Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több éve házasok vagyunk...

Több éve házasok vagyunk férjemmel, aki török, és van egy 10 éves fiunk. Idáig nem volt gond, most az a helyzet, hogy nem engedi, hogy bármit csináljak a fiunkkal. Szerinte jobb, ha inkább ő van vele. Sőt több időt tölt vele, mint velem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 16:19
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az a furcsa, hogy ennek hogy nem volt elozménye?

Az én párom szintén kulfoldi, nem torok, de muszlim egy tobbségében muszlimok lakta országból. Bár még nemrég házasodtunk, de sokat beszéltunk róla, hogy kit hogyan neveltek a szulei, mi az ami az adott kultúrára jellemo, stb... Mondta, hogy a jogok, torvények inkább a férfiaknak kedveznek. Ekkor megbeszéltuk, hogy mi lenne, ha lányunk szuletne. Mondta, hogy neki 7 testvére van, ekkor megbeszéltuk, hogy igazából 2 lenne az ideális. Beszéltuk, ki hogyan képzeli el a kozos jovonket, stb... Aztán ott van a szuleivel való viszonya. A magyarok tobbsége nem tiszteli úgy az édesanyját mint o. Tehát én nem tudom elhinni, hogy elotte mindent megbeszéltetek, egyenrangú félként kezelt, aztán a fiú 10. szuletésnapjától hirtelen megváltozott.

2014. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
80%

Most mondjam, hogy tipikus? Fiúgyerek, 10 éves, nyiladozik az értelme. A férjed szépen kezdi ellened nevelni.

Óvatos legyél, a vége az lesz, hogy elviszi magával Törökországba, és várhatod, hogy újra lásd.

2014. ápr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
74%
Aki egy török/arabbal jön össze annak ezzel számolnia kell, így jártál gondolkodtál volna előre.
2014. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom Magyarországon éltek. Vagy próbáld meg vele megbeszélni komolyan, hátha felfogja mit akarsz, vagy válj el és költözz el.

Sajnos merőben más egy török, vagy közelkeleti férfi mentalitása, gondolkozása. Lehet most vitatkozni, hogy mennyire rossz dolog ez, lehet őket szidni, de a lényegen nem változtat. Az ő kultúrájukban az a normális, hogy a férfi az úr.

Egyébként erről szól a Lányom nélkül soha c. könyv is. Évekig normálisan élt Amerikában egy család, arab férjjel. Jómódban, szeretetben, majd hazautaztak az apa hazájába és kifordult önmagából. A nőnek és a lányának menekülnie kellett. Pedig a férj Amerikában egy normális, egyetemet végzett intelligens ember volt.

Sajnos igaz az, hogy nem írthatjuk ki magunkból amik vagyunk, amibe születtünk, főleg nem egy arab vagy muszlim vallású férfi.

2014. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
88%

11:14


" A magyarok többsége nem tiszteli ugy az anyját,mint õ"

Na ez a baj az araboknál és a törököknél.Az anya egy Szent és csak utána jöhet mindenki még a feleség is.


Kérdezõ a férjed vallással fogja tömi a fiad fejét.

2014. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kerdezo tobben is kerdeztek hogy hol eltek? Mert ez is fontos a te kovettkezo lepesed szempontjabol...Ha ott a balkanon akkor ott a torveny messze nem fog melletted allni es teged segiteni ha viszont a szent magyarfoldon elsz akkor az itthoni torvenyek sokmindenben csalad centrikusak es melletted is sokmindenben kiallnak..NE felejtsd el hogy amig itt vagytok addig a magyar torvenyek ra ugyan ugy vonatkoznak mint minde mas magyarorszagon elokre.. magyarul aki magyarorszagon el annak alkalmazkodnia kell a magyar torvenyekhez ha teszik ha nem mert a magyar torvenyek tiszteletben tartjak masok torvenyeit es vallasat de nem keresztezhetik a magyar orszagon elfogadott torvenyekkel vagy nem huzhatjak ujjat azokbol.Erre orientalodj es ezt ertessed meg a ferjeddel..Ha megdumal hogy menjetek haz aes ezt foggal korommel fogja meg nem fog meghatralni attol is hogy eroszakkal ezt veghez vigye megver vagy zsarol vagy ajo eg tudja mit tesz akkor te elvesztel mert ahogy oda mentel teged az ottani torvenyek fognaktamadni es te azokhoz a torvenyekhez kell hogy alkalmazkodj ott o fogja nyeregbe erezni magat...ne add ki a kezedbol agyerekedet mert ha innen kimegy akkor ellened fogja nevelni ha tetszik ha nem meg a 10 eves korban konnyen befolyasolhato a gyerek.. kivanok sok sikert es erot energiaval mert nem lessz konnyu harc ...
2014. máj. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
Na mi a fejlemény, kérdező? Gondolom, okkal emelted ki a kérdést.
2014. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Igen, már az előbb is írtam, csak valamiért nem küldte el.

Szóval sokat beszéltem vele erről a dologról és még mindig ott tartunk hogy ha törik ha szakad csak ő törődhet vele többet, de őt idézve ezzel nem rosszat akar, ne gondoljak mindig rosszra. Nemsokára menni fog Törökországba, és felőle mehetek vele. Én annyira nem vagyok oda ezért az ötletért, mert amúgyis elég sok rosszat hallottam, hogy mik történnek ott, de férjem folyton győzköd, hogy nem minden igaz amit mondanak stb..

2014. jún. 30. 21:03
 19/50 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, minden igaz, amit mondanak. Ha el is mész Törökországba, látogatóba, a fiadat NE vigyétek magatokkal. Soha többet nem engedi a férjed vissza Európába, soha többet nem látod, vagy mész rabszolgasorba Törökországba. Akkor is el leszel zárva a fiadtól, mert ő már férfisorban van, te pedig egy xar semmi nő.
2014. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
ez ugy hangzik mintha a gyereket ellened akarna forditani es utana meg lelep vele.ha eddgi nem volt gond akkor furcsa ez a hirtelen valtas
2014. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!