgassunk, hová menjünk szórakozni és hova ne? Felnőtt emberek vagyunk, saját életttel, de ő még mindig ötévesként kezel minket, főleg a férjemet. Vérlázító, mikor a hátam mögött kijelenti, hogy "a kismenyem nem képes gondoskodni a kisfiamról, hiszen ő még olyan kis fiatalka, nem tud semmit". Ő meg öregecske, ennyi...
2009. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
90%
Mert a feleség és a férj anyja is nőből van! És 2 különböző felfogású nő hosszú távon semmilyen kapcsolatban nem tudja egymást elviselni. Hát még ha ugyanazt a férfit szeretik:-D
2009. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
41%
A mai fiatalokban nagyrészében nincsen sem tisztelet,sem megértés az idősebbek iránt.8Sokszor még a saját anyjuk iránt sem) Nem hajlandók elismerni,hogy az idősebb tapasztaltabb,és legalább elkellene gondolkozni azon,amit mond.A legtöbb kismama a tápszerreklámoknak hisz,és nem ad a gyereknek semmit,amit a reklámok szerint nem szabad.Vajon miért csak az utóbbi 20 évben nőtt ugrás szerűen az allergiás és egyéb betegségben szenvedő gyerekek száma?Miért nem voltak allergiások a régi gyerekek,amikor még nem volt tápszer? És még lehetne sorolni a dolgokat.Nemcsak az anyóssal szemben nincs tolerancia,de nagyon sok esetben a féjükkel szemben sincs.Ezt bizonyítja a sok kisgyerekkel történő válás is.( Persze ott is csak a férj a hibás,az asszony földreszállt angyal).Vannak persze kiállhatatlan anyósok is,de jószándékkal ezt is lehetne kezelni.Nem kellene elfelejteni,hogy ő nevelte fel a párjukat,és néhány év múlva ők maguk is anyósok lesznek.Nekik vajon,hogy fog tetszeni,ha a menyük-vejük hárpiának nézi majd?Pár hónapja ezen a fórumon kérdezte egy fiatalasszony : Miért kell gyűlölni az anyósomat? A legtöbb válaszoló azt írta,hogy ne engedd beleszólni az életetekbe.Ez elég jellemző megnyilvánulás.
2009. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
89%

Na pont erről beszéltem. Itt is csak azt irják le,hogy az anyós állandoan beléjük köt,semmi nem elég jó.Na de azt nem hogy te h reagálsz erre,biztos vagyok benne hogy el lehet kerülni a feszültséget. Nem kell magadra venni,.nem kell visszaszólni,bunkóskodni,az enyém lesz akkoris az utolsó szó elvet el kell felejteni. valaki nagyon jól leirta,megköszönöd a tanácsokat, esetéleg elütöd valami poénnal,nem engeded hogy az egódat sértse. olvastam egyszer egy nagyonjó olvasmányt a konfliktusokról,sajnos nem emlékszek mi volt a cime.Az nagyon jól összefoglalta,hogy a konfliktus cska akkor alakul ki,ha azt a tudatos fél engedi,ha engeded hogy az egódat sértse sértően reagálsz te is,igy magát generálja a veszekedés.Azonban ha te nem veszed fel,arra a másiknak sincs ütőkártyája,nem fog téged "támadni". Ha ezt sokat alkalmazod a másik fél is tudatos lesz.


A másik meg,hogy nem költözünk egyik szülőhöz sem,illetve szomszédságba sem. Minimum 1 utca távolság a kritérium:-))A két generáció elvei,nevelési modszerei között orási különbség van,és nem egészséges amugysem egyrakáson lakni.

2009. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a legtobb problema abbol adodik, hogy az anyos mindenbe bele akar szolni!

A meny viszont semmilyen tanacsot nem akar megfogadni, azert sem! De azert sem, es azert sem, mert o az anyos! Ha a menynek az edesanyja mondja ugyanazt akkor az jo, de ha anyos akkor az nem jo!:) Ez szinte mindig igy van.

Szerintem mindket oldalnak engednie kellene, anyosnak megerteni azt, hogy a fiatalok teljesen mas szemelyek, teljesen mas gondolatokkal es erzelmekkel es akarattal es felfogassal, a fiataloknak pedig azt kellene megerteni, hogy anyos nem akar rosszat!

A baj akkor van, amikor egyik sem enged a sajat akaratabol, mindegyik fel eroskodik, erolteti a sajat "okossagat".

Nekem az egyik baratnom rengeteg anyagi tamogatast kap folyamatosan az anyosatol, amikor a baba szuletett pedig mindent megvett az anyos. De megis a baratnom egyfolytaban panaszkodik csak ra.

Nekem nincs anyosom, es en nagyon tudnam ertekelni azt a sok jot amit a baratnom kap tole. Ezert szoktam is mondani a baratnomnek, hogy szegyellje magat, mert igazabol egy szot nem szolhatna az anyosara! Ezzel szemben, az anyagiakat elfogadja (mar teljesen termeszetesnek veszi), viszont amugy pedig csak rosszakat mond ra.

2009. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
83%

14:59-tokeletesen igazad van!Talan kiegeszitenem azzal meg:ha mind a ket no 'igen hatarozott termeszetu"(szepen fogalmazva)es egyik felben sincs meg a tisztelet a masik irant...nos,ott kezdodik a 'haboru'!En voltam meny is es akarmit -akarhogyan csinaltam az anyosom meg a kakan is megtalalta a csomot...,de par ev mulva anyos is leszek es bizony felek nehogy en is harpia legyek,tudjam elengedni a fiam hogy elje a sajat eletet.

Mindenki a sajat hibajabol tanul de jo ha van a hatunk mogott egy kis segitseg!(erre lennenek az anyosok-a segitseg nyujtasra es nem a 'haborura').

2009. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
69%
mert mindenbe belepofázik abba is amibe télleg nem kéne!!:S tisztelet a kivételnek!!!
2009. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom miért utálják a feleségek az anyósokat, csak azt tudom, hogy én miért nem szeretem az enyémet. Az első konfliktus kb. 9 éve volt, amikor azon akadt ki, h. a párom(barátom)miért ölele meg, esetleg puszil meg társaságban

-az egyik sokadik meg az, hogy hogy mertük titokban eljegyezni egymást a tengeren, mikor azt itthon kellett volna nagy hacacáréval!!! 1 órán keresztül orditott, sirt és hisztizett, na és ekkor már visszapofáztam neki az ég világon mindent!!!

-az esküvőkor azon sirt, hogy mennyi dolga van, mert meg kell vennie a saját ruháját. A lagzit mi fizettük és mi szerveztük, nem anyós!!!Ja, és azt még nem is emlitettem, hogy bevittek kocsival a fodrászhoz, majd közölték, h. menjek haza buszon, mert nekik még dolguk van(én voltam a menyasszony, de le sem tojta)...

Most 2,5 éve, hogy összeházasodtunk, és nem érti a drága, h. miért utálok odamenni...Gyerekünk még nincs, de már előre félek...


Szereintetek lehet egy ilyen nőt szeretni???

24/N

2009. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
én nem utálom az anyósomat, tulképp jól kijövök vele, de egy-két zavaró pont van. Az egyik, hogy ő "tökéletes anya" (volt). Semmi baj nem történt soha a gyerekekkel, ha igen, annak is volt indoka, ami rajta kívül álló dolog volt. Most a kisfiam elesett, beütötte a buksiját ; de nem mondom el még véletlenül se, mert azt hiszi, hogy felelőtlen vagyok és rohanni kellett volna röntgeneztetni.
2009. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Én azért utáltam, mert szép lassan tönkreba*szta a kapcsolatunkat, arról nem is beszélve h olyan hülye volt mint a pic*sa.

Állítom h egy 14 éves lánynak több esze van mint annak...

2009. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!