Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztelet a KIVÉTELEKNEK, de...

Tisztelet a KIVÉTELEKNEK, de miért utálják sokan az anyóst?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 14:23
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem múlik két emberen... a párom anyja gyűlöl engem (nem túlzás), pedig próbálok udvarias, tisztelettudó és kedves lenni, a párom egész családja szeret, csak ő nem! Állandóan beszól, megjegyzéseket tesz a munkámra, a tudásomra, mindenre, és fogalmam sincs, miért. Feltételezem, képtelen elviselni, hogy elraboltam egyetlen kicsi fiát.
2009. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:
100%
Szerintem mindössze az a gáz, hogy egy új partnerrel (a gyermek párválasztásával)ugye bövül a család. S a verklinek úgy kell(ene) tovább mennie, hogy ez az új tag is részét képezze mindennek. De sokan nem képesek felvenni a fordulatszámot (elfogadni a család normáit=meny), s sokan nem képesek felruházni azokkal a jogokkal, ami jár(na) az új családtagnak (=anyós)... így ezek a hiányok egy idö után súrlódásokhoz vezetnek. S annál késöbb jón ki, aminél nagyobb a toleranciakészség a felekben. Ezért van, hogy sokszor csak az esküvó vagy a baba születése hozza ezt ki, hisz ilyenkor sokkal nagyobb szerepet kap a normák tiszteletben tartása. S tulajdonképpen nem az a kérdés, hogy kinek van igaza, hanem hogy ki mennyire képes beolvadni egy új "világ"-ba... azaz ki mennyire képes felvenni az új család ritmusát. Igaz, hogy nem a szülökkel élünk, de nagyon fontos, a partner tisztelje a szüleit, s a szülök is a partnert... mert csak akkor képesek mint teljes értékü család boldogan és együtt megélni a mindennnapokat. Talán ezért is volt sikeresebb a régi családmodell, mert ott a családok normái nemigen tértek el nagy mértékben egymástól. A szokások olyan kemények voltak, hogy szinte minden család egyforma norma szerint élt. Ma óriasiak a különbségek... s ha 2 olyan fél találkozik, akik más szellemben nevelkedtek... akkor bizony elöjönnek a félreértések...és akaratlanul ott a súrlódás. Nagyon nehéz a beilleszkedés. S ne felejtsúk el a kulcsfigurát: a meny esetben a férj, a vö esetében a feleség tudja a legnagyobb segítséget nyújtani: az ö szerepe az, hogy adjon minél nagyobb mértékben sugallatot a család normáiról, hogy a partner mihamarabb be tudjon illeszkedni. Szerintem mindig a férjen múlik az anyós-meny viszony minösége.... anyuci szeme fénye hogy "vezeti be" a nagycsáládba a leendö menyt...
2009. dec. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Vuk-91 ***** válasza:

Tuti szex van a dologban XD A szülők is betegesen védik sok helyütt a fiaikat-lányaikat, ami legtöbbször vallási okokból van, biztos hogy az anyós gondolatai is "Nem bízom benned, csak meg akarod b**ni a lányom te str/c*"


A szex az ami nálunk is sok ellenszenvet okoz. Én PL nagyon szeretem a témát, egyetlen vágyam hogy legalább egy csupasz lány várjon itthon (inkább mint a házam ura aki betegesen ellenzi, és ahogy kioktat a bibliával, tuti vallási háttere van. Ezt persze nem mondom meg neki, mert ugye a szamár nem hallgat)

2013. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:

Sokáig hittem abban, hogy megfogtam az Isten lábát, mert az én anyósom jó, kedves, okos szép, magamban már szinte a piedesztálra emeltem... Aztán jött a baba... Nem vártuk, de jött, elsőre fejbe kólintott, de azért örültünk neki. A párom elmondta az anyjának nélkülem, aztán azt gondoltam, ha már így alakult, Felhívom én is ha már az orvos tuti biztosra igazolja. Kár volt hívnom. Azt mondta nekem mikor elmondtam neki hogy tényleg lesz még egy unokája (akkor már a lányának volt 2), úgy tett nekem, hogy pedig a kisfia remélte, hogy csak a teszt rossz amit vettem, és nincs is baba. Mikor elmondtam a páromnak azt mondta sose mondott ilyet se az anyjának, se másnak. Egyszer adott egy borítékot mikor olyan 20 hetes lehettem, hogy vegyek a babának és magamnak valamit Karácsonyra. Kismama nadrágot vettem, úgy gondoltam az én kényelmem a gyerek kényelme is. Mikor megmondtam mit vettem azt mondta az nagyon jó, mert ha az ő kislánya újra terhes lesz majd oda tudom neki adni az én kismama nadrágjaimat. Még jó, hogy le nem szedte rólam...

Ilyeneket megcsinált velem, hogy születésnapomon megköszöntött névnapom alkalmából, névnapomon meg le*aszott, hogy miért nem mondtam, hogy 4 nappal korábban születésnapom volt, ja meg boldog szülinapot. De az elvárás, hogy ők meg legyenek köszöntve. Nekem nem szabad elfelejteni vagy felcserélni ezeket, mert akkor patkány vagyok rögtön.

Sajna össze is költöztünk velük (de minek?). Akkor már 1 éves volt a kisfiam. Amit addig a gyerekkel elértem a földig rombolták apóssal együtt. Jött a rostos, a cukor, a csoki, a rudi meg a k**va anyja minden szar, pedig előtte ilyesmit nem, de csomó zöldséget evett a gyerek... Nagy hiba volt odaköltözni, de párom akarta, végül bedühödtem és azt mondtam akkor legyen! Nézze csak meg milyen jó lesz...

Az elején próbáltam kivenni a részem, otthon nem éreztem magam, ezért jobbára odaálltam anyós elé, hogy mondja meg mit segítsek. A válasz: "ó semmit! Majd én elintézem!" Aztán após meg a páromat vette elő, hogy azért jó lenne ha megmondaná nekem, hogy segítsek már az anyjának, ne csináljon már mindig mindent egyedül. Itt párom leosztotta az anyját, hogy ha nekem azt mondja nem kell segítenem, akkor utána nem kell panaszkodni senkinek, hogy mindent egyedül kell csinálnia. Na Innentől lettem én a lusta roh@dék. Ha főztem abból soha nem ettek. A párom azt mondta talán az a baj, hogy nem mondom hogy ehetnek belőle. Azután elkezdtem mondani. Egyik alkalommal gyümölcslevest főztem. 3x mondtam anyósnak, hogy egyen, evett egyszer, mikor elfogyott a gyümölcsleves amit főztem, fogta és másnap gyümölcslevest főzött. Ilyet még vagy 2 másik kajával is csinált velem. Úgyhogy Innentől már leszartam szeret-e vagy nem, akar-e jó viszonyt vagy nem. Szerintem nálunk az a gond, hogy a gyerekemmel elraboltam tőle a kisfiát, jó tanácsaira nem emlékszem, de arra igen hogyan tanított szívószállal rostost inni a kisfiam. Láttam hogy veri át a saját lányát a háta mögött, hogyan adják oda a csokit, cukrot az unokáknak, tudom hogy bármit mondtam a rostosra ugyanúgy át voltam b@**va én is... Rossz szót nem szóltam neki, csúnyán nem beszéltem vele, de Örülök, hogy ennek a korszaknak vége, elköltöztünk tőlük, és jól áll anyósnak meg apósnak a távolság!

2015. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Akkor hát induljon a fal!
2015. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!