Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kigúnyolom keresztlányom...

Kigúnyolom keresztlányom nevét (Málna), ha a kiskutyámnak ezt a nevet (Dió) adom? Vagy csak anyós viszi túlzásba?

Figyelt kérdés

Mikor megszületett a kislány, teljesen ki volt akadva, hisztizett, sírt, hogy tönkreteszik a gyerek életét. Én sem adnám a lányomnak, de szerintem nem vészes, és amúgy sem szólok bele más dolgába. Most kaptunk a férjemmel egy kiskutyát. (Persze jött a duma, hogy jobb lenne már egy gyerek), olyan kis dió színű, így ezt a nevet szántuk neki. Anyós, erre kiakadt, hogy milyen szemtelenek vagyunk, végül úgy jött le mintha mi, föleg én kutyanévként tekintenénk a kisunoka nevére, mivel gyümölcs-gyümölcs. Tetszik ez a név, szerintem illik is a kutyusra, de nem akarok megint jeleneteket. Sógornöm is hasonlít kicsit anyósra, nem ennyire, de alakul.. nem akarom, hogy ő is megsértődjön. Szóval választhatnánk másik nevet, bár a férjem nem akar, kicsit elege van az anyjából mostanság. S

Kívülállóként sértő ez? Vagy nem? Mi legyen?



2014. febr. 25. 07:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a málnáról nem a dió jut eszembe és fordítva sem.

Komolyan, a kérdést sem értettem :)

Az lenne fura, ha a kutyát is Málnának hívnátok. (Környékünkön épp van egy Málna nevű kutyus.) Mondjuk én poénból előállnék ezzel az ötlettel. Kutyának inkább való név, mint egy embernek.

2014. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem lenne sértő, baromira eszembe sem jutna a kislányra asszociálni a dió név alapján.

Ennyi erővel hívjátok a kutyát brownie-nak és ha anyós véletlen egyszer arra adja a fejét, hogy brownie-t süssön, akkor vesszetek vele össze, hogy hogy képzeli, hogy gúnyt űz a kutyátokból... -_- Kb. hasonló szinten van.

Szerintem egy rövid, tömör, aranyos név egy kutyának az, hogy Dió. Ha ezen megsértődik valaki, az a saját lelki szegénységét bizonyítja, nem a tiéteket. Én inkább azt gondolom, hogy anyósék a Málna névvel nem barátkoztak még meg, ezért harap mindenre, ami kicsit is "gúnyos" lehet szerinte az unokára nézve. A probléma az, hogy nem veszi észre, hogy nem családban kell keresni azt, aki bántaná a neve miatt a kislányt. Lesz ebből szegénynek problémája még elég.

Egyébként a kolláganőm unokája Maximilián. Könnybelábadt szemekkel mesélte másnap, miután a gyerekei kitalálták, hogy ez lesz az unoka neve. Nem az a rosszmájú anyós típus, de nagyon nehezen barátkozott meg magában ezzel a névvel. Azóta is képtelen kimondani, pedig már 2 éves a kissrác. Neki Maxi marad örökre. Nem egy Max és Maxi kutyát ismerek a környéken, akkor most ez is gúnyolódás lenne? Sőőőt... A gyerek neve gúnyolódás a kutyákra nézve, nem? Csak mert előbb lett Max a szomszéd kutya, mint az unoka. :D Ez hülyeség!

2014. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok. Ja, és ismerek olyan családot is, ahol a pasinak volt kutyája, aki Bella. Összekerült egy lánnyal, aki azóta már a felesége, szintén Bella. :) Gyerekeik vannak és boldogan élnek a dupla Bellával. :)
2014. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
30%

mérlegeld, hogy neked mi a fontosabb, a családi béke, vagy, hogy megvédd az igazat. Ha az előbbi, akkor adj másik nevet a kutyának.


Amúgy próbáld ki, hogy mit szólna az anyós, ha embernevet adnál a kutyának, mondjuk Imre. Lehet még jobban kiakadna és azt mondaná, a keresztlányod fölé helyezed a kutyádat. :)

2014. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
96%

"A dió az nem gyümölcs, hanem mag."


Napi bölcsesség, kéne nyitni már egy külön kérdést a hülye válaszoknak! :)

2014. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
A környékünkön 2 Málna nevű kutya is van. Nem tudom mennyire elterjedt jelenség országosan, de nagyon gyakran hallok mostanában "gyümölcsnevű" kutyákról (Dió, Barack, Mogyi, Szamóca, Szeder). Szerintem nem sértő, sokan személynevet adnak a kutyának, az sem sértő. Illetve aki ezen megsértődik, az csak azt várta, hogy végre mikor hisztizhet valamin egy jót! :)
2014. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy sértő, ezen aki hisztizik, az meg is érdemli. Csomóan adnak ember neveket az állataiknak (Tibor, Marcell nevű cicákat ismertem is), most akkor ők mind bunkók? :D

Mellesleg igaza van egy korábbi válaszolónak, fogják még azt a kislányt rengeteget cikizni a neve miatt (mint ahogy a legtöbbünket cikizik), majd akkor is állni fog a bál otthon?

2014. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Személynév :D Bakker, ez így ébredés után nem jutott eszembe, megyek is kávézni...
2014. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
63%

Dió nem gyümölcs? Na ezen jót nevettem :D Jártál te iskolába? Biológia órára?

Viccet félre téve, a macskám neve Marci, és tudod, h kiről neveztem el, az éjjel-nappal Budapestből a Marciról, de hidd el, nem kértem ki a véleményét :D A fiam nanának szólít, így mondja az anyát, de nem veszekszek vele, mert ez a nana szó nagyon hasonlít a nyanya szóra. Furcsa, h egy családban e körül van vita, bár nekem ez lenne a legnagyobb bajom...

2014. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sértőbb lenne, ha mondjuk a kutyának rendes nevet adnátok.. mondjuk ha kislány lenne, akkor Aliz, vagy Lilla, vagy tökmindegy.. Mert a kutyának normális neve van, a kislánynak meg valami aberrált hülye neve..


Hívjátok nyugodtan Diónak. Ha meg ezt sértésnek veszik, akkor valószínű, hogy érzik, nagyon helytelen volt ilyen nevet adni a gyereknek, ez viszont már nem a ti bajotok.

2014. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!