Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kigúnyolom keresztlányom...

Kigúnyolom keresztlányom nevét (Málna), ha a kiskutyámnak ezt a nevet (Dió) adom? Vagy csak anyós viszi túlzásba?

Figyelt kérdés

Mikor megszületett a kislány, teljesen ki volt akadva, hisztizett, sírt, hogy tönkreteszik a gyerek életét. Én sem adnám a lányomnak, de szerintem nem vészes, és amúgy sem szólok bele más dolgába. Most kaptunk a férjemmel egy kiskutyát. (Persze jött a duma, hogy jobb lenne már egy gyerek), olyan kis dió színű, így ezt a nevet szántuk neki. Anyós, erre kiakadt, hogy milyen szemtelenek vagyunk, végül úgy jött le mintha mi, föleg én kutyanévként tekintenénk a kisunoka nevére, mivel gyümölcs-gyümölcs. Tetszik ez a név, szerintem illik is a kutyusra, de nem akarok megint jeleneteket. Sógornöm is hasonlít kicsit anyósra, nem ennyire, de alakul.. nem akarom, hogy ő is megsértődjön. Szóval választhatnánk másik nevet, bár a férjem nem akar, kicsit elege van az anyjából mostanság. S

Kívülállóként sértő ez? Vagy nem? Mi legyen?



2014. febr. 25. 07:42
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Húha, anyós nem kicsit kombinál :)

A Málna és a Dió ég és föld mondhatni, kizárt dolognak tartom, hogy bárki egyből arra gondolna, hogy biztos így akarjátok kicikizni a kislányt ill. a nevét, ehhez már tényleg az kell, hogy valaki minden áron bele akarjon kötni valamibe.

Nyugodtan maradhat a Dió név és sok örömöt a kutyushoz :)

2014. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes ez a Málna (és minden más gyümölcs név) ellenesség, hiszen annyira nem újdonság, gondolom a nagy többség emlékszik még a Szomszédok című sorozatra, ahol az egyik felnőtt nőt hívták Almának és senkinek semmi baja nem volt a névvel, holott ez is gyümölcs, de senki nem mondta azt, hogy ezzel jól kitoltak vele a szülei és semmi atrocitás nem érte. Vagy ennyire megváltoztak volna az emberek nevekhez való hozzáállása az elmúlt 20-30 évben?
2014. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 szalaiga.bor válasza:
Anyósod szimplán ostoba és rosszindulatú, ha tényleg ezen pörög. Keresi, hogy hol tud belétek kötni, vagy beleszólni az életetekbe. Ha ráhagyjátok ilyen apróságnál, mint egy kutya elnevezése, akkor vérszemet fog kapni.
2015. júl. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!