Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy gazdálkodjak ennyire...

Hogy gazdálkodjak ennyire kevés pénzből?

Figyelt kérdés
Kifzettünk mindent,veszünk tüzelőt s marad tízezer forintunk.Ez önmagában nem lenne baj,de igy nem lesz karácsonyunk.Van egy 5 éves kisfiam és nemtudunk neki semmit venni,nem lesz karácsonyfánk se se ünnepi vacsora se semmi...Valaki aki tud tanácsot adni,mondja meg nekem mit tudunk csinálni,hogy osszam be ezt a kevés pénzt,hogy azért nem maradjon el a karácsony?Már érzelmileg teljesen padlón vagyok,töröm az agyam de nemtudok megoldást.A párommal azt találtuk ki hogy elsumákoljuk a karácsonyt a gyerek meg még ugyse tudja mikor van.Tudom ez így elég hülyén hangzik de ha valaki tud jobb ötletet az irjon nekem légyszi!
2009. dec. 15. 14:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
csak annyit tudok javasolni, hogy karácsonyig krumplis tészta, paprikás krumpli, babfőzelék, grízes tészta és valami nagyon olcsó ajándék a gyereknek. piacon árulnak használt játékokat olcsón. ő nem fogja tudni, hogy használt. karácsonyfa, amit az előzők írtak: faágakból (de azt is az erdőből hozzátok) nincs jobb ötletem, az nagyon kevés pénz. a kölcsönkérést nem javasolnám, mert mi a garancia arra, hogy a következő hónap jobb lesz. (ezt csak mellékesen, eszembe jutott: ugye nem dohányoztok? mert az nagyon sok pénzt visz. )
2009. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Elsumákolni nagyon rosszul hangzik nekem.

Viszont ha nincs otthon fa, hát nincs. Bumm. Nem dől össze a világ. Ha tudtok, menjetek el olyan közösségi helyre (bárhová), ahol van. Ha vallásosak vagytok, lehet templomba például. (Szerintem, ha nem vagytok, akkor is beengednek.)


Igazából a jó szándék számít, semmi más. Az a lényeg.

2009. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad elsumákolni. A gyereknek ezt most még nem tudjátok elmagyarázni.Szerintem is lehet pár FT-ért főzni akár egy húslevest, valami apró süti, a gyereknek meg csinálj sajátkészítésű játékot, szinezőt stb.Ha meg nincs pénz adj el pár régi ruhát vagy játékot ás helyette vegyél a gyereknek egy újat ami nem túl drága, már kisautókat is lehet pár 100 Ft-ért venni.
2009. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%
Inkább élnék 1 hónapig zsíros kenyéren, minthogy a gyerekemnek ne legyen karácsonya! És szerintem ezzel mindent megválaszoltam!
2009. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: mi van akkor, ha már egy hónapja zsiros (meg zsirtalan) kenyéren élek és mégsincs pénzem karácsonyra?
2009. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a plébániákon is lehet kapni segítséget.Próbálj ott is érdeklődni.Díszeket alufóliából és színes papírból is lehet csinálni.Játékokat is lehet olcson kapni,csak figyelni kell a leárazásokat.Sajnállak benneteket,de azért kívánom,hogy a szeretet kárpótoljon benneteket az elmaradt ajándékokért.
2009. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, de küldök neked egy privát emailt. Ha gondolod, akkor küldök egy pár cuccot a gyerek megubt játékaiból, ha nem sértelek meg.

Jó állapotú kisautók, meg 1-2 apróság. Rendben?

legalább az ajándék miatt ne fájjon a fejed.

2009. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Díszitsd fel a házat, amit akár papírból kivágott formákkal is megtehetsz, ezt csináljátok együtt, meg mint írták kis fenyőágak, a karácsonyi vacsi meg lehet vmi tök olcsó kaja, ha azt úgy tálalod, hogy ünnepi legyen. Akkor már csak valami ötletes, de olcsó ajándék kéne...


mi egyszer csináltunk apuval egy karton várost, amin lehetett játszani, és kisautók is elfértek rajta, tök jó volt pl az is.


És ha ebbe az egész díszítés mizériába belevonod a kisfiadat, és sokat játszotok aznap végig, akkor olyan jó karácsonya lesz, mint senki másnak. Én biztos élveznék egy ilyen karácsonyt.


Ja, és a narancs illata nagyon ünnepi hangulatot ad.

2009. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg, hogy meleg legyen! Főzöl 3 napra bablevest, sütsz mákos kalácsot. Ha nincs, akkor fahéjasat. Az is ünnepi.

6 laposat, az kijön 300 ft-ból.

Agyermeknek készíts ajándékot! Papírdobozból, sógyurmából kis betlehemet.Játékpisztolyt, csúzlit, falovacskát.

Vágj ki egy nagy dobozból karácsonyfaformát, s fessétek kie gyütt zöldre! Ragasszatok rá alufólia csillagokat, készítsetek rá papír láncot! Együtt! Támaszd fel, vagy lógasd le a mennyezetről! Karácsonykor ünnepeljetek együtt!

Vidd ágyba a reggelit, olvass mesét neki, dominózzatok!

Menjetek "kirándulni" a környékre, szánkózni, hógolyózni! Építsetek hóembert!

Szórjatok magokat a madaraknak, s rajzoljátok le aztán együtt őket.

Ez lesz a legjobb karácsonya!

És amikor majd az oviban karácsonyi élményt kell rajzolni, fog tudni ő is rajzolni.


A férjednek is készíts valami apróságaot! Ha egy novellát írsz neki, vagy csak lemásolsz szép papírra, az is nagyon jó lesz. Csomagold be!


Mi is karácsonyoztunk bablevesen, s jó volt!

Csak meleg legyen! Mondd is el a kicsinek, hogy ez a legfontosabb, hogy ez megvan, s ami kell, megvan, s szeretjük egymást!

Látogassátok meg a naygmamát!

2009. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a jobbnál jobb ötleteket!Kicsit felvidultam a sok kedves ötlet láttán,bevallom volt olyan is amire egyáltalán nem gondoltam!Ezekkel az ötletekkel már tudom is hogy mit fogok csinálni és nagyon köszönöm az utolsó válaszadónak aki a papirfát javasolta!!Nagyon boldog békés karácsonyt nektek!!
2009. dec. 15. 15:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!