Terhesen egyedül?

Figyelt kérdés
Hogy lehet kibírni a terhességet egyedül ha elhagyott a párotok? Fiatalok vagyunk (22 és 23) nem terveztük, de így alakult. Eleinte örült a gyereknek sose láttam még olyan boldognak aztán jöttek a problémák. Veszekedések, ne igyon, ne vicceljen azzal ha rosszul vagyok, szüleitől költözzünk el. Én is idegesebb voltam a hormonoktól, ő azt nem tudta elviselni, hogy veszekszünk ezért elhagyott. Szerinte sose lesz jobb a kapcsolatunk. Hetekig húzta az agyam amíg "gondolkozott" akarja, nem akarja. Menjek el abortuszra. A gyereket akarja mégis csak engem nem mert nem szeret már. Azóta is csak veszekszünk személyesen nem hajlandó velem találkozni és láthatóan nagyon jól érzi magát és boldog. Normális az ha ezek után is szeretem , hiányzik és mindennap sírok utána? Ő a gyerekem apja és nem akarom elveszíteni pedig tudom, hogy ez már megtörtént. Mitől lesz ez könnyebb?
2014. márc. 2. 19:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Az lenne a legjobb, ha minél tobb idot toltenél emberek kozt. Gondolok itt a legjobb barátnoidre és a családodra. Ha teljesen egyedul élsz, akkor lehet jobb lenne, ha visszakoltoznél a szuleidhez (persze ha van lehetoség).

Vannak meditációs órák, ez jót tenne neked (és a babának is, akit a sok stressz veszélyeztet egyébként).

A barátodról meg... Nos mivel csak a te szemszogodbol olvashatjuk a torténteket, így nem lehet egész képet kapni. Például:

- párod próbált volna mindent megtenni. Havonta egyszer eljárt a haverjaival inni, de te ezt nem nézted jó szemmel és állandóan kiprovokáltad a veszekedést. Minden nap úgy érezte, hogy bármit csinál vagy mond, azt te személes sértésnek veszed. Szeret, de nem bírta tovább.

-párod nem volt tekintettel rád, arra sem, mikor megkérted, hogy ne igyon minden nap, illetve ne toltse minden péntek-szombatját részegen egy kocsmában a haverjaival. Egyébként otthon egy vajaskenyeret sem tudott megcsinálni és elváta volna, hogy te ugráld kotul, még akkor is, mikor elotte 10 perccel ájultál el és hánytad tele a WC-t. Látva, hogy a gyerekvállalás az o részérol is áldozatot kíván, inkább lelépett.

Remélem érzékeled a ketto kozti kulonbséget. Mivel nem tudjuk, mi tortént, így nem lehet tanácsolni, hogy "felejtsd el azt a bunkót" vagy "kérj tole bocsánatot".


Tedd fel magadnak a kérdést, hogy tényleg szereted és azért akasz vele lenni, vagy pedig azért, mert o a gyereked apja? Gondold át az egész kapcsolatot.

2014. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes kommenteket és tanácsokat :) 10es én nem tartom a gyerekemet hibának tudom, hogy mindenkinél jobban fogom szeretni és azt se szeretném vele közölni később, hogy az apja az abortuszt javasolta. felesleges. 11es felesleges veszekedések voltak mindennap ivott nem sokat de "neki kijár a napi egy sör mert ő dolgozik és este kell az a sör". Megkértem, hogy ne igyon mert undorodtam az alkohol szagától előtte nem ivott mindennap de ahogy megkértem márcsakazértis. A többi veszekedés meg arról szólt, hogy én szerettem volna ha elköltözünk a szüleitől amire a válasz az volt, hogy neki az ott kényelmes nem fog elköltözni.
2014. márc. 2. 20:37
 13/32 anonim ***** válasza:
93%

10-es én is becsúsztam a szüleimnek, és tudom,hogy anyukámon és az ő anyukáján kívül senki sem akart (fiatalok voltak nagyon a szüleim mikor terhes lett anyukám velem). De ettől nem érzem, hogy hiba lennék, a szüleim mindent megtettek, hogy jó legyen, és ahhoz képest, hogy tinik (tehát még a kérdezőéktől is fiatalabbak voltak) neveltek fel, mindent megadtak nekem, szeretetben sem volt hiányom. Más kérdés az,hogy fiatal koromban elváltak, de ez így volt jó, és segített abban,hogy kicsit felnőttesebben gondolkozzak, persze azért jó lett volna még gyereknek lenni.


Kérdező. Teljesen átérzem a helyzeted. Babát várok, csak annyiban már, hogy párom mellettem van. úgy veszem észre, hogy te azért szeretnél elköltözni, mert felnőttél, érzed azt,hogy önállósodni kellene, hisz már saját családotok lesz. Csak párod sajnos még nem tud kiszakadni anyuci szoknyája alól. Vagy nem jól érzem?

2014. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

"neki kijár a napi egy sör mert ő dolgozik és este kell az a sör"


Tipikus bunkó ember! Akkor, ha én dolgozom, este verhetem az asszonyt, vagy elmehetek qvázni mellette, csak azért mert kijár nekem egy kis kikapcsolódás munka után?!


"ne vicceljen azzal ha rosszul vagyok"


Ekkor kellett volna elgondolkodni, hogy kinek is szülsz gyereket. normális ember nem poénkodik ilyesmin! Főleg nem a nővel akit szeret és aki a gyerekét hordozza!



22 évesen be kellett volna tartani amit az 1es mondott!


Kérj segítséget a szüleidtől, barátoktól, mást úgyse nagyon tehetsz!

2014. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező azért nem kell nagy agysebésznek lennie a gyerekednek, hogy kitalálja nem tervezett gyerek volt.
2014. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
13as én is sokáig ezt éreztem mert össze-vissza beszél arról, hogy miért nem szeret minden alkalommal más az indok, van hogy nem is az a baj, hogy nem szeret hanem, hogy sokat veszekedtünk.De már több mint 6 hete külön vagyunk és úgy érzem ez már nem arról szól, hogy megijedt és majd össze szedi magát ha feldolgozta.
2014. márc. 2. 20:51
 17/32 A kérdező kommentje:
Persze tudni fogja, hogy nem volt tervezett gyerek, de attól még nem egy hiba. Én az apukától se szeretném eltiltani azért mert engem nem szeret a gyerekét szeretheti és szeresse is. A probléma az, hogy ő nem akarja. És az, hogy nem tudom hogyan dolgozzam fel a helyzetet.
2014. márc. 2. 21:01
 18/32 anonim ***** válasza:
87%

Talán a pici születése után észhez kap. Persze ez nem biztos, de volt rá példa ismeretségi körben, hogy utána kibékültek,és azóta boldogok.


13-as vagyok.

2014. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%
18nak igaza van, nekem is van ilyen ismerősöm. Egy gyerek születésével három születés történik: egy gyerek, egy anya és egy apa születik. Nem tudható, milyen lesz.
2014. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Azert az a napi egy sor nem hiszem, hogy olyan nagy problema volt. Ha a szaga zavart, akor neki utana egy tik-tak es meg van oldva.

Az azert nem alkoholizmus, sokan boldogok lennenek itt ha a ferjuk, baratjuk, feleseguk, baratnojuk csak egy sort inna meg.

2014. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!