Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz lenne,...

Tényleg ennyire gáz lenne, hogy ennyi idősen családot akarok?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, idén diplomázok (levelezőn), felsőfokú nyelvvizsgám van, 3 év teljes munkaidős munkaviszonyom. A párom 32 éves, ő is dolgozik. 2.5 éve vagyunk egy pár, 1.5 éve élünk együtt. Kocsink van (hitelmentes), 3 szobás lakásunk van (Fundamentából, de tudjuk fizetni, meg nem kell olyan sokat fizetni, meg nem is sokáig.) Nekem minden vágyam már 1 kisbaba, a párom is nagyon szeretne apa lenni. Szóval ha meglesz a diplomám bele is kezdünk a baba projektbe :) De vasárnap a családi ebéden feljött a téma, és véletlenül elszóltuk, hogy lassan elkezdünk próbálkozni, és kb. mindenki úgy csinált, mintha 14 éves lennék. A tesóm is azóta is irkál nekem, hogy nehogy szüljek már még (neki 30 évesen lett az első), a sógornőm szintén (neki 33 évesen lett) A barátnőm is azt mondja, hogy nem is érti, minek gondolkodok ilyenen.
2014. febr. 27. 03:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%

Én is ebben a cipőben járok csak már kicsit előrébb.

Most vagyok 3 hós, 23 leszek mire megszületik a picim :)

A párommal 2 éve vagyunk együtt, saját házban élünk, 2 kocsink van, a páromnak is saját vállalkozása van meg nekem is van egy tőle teljesen független vállalkozásom.

Nemrég jelentettük be otthon az én családomnak a jó hírt, erre hát mint ne mondjak, nem azt a reakciót kaptam, amit vártam. Inkább ki vannak akadva, hogy minek, minthogy örülnének................. Ez meg nekem nagyon rosszul esik.....

Pedig ez volt minden vágyam, ők is tudják.

2014. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
55%

saját házban élünk, 2 kocsink van, a páromnak is saját vállalkozása van meg nekem is van egy tőle teljesen független vállalkozásom.


:D Itt mindenkinek van hitelmentes háza, kocsija, vállalkozása... vicces.

2014. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

Ki mondta, hogy mindenkinek van?

Rajtam kívül szerintem nem is írta senki, talán a kérdező.

De tudod van akinek ez megadatik, nehogy már én érezzem magam rosszul miatt.

A páromnak mezőgazdasági cége van, neki mindenki ezzel foglalkozik a családban, nagyszülők-szülők-testvér mindenki. Evidens, hogy neki is ez lett. És jól is megy neki.

Én meg örököltem távolabbi rokontól, és mivel elverni nem akartam, így nyitottam egy vendéglátóhelyet belőle, mivel vendéglátos sulit végeztem és ez érdekelt, és szerencsémre bejött, eleinte volt segítségem, hogy mégis hogyan kell, mostmár egyedül is tudom csinálni.

Húúú, de hihetetlen.

2014. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
24%
Elképesztő, hogy a hozzászólók 90%-a mennyire vak, gyenge, naiv, hiszékeny, függő. A kérdező magyar, tehát itthon élünk. Itthon pedig csak az van anyagi biztonságban, akinek NEM ÁLLÁSA, hanem saját vállalkozása van, vagy saját maga termeli meg a bevételét. El kell fogadni, hogy nem egy olyan ország vagyunk sajnos, ahol ne mennének csődbe a cégek, és hopp, holnap már nincs is munkahelyed. Szóval aki ez miatt teszi függővé a gyerekkérdést, az gondolkozzon csak el egy kicsit rajta, és csinálja meg, hogy ne mástól függjön, ne másnak dolgozzon. Már ha szeretne nagy biztonságot, és nem bizonytalant. Másik részről pedig egy nő 22 évesen szülhetett, 20-30 évvel ezelőtt talán rendben volt, de leginkább azért, mert az átlagembereknek is más volt a mentalitása, és nem volt ennyi féle szakma, ennyi útvesztő, egyszerűbb életet éltünk, ezáltal sokan elég fiatalon is könnyen megtalálhatták saját magukat, úgy, hogy később se legyen változtató hatással rájuk dolog, mert nem volt annyi dolog. Ma, mikor már egy egészséges ember 100 évig is elél, sőt, lehet 10 év múlva már 130 évig is, így szerintem ráér egy értelmes, nem függő ember ezzel a kérdéssel, nem fog felrobbanni a világ holnap. Persze felőlem vállalhatsz holnap is, de mint említettem, rengeteg, még annál is több egyedülálló 1-2 gyerekes, boldogtalan, törődő férfi karjaira vágyódó 30-as nő van, és nehogy már tőlünk várjanak megértést meg törődést, amikor bennem van annyi erő, hogy majd olyan valakit választok 30-hoz közel, aki tényleg az Igazi, és nem csak szerelemből, mert a szerelem az semmi, hanem belső lelki politikából, életfilozófiából is.
2014. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
24%
Ja, és nézzétek meg egyik kedvencemet, a Kordáékat... 60 nem tudom hány évesek, és most tervezik az első babájukat. Szóval nem késtél le semmiről..:))) Én az ilyen embereket értékelem, akikben van tartás, és nem adják be a derekuk a baba dolognak korán. Nem menekülhetsz el az elől, hogy már 3-an vagytok, és a gyerekkel kell törődni. Jó dolog első hallásra, de utána már egy szabad pillanatod nem lesz, hogy gondolj egyet, és ne tartozz felelősséggel senkinek sem. A szabadságra pedig rengetegen vágynak. És a függetlenség talán az egyetlen olyan állapot, és olyan hatalmas nagy kincs, amit egy ilyennel örökre elszúrhatsz az életedben.
2014. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
78%

34 százalékos! Mutasd meg már légyszi,hogy hol élnek ma az emberek 100 évig??

Ja, és jó muri 60 évesen gyereket vállalni. Na persze. Látszik nincs gyereked. Jobb esetben megérik hogy elvégzi a gyerek az alapiskolát.


Kérdező! Adott minden ahhoz, hogy babátok szülessen! Ha vágytok rá, akkor csak a szivedre hallgass!

Nekem is 22 évesen született az első gyermekem (vagyis lett volna 20 évesen, csak azt sajna elveszitettük). Most 36 éves vagyok és 3 gyerekünk van, mindenünk megvan és boldogok vagyunk. Nem kell a rosszalló megjegyzésekre hallgatni, általában az irigyek beszélnek igy. Nem tudom miért gondolják azt hogy 30-35 éves korig kell bulizni. Nekünk kb. ha 3-4 év jutott, és elég is volt belőle. Mi olyan jó abban, hogy minden hétvégén buliba mész? Igen egy darabig érdekes, de aztán? Azt hiszik, akinek gyereke születik, azzal vége az életének. Pont ellenkezőleg, akkor kezdődik. Egy gyerek adja a legtöbb örömöt az életben (legalábbis nálam igy van :)). Gyerek mellett is ki lehet kapcsolódni, bálba menni, kirándulni a gyerekekkel, ha nagyobbak akkor már nélkülük is....

És megint csak eljön az az idő, mikor a gyerekek felnőnek, kirepülnek, és ott jön megint az az idő, ami ismét a tiétek. És ha igy lesz, még akkor is fiatalok lesztek. :) Sok boldogságot!

2014. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
32%
26-os: Eléggé sajnállak! Az ilyen beszűkült embereket utálom a legjobban... Akik nem látnak túl a gyereken, családon. A legnagyobb öröm az életben a függetlenség, és hogy azt csinálhatod, amit akarsz. És alkotni, alkotni, felfedezni, feltalálni betegségek ellenszerét, felfedezni új bolygókat, ezek a dolgok kellenének hogy motiváljanak egy huszonévest.
2014. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
75%
Egyántalán nem lenne gáz. Amint leírtad a feltételek adottak egy kisbaba vállalásához. Ne foglalkozzatok mások véleményével. Sokan 30,40 évesen vállalják az első gyereket, ezt nem tartom jónak. Nem mindenki él 100 évig , én úgy vagyok ezzel, hogy szeretném látni ahogy a gyermekem/gyermekeim felnő/felnőnek és hogy tudjam őket támogatni.
2014. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!