Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám helyében megvernél?

Apám helyében megvernél?

Figyelt kérdés

Elég nagy hülyeséget csináltam. 2 hetet lógtam a középsuliból. Otthonról elindultam úgy, mintha iskolába mennék, még a kaját is elcsomagoltam, de az épületig

már nem sikerült eljutnom. Helyette elmentünk csavarogni néhány haverral. Először csak egy napról volt szó, aztán nem volt megállás. Azért nem buktam le, mert mindig hazaértem addigra, mint kellett. Az igazolással volt egy kis problémám. 6-ot írtam apám nevében, a többit pedig hamisítottam. Az orvosi pecsétek egymás hegyén hátán vannak az ellenőrzőben, nem hittem volna, hogy megszámolja az ofő. Egyik osztálytársam is így igazolt magának napokat. Odahamisítottam egy aláírást az orvos nevében is. Az ofő végülis rendes volt, mert azt mondta, hogy a hamisítást nem fogja tovább adni senkinek. Nem akarja, hogy igazolatlan legyen a hiányzás és bajba sodorjam magam és a szüleimet. Akiket egyébként holnap vár tanítás után. Apáméknak még erről sem mondtam igazat. Úgy tudják, hogy szülőértekezlet lesz és nem azt, hogy kimondottan velük akar a tanárnő beszélni. A hiányzásról sem tudnak semmit. A legdurvább "meglepetés" pedig az lesz, hogy este (kb. mire hazaérnek) jön hozzánk a mamám és beszámol arról, hogy mit csináltunk a haverjaimmal. Az egyik lógás alkalmával elmentünk a plázába és loptunk néhány apróságot a boltban (chips, kóla, cigi) , mielőtt beültünk a moziba. Kamera nem volt, de az eladó mindent látott. Nem szólt, mert a mamám barátnője. Én nem ismerem őt, de ő ismer fényképről. Mindenről tájékoztatta a mamámat. A mamám pedig felhívott mobilon és megfenyegetett. Vasárnap, azaz holnap eljön hozzánk kitálalni apámnak és ha rajta múlik nem úszom meg egy kiadós atyai verés nélkül. Nem csak azért, mert szégyent hoztam rá és a szüleimre, hanem mert fel is jelenthettek volna. Eddig mindig védett, de most nem fog az én érdekemben.

Először arra gondoltam, hogy holnap haza sem megyek tanítás után, hanem valahol meghúzom magam. De aztán rájöttem, hogy nemcsak hülyeség, hanem gyávaság is lenne.

Ráadásul utána már tényleg garantált lenne egy nagyon nagy verés.


2014. febr. 22. 18:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
11%
Nem olvastam végig, de minden esetben a gyerek megverése eléggé gáz módszer, a szülői nevelés legrosszabb példája!
2014. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy nagy levegőt, és vallj be mindent, még mielőtt más meséli el. Lehet, hogy nem úszod meg pofon nélkül, de legalább túl leszel rajta!
2014. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%

Itt nagyon komoly bajok vannak. Egy nagy verés csak tetézi a bajt. Egészen mást csinálnék.

Azonban ha egy gyerek ezeket megcsinálja, ott a szülővel van nagyon súlyos mentális baj, ezért nem azt fogja tenni az apád, ami helyes, hanem ami telik tőle.

2014. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem vernélek meg,mert rajtad az már nem segít. Ellenben minden nap betelefonálnák a suliba, hogy ott vagy-e, és ellenőrizném, hogy a suliból hazaértél e a megadott idő alatt. Ezen kívül se okosteló, se net csak szobafogság és tanulás. A következő húzásnál pedig repülnél a legközelebbi javítóintézetbe. Ja és nyáron elhúzhatnál melózni. Amit elkövettél az nem kis rosszaság meg diákcsín, ha ezt nem fogod fel elég sajnálatos.
2014. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%
Pontosaaan, előzd meg a bajt ezzel is kicsit könnyítve a helyzeteden kicsit. Engem anno ilyenért nagyon megvertek, nem a lopás miatt hanem a hazugság miatt. Így 13 év után azt mondom igazuk volt, mert azóta elítélem azt is aki hazudik és ezt a verést sose felejtem el az tuti. Engem soha nem a magatartásom, vagy a lógásaim miatt vertek meg arra azt mondták fiatal vagyok még, meg ezt azt kipróbálja minden tini, de a hazugságra nagyon allergiásak voltak. Lehet gáz, de én is ilyen lettem már már betegesen nagy az igazságérzetem és nagyon ki tudok akadni ha valaki a legapróbb füllentést is elejti. Szóval állj eléjük mindenképp, lazán, megbánóan ennyi.
2014. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
97%

11-es. Nem a szülői nevelés hibája, ha egy gyerek rossz társaságba kerül, és hazudik! Ilyen esetben nagyon is jogos az apai pofon!

Eddig bíztak a gyerekükben, nem ellenőrizgették állandóan, ő pedig átverte őket!

Azért van annyi felelőtlen gyerek, mert indokolt esetben sem kapnak atyai pofont.

Ami gáz, az, ha állandóan verik a gyereket.

2014. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
97%

Hű én nem is tudom hogy mit csinálnék veled. Annyira sok rosszat felhalmoztál, hogy ezen a verés már tényleg nem segítene. Lógtál, az sem semmi, de hamisítottál és loptál... milyen felnőtt lesz belőled? Én oltárit csalódnék hogy egy ilyen gyereket sikerült nevelnem.

Végiggondolva tényleg nem sokat segítene a verés, de hirtelen haragomban egy pofont tuti lekevernék neked. De innentől "ridegtartás" lenne. Nincs zsebpénz, dolgozz meg magadnak azért ami kell, elvenném a telód, kapnál egy alap vackot, dolgozz meg jobbért ha akarsz, internet dettó.

De tudod ezek csak tárgyak, ezeket később megszerezheted. De a szüleid bizalmát és szeretetét, amit most eljátszottál, azt már nem hiszem hogy visszatudod, vagy majd csak egy picike részét, jó pár év múlva.

2014. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%

Ohh, én pár pofont leküldenék neked. Utána szobafogság, internet,-telefon megvonás, a nagy haverjaidat többé nem láthatnád és minden reggel a suliba vinnélek majd délután haza hoználak . És persze a MINDEN NAPOS beszélgetés sem maradhatna el...ha ezek sem használnának, mehetnél az intézetbe.

Egyébként ez tény jó kérdés. Mégis, hogy tudtál cigit lopni?

2014. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
8%
Jézus Mária, 17-es! Tudod, ha meglenne neki a feltétel nélküli szülői szeretet, ami a normális, egészséges szülői működés, akkor sose csinált volna ilyeneket.
2014. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha apád ilyen akkor számíts arra hogy kapsz 2 nagy pofont.

De ha esetleg nem akkor tuti meglesz a büntetésed.

Én úgy gondolom hogy veréssel nem lehet megoldani semmit, persze vannak kisebb verésnek nevezett dolgok de azokat akkor adjuk ha rögtön kapunk rajta valakit mondjuk jól a kezére verünk vagy valami.

De ha apád rafinált akkor a bolti lopást azzal fogja megoldani főleg ha mamád ismerőse az ott dolgozó hogy szépen beszéltek a boltvezetővel elmondod mivan és ha igazán nevelni akar apád akkor beküld oda ledolgozni a lopott áruk árát. Én ezt csinálnám.

Nos a hamis igazolások, örülj annak hogy az ofőd csak a szüleidnek szól erről, és nem másról. Ha csak 1-2 nap lett volna szerintem az elnézhető, de ha 2 hét az már elég durva, nagy mázlid van hogy ezt nem vitte tovább mert ebből olyan fegyelmi lett volna amiből talán megtanultad volna ezt a haverjaiddal együtt, de lehetett volna kirúgás az iskolából, rendőrségi ügy is akár, bár ezt nem tudom hogyan megy pontosan.

Apád részéről szerintem ezért is kapsz majd verést bár kitudja, de hogy büntetésben leszel az biztos szóval szerintem minimum 1 hónapig nem fogsz kimenni az utcára maximum a suliba és ennyi. Lehet lesz internet, telefon megvonás is. Szóval netezd ki magad bőven.


Mivel van még egy napod így én a helyedben még menteném a menthetőt.

Először is állj a szüleid elé és mondd el a színtiszta igazat hogy mit csináltál a 2 hét alatt miért hívja be őket az ofő, és a lopásról is beszélj velük. Beszélj nagymamáddal is hogy bevallasz mindent, és kérdezzen rá hogyan tedd ezeket jóvá.

A szüleidnek mesélj el mindent, mondd hogy megbántad és szeretnéd ezeket jóvá tenni, haragudni fognak, lesz ordibálás is jobb ha felkészülsz de ha TE vallod be még olcsóbban is megúszod mivel hazudtál a szülőiről így ez is egy fekete pont lesz a szüleidnél és akkor nagyon oda kell tegyed magad hogy visszanyerd a bizalmukat ez akár évekbe is telhet.

Nővérem is csinált hülyeségeket gimnazista korában és anyám előtt bukott le, igaz nem lopott boltból de hogy lógott az biztos, és ő is megkapta a büntetését de nem is a szüleimtől hanem az élettől. Bukott egy évet mert a hiányzások végett nem is tudott készülni számonkérésekre így egyértelmű hogy megbuktatták, pedig anyám küzdött azért hogy átengedjék de a nővérem tojt az egészre.

Na most ugye nem a továbbtanulásnál volt a gond, mert tovább tanult szakmát, lett is munkahelye de hogy ott is tróger volt az biztos mert nem rögzült belé az hogy tegye oda magát és onnan is késett mert azt hitte olyan hogy max levonnak 1 órát és ennyi, de akkor képedt el amikor evégett maradtak le a munkával és nem hogy bukott pár napi fizetést, még ki is rúgták. A barátai is elhanyagolták mert folyton csak ígért nekik fűt, fát de tojt bele az egészbe és persze hogy megutálták.

Sokat küzdött azért (5 évet) Hogy a ballépéseit helyrehozza és normális életet tudjon élni a munkahelyén, visszanyerje szüleim bizalmát és új barátokat szerezzen akik megbíznak benne és mellette állnak.

Gyakorlatilag durván 5 évet szenvedett a korábbi hülyeségei miatt, mert csak lebzselt itthon, a hibái miatt senki nem segített neki munkát keresni.

2014. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!