Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kigúnyolom keresztlányom...

Kigúnyolom keresztlányom nevét (Málna), ha a kiskutyámnak ezt a nevet (Dió) adom? Vagy csak anyós viszi túlzásba?

Figyelt kérdés

Mikor megszületett a kislány, teljesen ki volt akadva, hisztizett, sírt, hogy tönkreteszik a gyerek életét. Én sem adnám a lányomnak, de szerintem nem vészes, és amúgy sem szólok bele más dolgába. Most kaptunk a férjemmel egy kiskutyát. (Persze jött a duma, hogy jobb lenne már egy gyerek), olyan kis dió színű, így ezt a nevet szántuk neki. Anyós, erre kiakadt, hogy milyen szemtelenek vagyunk, végül úgy jött le mintha mi, föleg én kutyanévként tekintenénk a kisunoka nevére, mivel gyümölcs-gyümölcs. Tetszik ez a név, szerintem illik is a kutyusra, de nem akarok megint jeleneteket. Sógornöm is hasonlít kicsit anyósra, nem ennyire, de alakul.. nem akarom, hogy ő is megsértődjön. Szóval választhatnánk másik nevet, bár a férjem nem akar, kicsit elege van az anyjából mostanság. S

Kívülállóként sértő ez? Vagy nem? Mi legyen?



2014. febr. 25. 07:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
80%

Anyós szerintem kezeltesse magát... a haver pudliját Bélának hívták, és nem tudok róla, hogy ezen bármikor, bárki is megsértődött volna... az volt a neve a kutyának és kész.

ps: néhány előző hozzászólásra csak pontosításként: a barack a szilva stb az csonthéjas, a dió a mandula az HÉJAS gyümölcs.

[link]

2014. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az anyós viszi túlzásba. Az lenne a sértő, ha a kutyát is Málnának neveznétek el, vagy Szedernek, vagy Eperkének, vagy Szamócának. A Dió viszont egy nagyon aranyos kutyanév. Nekem ez jutott eszembe róla:


http://www.youtube.com/watch?v=_7hxEoOdfWU


De inkább kérjétek ki a Telenor véleményét is, hogy elnevezhetitek-e így a kutyátokat :D

2014. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Együtt éltek az anyóssal és a sógornővel?-mert ha nem akkor végképp nem értem a hisztijüket.

Egyébként ha ezen megsértődnek, akkor ők is tisztában vannak vele, hogy nem normális nevet választottak a gyereknek,jobb lesz ha hozzászoknak, hogy nem ez lesz az utolsó kellemetlen helyzetük a gyerek nevével.

2014. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én azon se sértődnék meg ,ha az én gyerekem lenne a Málna meg a te kutyád is Málna lenne.Szóval ne foglalkozz ezzel, a dió aranyos név egy kutyának:)

2014. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, sokan meg emberi nevet (nem tudom jobban megfogalmazni:D) adnak a kutyájuknak. Most akkor halálra kéne sértődni, ha valaki Bélának hívja a kutyáját? Szerintem ne érdekeljen a véleménye, valószínűleg másnak ez fel sem tűnik, ha nem kürtöli szét, ha meg elpanaszolja mindenkinek szerintem akkor is csak legyintenének rá.
2014. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
81%

Anyósod - már megbocsáss! - egy megveszekedett ostoba, kontrolláló, buta hisztérika.


1. Ne szóljon már bele abba, hogy mikor jön a gyerek nálatok vagy sem, hogy kutyátok van-e vagy gyereketek.


2. Ha a sógornőd volt olyan tökkelütött, hogy Málnának nevezte a kislányát, az az ő dolga. Remélhetőleg a gyereknek az lesz az első dolga, amikor betölti a 18-at, hogy valami tisztességes női névre cserélni. Én azt tenném.


Ha te a macskádat nevezéd el Málnának, abba sem lenne senkinek beleszólása.


Gondolj csak bele: hányan hívják a macskájukat vagy a kutyájukat Teodóra, Lili vagy Matyi néven? Most az összes ilyen nevű gyerek anyja menjen ki az utcára tüntetni?


Nyugodtan nevezd cssk annak, aminek akarod, és ne foglalkozz anyóspajti egyéni komplexusaival. Ostoba, úrhatnám liba, a sógornőddel együtt. Ne foglalkozz velük!

2014. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm lánya Rebeka.A kislányom mikor megkapta a kutyust Rebekának nevezte el.Senki nem sértődött meg rajta.Ennyi.
2014. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
75%
Anyósod és a sógornő tartogassa a sértődést akkora, amikor Málna 13-14 évesen a kis osztálytársaival/barátaival fagyizni megy és egytől-egyig minden kamaszgyerek el fogja sütni a viccet, hogy "úgy elnyalnék egy málnát..."
2014. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor is a Dió nevet adnám a kutyának.

Tojnék anyósra. Ha ilyen miatt megharagszik a sógornőd, az az ő szegénységi bizonyítványa....

2014. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Legyen a teljes neve Dionüszosz, ha kérdezik, és szólítsátok Diónak. :D


Amúgy nem, szerintem nem hat kigúnyolásnak. Én szeretek állatokat gyümölcsökről elnevezni, de nem érzem úgy, hogy ezzel a családban lévő Málna nevű kislányt gúnyolnám bármilyen szinten is, legalábbis bennem nincs ilyen szándék, és ez a lényeg.

2014. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!