Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom barátja nem hajlandó...

A lányom barátja nem hajlandó hozzánk alkalmazkodni. Beszéljek vele, vagy egyszerűen küldjem haza?

Figyelt kérdés
Itt alszik, lassan fél éve minden nap. Nagyon rendes fiú, csak nem tetszenek neki dolgok, amik nálunk vannak. Ő már reggel 6kor kel, megy dolgozni, tehát legkésőbb 10kor alszik. Mi általában éjfélig fent vagyunk, van, hogy csak este 9kor érünk rá megfőzni az ebédet másnapra. Zavarja a fény, az, ha beszélgetünk. Minden este 7kor jön, a lányomnak (19 éves) ki kell kapcsolnia a számítógépet. 4kor ér haza, 6ig tanul, 1 órát gépezik (hétvégén sem tud többet), és a barátja rászól, hogy kapcsolja ki a gépet. Ha nem teszi, az elosztót kapcsolja le. A lányom nem akar veszekedni, ezért megteszi. Kedveljük ezt a srácot, mert tényleg normális, de azt hiszem, kezd a fejünkre nőni. A lányom nem mehet el a barátaival, ha valaki ír neki sms-t, a barátja olvassa el először. A lányom már sokszor beszélt vele, neki kell alkalmazkodnia hozzánk. Nem tetszik neki, hogy mi a kutyákat felengedjük az ágyra, fotelre. Úgy gondolom, a saját lakásában dirigáljon, ne itt.
2009. dec. 17. 18:39
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
93%
Önzőnek tűnik a srác írásod alapján. Egy jó beszélgetés segíthet! Minősíteni nem akarom a fiút, nincs hozzá jogom, majd az élet megtanítja a helyes viselkedésre. DE lehet, hogy az ő világában ez a normális. Kitudja.
2009. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
94%

Én minden nap 7-kor kelek és 2 előtt sosem fekszem le. Sose terrorizálok senkit az miatt, hogy nekem mikor kell kelni. Amíg általános és középiskolás voltam, a szüleimmel együtt minden nap 6-kor keltünk, mégsem ment este tízkor a parádé, hogy alvás legyen (persze amíg kicsi voltam, nekem volt takarodó, de nem ez a lényeg). Aki ráadásul nem családtag, az ne szövegeljen bele a ti szokásaitokba.

Különben a srác nagyon emlékeztet a volt pasimra. Ő is befészkelte magát hozzánk (és én is 19 voltam akkor), és onnantól kezdve azt kellett csinálni, amit ő akart. Ő sem engedett a barátaimmal találkozni (milyen dolog már ez???), akkor kellett aludni, amikor ő akart, meg eleve mindenbe a világon beleszólt. Eredmény: örülök, hogy egyáltalán ki tudtam lépni ebből a kapcsolatból, amikor végre felnyílt a szemem, de nem volt egyszerű. Évekig zaklatott, követett, stb., pedig neki is megvolt ez a "jófiú" álcája a szüleim felé. Tegyétek ki a szűrét, amíg tudjátok. Persze a lányod nem tudom, hogy fogja megérteni, meg nem is igazán vagyok benne biztos, hogy helyes, ha a szülők mondják meg, hogy mi a jó neki, mert ha nem magától jön rá, akkor rátok fog haragudni.

2009. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nehéz dolog. Gondolom a kérdező a nagy részét a történetnek a lányától halja, ezért nem szólt még semmit! Valószínű ő nem mindíg szem és fül tanúja, a terrornak és nem neki említi a srác hogy jó lenne ha lekapcsolnák a villanyt és csöndbe lennének! Igazából a lányodnak kellene lépni ez ügyben és nem neked. Ezzel elkerülve egy esetleges vitát a lányoddal is. Hajó a kapcsolatotok beszélj a lányoddal, hogy tűrhetetlen ez a helyzet amit a párja csinál és változtasson a hozzáállásán vagy ha nem többet nem szívesen látott vendég a házadban! A lányod pl. miért nem alszik a srácnál?Bár ha nállatok ilyeneket megcsinál mi lenne az ő házában... Nagyon akaratosnak, uralkodónak tűnik és akivel meglehet csinálni... meg is fogják! Ne hagyja ezt a lányod, semmiképpen nem rendes srác azon kívűl hogy dolgozik!
2009. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális viselkedés.
2009. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lányod ma este ne kapcsolja ki a gépet, az elosztó kapcsolójába pedig vezessetek egy kis áramot...

Na az majd felrázza :)

2009. dec. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek: állj a sarkadra, az a te lakásod. Kőkeményen sorold fel a szabályokat és mondd meg neki, hogy vagy tartja ezeket vagy ha neki nem tetszik, nincs harag de akkor legyen szíves hazafáradni.

Még egy!

Te anya vagy, neked a lányod védelme a feladatod. Nehéz persze eltalálni a határokat, hiszen ő most párkapcsolatban van, az ember nem akar beleszólni, nehéz helyzet...tudom.

De én akkor is leültetném a fiatalembert és elmondanám neki..'kis szívem, ez a mi házunk, az ott a lányom szobája. ezt kötelességed tudomásul venni. mi így élünk, sajnálom ha nem azonos a ritmusunk. de itt neked kell alkalmazkodnod. és nem szeretném még egyszer meghallani, hogy a lányomat fegyelmezed, mert akkor nem így fogok beszélgetni veled, ebben legyél biztos.'

2009. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 A kérdező kommentje:

18:50!

Eddig nem tudtam ilyen problémákról, kb 2 hete mondta el a lányom, hogy szeretne nálunk netezni egy fél órát, mert a saját szobájába nem tud.

Már beszélgettünk róla, hogy mi nem fogunk azért este 9től lábujjhegyen járni, mert ő itt van.


18:54!

A lányom már sokszor szólt neki, és mindig veszekedés lett belőle, ezért inkább ráhagyja. Persze rosszul teszi.


19:01! Nem itt lakik, csak azért alszik itt, hogy többet lehessenek együtt. Minden nap hoz vacsorát, hétvégenként ő főz. Szokott hozni a férjemnek sört, a másik lányom kislányának édességet, ha megkérjük hoz kenyeret és nem engedi kifizetni. Tehát élősködőnek azért nem mondhatnám.


19:02! Igaza van mindenkinek.

19:06! Hétvégenként mikor nem dolgozik, kedves. Együtt mennek a lányommal csavarogni, megvesz neki ezt-azt, együtt tévéznek, neteznek, kirándulnak.


19:11! Igen, a kutya kérdés nagy "probléma". Egyébként szereti őket, de nem az ágyon, és a fotelben. Mert szerinte nem oda való. Minket meg nem zavarnak.


19:16. A lányom nagyon szereti. És a fiú is őt. Egyszer szakítottak, a fiú könyörgött a küszöbön, hozott rózsát, bonbont csak hogy kibéküljenek.


19:37. 26 éves. Az anyjával lakott eddig, de nem jön ki az anyja élettársával (mert a lakásban dohányzik, és minden büdös cigiszagú), ezért szívesebben van itt. (Mármint az anyja élettársa cigizik, nem a fiú)


19:43. Velünk egyébként rendes, tisztelettudó. Csak a lányom panaszkodott. Mi ebből nem vettünk észre semmit.


19:44. Szeretik egymást. Beleszólni nem foguk a kapcsolatukba, csak az én lakásomban ne dirigáljon.


19:56. Munka után hazamegy, lefürdik, átöltözik, és úgy jön el hozzánk. Van, hogy otthon vacsorázik, nem velünk. tehát nem jelent "plussz költséget", hogy itt van. Akkor is megy a hűtő, a tévé, és esetleg 2 szelet kenyérrel több fogy. Meg napi 1 üveg ásványvízzel.


20:11. Elmentünk a férjemmel egy bulira nyáron, mindketten ittunk, ő vitt el, és hozott haza minket plusz 2 kertszomszédunkat. Oda vissza 150 km. Egy fillért sem kért soha. Ha hoz valamit, nem engedi kifizetni. Ha mennem kell valahova, és nincs itthon a kocsi, csak felhívom, és ő elvisz. Hétvégenként főz, bevásárol egy halászléhez, egy vegyes pörkölthöz (ami nem 1-2 ezer, hanem jóval 10 ezer fölött van).


20:55 és 20:56. Mi ebből nem vettünk észre semmit. Csak, hogy este 10kor már mindketten alszanak. De hát ebből nem következtettünk semmi rosszra.


21:05. A lányom tanul, még legalább 3-4 évig fog is. Azért nem hibáztatom, hogy nem akarja a lányomat, meg a kutyáját eltartani.


21:30. Hétvégenként ott szoktak aludni, ha én nem dolgozom. Ha dolgozom, a lányom feladata a kutyasétáltatás. Hétköznap meg az iskola miatt nem szeretne ott aludni, amit meg is értek.


08:34. Már gondoltam rá, hogy óvatosan rávezetem. Nem akarok bunkó lenni, hiszen ő sem volt velem az. Csak a lányomnak állít bizonyos határokat.

Köszönöm mindenki válaszát.

2009. dec. 18. 11:32
 38/51 anonim ***** válasza:
83%
Ezek sem jogosítják fel arra, hogy így belemásszon mások életébe.
2009. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

El kell beszélgetni vele, meg kell kérdezni, mi miért zavarja. Az hogy korán kel, így korábban kell feküdnie, és csak csendben, sötétben tud aludni, tiszta sor. Nem tudom, mekkora a lakásotok, ha nem megoldható, hogy a lányodnak külön hálószobája és tanulószobája legyen (akkor tud a fiú az egyikben aludni, a másikban meg a lányod tanulni), esetleg kivihetitek a számítógépet a nappaliba. Vagy a lányod megbeszélheti vele, hogy amikor sokáig tanulnia kell, akkor inkább aludjon otthon a fiú.

Írod, hogy zavarja a fiút a lányod számítógépezése is. Az világos, hogy a fiú nem lakik nálatok, csak ott alszik, de mennyire van ott berendezkedve? Van lehetősége elfoglalni magát, amíg a lányod számítógépezik? Van ott helye, ahol olvasgathat, esetleg saját gépe, vagy a lányod az egyetlen "szórakozása"? Ha a lányod még gépezni akar, miért nem kéri meg őt, hogy később jöjjön?

Ez a minden este ott alszik, de nem ott lakik eléggé felemás helyzet. Mert akkor ő most vendég vagy családtag? Ha vendég, akkor vendégként is kellene bánni vele, vagyis vele foglalkozni, ha ott van, nem a monitort bámulni, cserébe el lehet várni tőle, hogy mindenben a háziakhoz alkalmazkodjon, meg hát vendéget nem fogad minden este az ember. Ha családtag, akkor kölcsönösen kell alkalmazkodnotk egymáshoz.

Mellesleg hány éves fiúról van szó?

2009. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
47%
Ez a srác hétközben valószínűleg hullafáradt, azért ingerült, és azért viselkedik így. Gondold el, hatkor kel, egész nap dolgozik, aztán még bumlizhat haza zuhanyozni, vacsorázni, és még utána megy hozzátok, hogy a lányoddal lehessen. Nem tudnátok inkább megoldani, hogy nálatok lakhasson? Nagyon kimerítő lehet ez a kétlakiság. Esetleg adhatna valamennyit a rezsibe, ha anyagilag megterhel titeket még egy vacsora + fürdés.
2009. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!