Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyuci pici fia, vagy csak...

Anyuci pici fia, vagy csak túlreagálom? Tanácsra van szükségem.

Figyelt kérdés

Három és fél éve vagyunk együtt a párommal, én 22 vagyok (N), ő 30. Ő a szüleivel és a nagyanyjával, én a szüleimmel és a húgommal élek együtt. 1-2 éve mondogatja, hogy együtt akar velem lakni, meg hogy "majd ha együtt lakunk",meg stb, stb, de a közelében nincs a házvásárlásnak. Kiemelkedően jó fizetése van, nem az a probléma. (Ráadásul amennyire én látom a többgenerációs együttélés miatt problémák is vannak náluk otthon, még azt sem lehet mondani, hogy most minden fenékig tejfel.)Nem vagyok benne biztos, hogy most összeköltöznék vele, nekem még két évem van az egyetemből, így anyagilag nem tudnék beszállni a közös életünkbe. Annak viszont nagyon örülnék, hogy ha hétvégente együtt akarnánk lenni, az nem jelentené egyben azt is , hogy valamelyikünk családjával is együtt kell lenni. Ezen kívül pedig úgy gondolom, hogy egy harmincéves férfi -így, hogy anyagilag megteheti- már igenis költözzön el otthonról (pláne, ha van komoly kapcsolata, de akkor is , ha nincs. Egyszerűen maga miatt.) Nem akarok az egyetem után arra ébredni, hogy ő még mindig marha jól elvan otthon, és nem akar elköltözni. Akkor az én időmet ne húzza! Szóval: szerintetek lenne jogom megemlíteni, hogy ne csak tervezgesse az elköltözést, tegyen is érte, nézzen házat, stb? Vagy így, hogy én nem tudok beleadni, csöndben maradjak??

( ebből a helyzetből természetesen még az is adódik, hogy anyuci és nagymami kívánsága az első, főleg a nagyanyja nagyon szereti kihasználni, hogy semmire nem mond nemet, és van, hogy emiatt nem tudunk találkozni/ kevesebbet tudunk együtt lenni.)

Előre is köszönök minden választ!


2014. ápr. 4. 22:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező! Ha azt írod, hogy be szeretnél szálni a költségekbe, akkor miért baj az, hogy a szüleivel él? Miért költsön feleslegesen albérletre?

Értelem magas fokon.

2014. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyfelől érthető,ha azt szeretnéd,hogy a párod ennyi idősen önállósodjon kicsit,másfelől az is érthető,hogy míg anyagi helyzeted miatt nem szeretnél összeköltözést,ő feleslegsen nem költ saját lakás fenntartására.Persze az jogos elvárás,hogy mimimum gyűjtsön a közös életre,ez volna a felelősségteljes hozzáállás egy felnőtt férfitól.Ugyanakkor a lehető legracionálisabb döntés részéről,hogy míg nem laktok együtt,és nincs meg a saját egzisztencia,otthon él,hogy félre tudjon rakni.Már ha ezt teszi,mert ha nem,az azért kicsit megkérdőjelezi a felnőtt mivoltát...
2014. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt nem értem. Vegyen lakást, de te most nem tudsz odaköltözni, beszállni a költségekbe.

Menjen albérletbe, de megint nem tudsz beszállni a költségekbe.

Most őszintén egyedül minek üljön a lakásba? Vagy, ha baj történik fizeted helyette az albérlet díját, vagy a lakástörlesztőt?


Ja neked most kell egy hétvégi kecó, mert nem tetszik a szülőkhöz menni.

Valószínű igen veled akar lakni, de mivel ez nem megoldható jelenleg (mert NEKED nincs pénzed), ezért miért menne egyedül? Ja hogy tartson fenn egy lakást, hogy neked egyetem után legyen hová menned. Tudod szerintem ő veled szeretné ezt megteremteni, és nem magának, hogy te utána beletedd a feneked.

2014. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Tehát, ha jól értem.

Neked nincs pénzed, egy ft se. 2 évig nem is lesz. De elvárnád a pasidtól, hogy költözzön el és tartson fent egy lakást, hogy te hetente egyszer oda menj majd egyetem végén beköltözz a jóba. Természetesen semmilyen szinten nem járulsz hozzá, de hatalmas elvárásokat állítasz.


Azt, hogy "anyuci pici fia" azt nem tudom, mert nem mondtál semmi konkrétumot. De a te hozzáállásod és stílusod elég bicskanyitogató. Rólad tipikusan az a "nő" jut eszembe, aki váláskor a férj gatyáját is elviszi pedig 1 Ft-ot nem termelt, mert azt hiszi neki minden jár.

2014. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont ezt mondom, hogy én is bele akarnék szállni (amint lesz miből). És mivel állítása szerint hamarosan családot szeretne, ezért gondolom azt, hogy -tőlem függetlenül is!- bizonyítania kéne a jövemdőbelinek (legyen az bárki), hogy igenis el tud szakadni. Nem 40 éves koráig tologatni az elköltözést, az önállósodást. (albérletet amúgy nem akar, csak rögtön saját házat. A rosszmájúaknak meg annyit, hogy az tutifix, hogy amint lesz saját keresetem, pasival vagy anélkül, de én biztosan elköltözöm otthonról, nem gondolom ugyanis, hogy egy idő után egészséges az, hogy a gyereknek és szülőnek egymáshoz kell alkalmazkodnia. "ingyenélőnek " nem tartom magam. Ösztöndíjas vagyok, abból fizezem a dolgaimat, vagy legalábbis részben, tudom, hogy anyunak egyedül nem nagyon menne.)
2014. ápr. 5. 10:01
 16/22 A kérdező kommentje:
+ az esetek 90 %-aban evidensnek veszi, hogy ő jön át hozzám, mert őnáluk kényelmetlen lenne.
2014. ápr. 5. 10:15
 17/22 anonim ***** válasza:
59%

Persze, hogy tutifix, ezer%, übertutker minden. Csak amíg nincs, addig könnyen mondod, hogy mi lenne. Egyébként milyen szak mellett nem lehet diák munkázni? Mert nekem(proginfo) és még nagyon sok mindenkinek sikerült a nem könnyű szakok mellett.


És ez nem rosszmájúság, hanem csak a saját érdekeidet tartod szem előtt.


14-es voltam

2014. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
szóval vegyen egy házat hogy nektek legyen hol hemperegni 7végente? aztán majd beköltöznél?
2014. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

Èn a pasi helyében, csak valakivel összeköltözés miatt költöltöznék otthonról. Az ember társas lèny, nem várhatod el tőle, hogy egyedül lakjon egy lakásba.

23N

2014. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%
Itt alapvető szemléletbeli problémák vannak.Te úgy gondolod,hogy ha valakinek már van jövedelme,akkor költözzön el a szülői háztól.A barátod nem igy gondolja, ő veled akar összeköltözni, és nem akar egyedül ülni az üres lakásban. Mi az, hogy húzza az idődet? Te nem húzod az ővét?! Itt vagy 22 évesen, semmi jövedelmed nincs (mert ösztöndíj az egy vicc) ,még jó két évig nem is lesz jövedelmed. Aztán diplomázol. Tegyük fel utána találsz mondjuk rögtön munkát,amire ma már kb. 0% az esély. Szerinted neked utána már hány évig kéne spórolni,hogy érdemben hozzá tegyél a dolgokhoz?! Örüljél, hogy a párod, kivárja, amig te tanulsz,utána meg nekiállsz kisanyám a saját egzisztenciád megteremtéséhez, hogy aztán a kettőt összerakva közösen belevágjatok valamibe. Ez az ember szeret téged,de te csak le akarod húzni őt, ami elég szomorú. Ő is megtehetné, hogy nem vár rád tovább,hanem keres egy korabeli nőt, akivel aztán össze tud költözni, és házat vesznek, családot alapítanak.Szerinted egy30 éves férfinak egy ilyen "semmilyen" tinikapcsolatra van szüksége,hogy hétvégente hazajösz a városból, ahol tanulsz, aztán együttalszotok, és akkor még évekig ez menjen?! Mondom, örüljél, hogy veled van. És igen, amig nem tartotok ott, hogy összeköltözzetek, addig ne mond meg neki, hogy mit csináljon, mert ilyen téren, semmi közöd hozzá!
2014. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!