Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kigúnyolom keresztlányom...

Kigúnyolom keresztlányom nevét (Málna), ha a kiskutyámnak ezt a nevet (Dió) adom? Vagy csak anyós viszi túlzásba?

Figyelt kérdés

Mikor megszületett a kislány, teljesen ki volt akadva, hisztizett, sírt, hogy tönkreteszik a gyerek életét. Én sem adnám a lányomnak, de szerintem nem vészes, és amúgy sem szólok bele más dolgába. Most kaptunk a férjemmel egy kiskutyát. (Persze jött a duma, hogy jobb lenne már egy gyerek), olyan kis dió színű, így ezt a nevet szántuk neki. Anyós, erre kiakadt, hogy milyen szemtelenek vagyunk, végül úgy jött le mintha mi, föleg én kutyanévként tekintenénk a kisunoka nevére, mivel gyümölcs-gyümölcs. Tetszik ez a név, szerintem illik is a kutyusra, de nem akarok megint jeleneteket. Sógornöm is hasonlít kicsit anyósra, nem ennyire, de alakul.. nem akarom, hogy ő is megsértődjön. Szóval választhatnánk másik nevet, bár a férjem nem akar, kicsit elege van az anyjából mostanság. S

Kívülállóként sértő ez? Vagy nem? Mi legyen?



2014. febr. 25. 07:42
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Én adnám, ami nekem tetszik. Ha gyereketek lesz, azt is az anyós és a sógornő kedve szerint fogjátok elnevezni?
2014. febr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
92%

Én adnám, semmi sértő nincs benne.

A dió pedig csonthéjas gyümölcs.

2014. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
84%

A dio gyümölcs, csonthéjás gyümölcs, aminek a magját fogyasztjuk.. Ha pontosak akarunk lenni...


Szerintem sem hasonlít...


A mi kutyánk Mátyás volt, akkor minden férfinevet kigúnyoltunk?


Szerintem sem gáz rákérdezni. Mármit úgy,hogy magatoktől nem vontatok párhuzamot, de jeleztek, hogy olyan mintha.


Vagy ha ezt erősnek érzed, akkor a beszélgetéskor felhozni, hogy a kutyának nevet kerestek, és a Dió szimpatkus....a reakcióbóo úgyis latod sztem.

2014. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
82%

10-es válaszoló! Ülj le, egyes!

A dió csonthéjas gyümölcs.


Én adnám ezt a nevet a kutyámnak.

2014. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
69%
Én meglehetősen konfliktuskerülő vagyok. Így azt mondom, hogy válasszatok másik nevet a félreértések elkerülése végett. Bár ha nem kellene tartani a veszekedésektől/sértődésektől akkor jó névnek tartanám Diót a kutyusnak.
2014. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
59%
A málna egy gyümölcs. Nem egy női név. Kutyának és egy egyébb állatnak nyugodtan adható. De aki ezt adja a lányának, az nem normális.
2014. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
85%
szerintem csak anyósod viszi túlzásba. Nekem az egyik cicámnak Samu volt a neve, és ezt a nevet szeretném majd a fiamnak is adni.
2014. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel egy csomó más név között is lehetne párhozamot vonni. Anyósodéknak nincs humorérzékük.
2014. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, ha ennyire necces a szitu, kérdezd meg indirekt módon:


"Segíts nevet választani a kutyának, mi erre a háromra gondoltunk: Morzsi, Dió, Kuplung. Melyikről mit gondolsz?"


Aztán máris kiugrott a nyuszi a bokorból, hogy őt zavarná-e.

2014. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
92%
A másik meg, ha már ilyen nevet adtak a gyereknek, számolhatnak még az életben egyéb asszociációkkal is.
2014. febr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!