Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Több éve házasok vagyunk...

Több éve házasok vagyunk férjemmel, aki török, és van egy 10 éves fiunk. Idáig nem volt gond, most az a helyzet, hogy nem engedi, hogy bármit csináljak a fiunkkal. Szerinte jobb, ha inkább ő van vele. Sőt több időt tölt vele, mint velem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 16:19
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
81%

Szóval szerinted megérdemli a kérdező, hogy elvegyék tőle a gyerekét, sőt még neki kéne elnézést kérnie. Ritka undorító ember lehetsz...

És kérlek ne forgasd ki a szavaimat, nem azt mondtam hogy hithű muzulmánná változok ha kilépek Európából, csak annyit, hogy "igyekszem tekintettel lenni az ottani szokásokra." Pl: nem riszálom a seggem falatnyi miniszoknyában, 45 fokban sem telik semmibe, hogy a vállamra terítsek egy könnyű kendőt, nem akarok mindenáron bemenni olyan helyekre, ahova amúgy az ottani nőknek nem szabad csak mert én európai vagyok és nálunk meg szabad, stb.

Ha már az "előnyökkel" jössz, a faszi mikor ide költözött, miért csak az európai lét előnyeit látta? Miért nem nézett utána, hogy itt a férfiak és a nők egyenlőek, hogy itt egy nő nem fogja hagyni, hogy uralkodjon rajta?

2014. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
86%

Igen egy muszlim nõ nem házasodhat olyan férfival,aki nem muszlim.Csakis akkor,ha felveszi a vallást.Ismerek több ilyen házaspárt, akik elváltak,mert az európai férfi,aki ugye felvette a vallást, nem birta a strapát a kedves felesége mellett.Mégis a muszlim feleség mellett lett elhelyezve a gyermek!

A kedves férj visszament a hazájába!

Tudod mustapha33 az a baj, hogy akik annyira a vallásba kapaszkodnak és ugy adják elõ magukat, hogy õk mennyire vallásosak, az mind hazudik.

2014. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 mustafa33 ***** válasza:
31%

Ha az a nő nem fekszik le annak a "faszinak", most nem lenne problémája.

Szerinted a "faszi" a hibás mert ide jött. Miért ha valaki ide jön, azzal máris le kell feküdni az itteni csajoknak? Mert az a gyerek csak úgy jött össze, nem csak attól hogy az az illető ide jött.

Ěs nem azt mondtam hogy megérdemli, azt mondtam, hogy aki hülye az mindig megjárja.

2014. júl. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
8%
Egy a lenyeg! Hogy ragadjon a belyeg mert ha nem ragad a belyeg lemarad a lenyeg…tehat ha a Jumurdzsak nem sparmazza be a feher asszonyt akkor ez elkerulheto lett volna…a hiba megtortent most mindenki szapulja a Jumurdzsakot es az asszonyt hogy jaj ha nem kerul ossze jumurdzsakkal akkor ez mind nincsen..Csori asszony meg cask kerdezte hogy mi a bot legyen es tanacsokat kert nem azt hogy mindenki biralja es okos megjegyzeseket tegyen hogy akkor most buinhodjon mert nem nezett utanna dolgoknak..okci ezen mar tul vagyunk neki lepnie kell igyekezve mielott keso lessz lepni azert kert tanacsot…nem cikizet es biralot hogy mit tegyen vagy ne tegyen… Most szerintem sokat nem tud azon kivul tenni hogy egy ugyved tanacsat kikeri eloszor aztan ha okosnak tartja felfogadja hogy valamilyen csaladjogi torvennyel megvedjek agyereket es attol messze elhatrolja magat hogy barmit is ala ir hogy a gyerek utlevelet kapjon mert annelkul ki se mehet az orszagbol bar ma a laza hatarok miatt ha kiadja kezebol agyereket akkor fenn all hogy berakjak egy autoba es kiviszik de anyuka nelkul hivatalos formaban ez nem biztos hogy megy…azt hiszem regen legalab is ugy volt de jogilag nem vagyok benne biztos hogy ma is igy van mert ha egy hazaspar elvalik akkor 18 eves kora elott ha barmit tesznek vagy elakarjak vinni nyaralni agyereket a masik felnek a beleegyezese kell ..tehat ha apuci elakaja vinni a kisgfiut kulfoldre az anyuci hivatalos beleegyezese szukseges , de ha nem irja ala akkor ez eleve nem dolgozik.viszont a Jumurdzsak is van olyan eszes hogy akkor sumak modon esetleg mast bele vonva ezt az utast kello kepen es okosssan megszervezze es kilopja az orszgbol..erre kell megtalania megfelelo jogi formulat hogy ezt meghiusitsak .Valami olyasmit leini amit a Jumurdzsak ala irjon ha nem hozza vissza vagy nem jon idore vissza milyen szankciokat lehet alkalmazni vele de a legjobb nem bele menni hogy kivigyek az orszagbol… amugy mi van ha az asszonykatolikus es a gyereket egyszeruen megkeresztelteti akkor mit lehet tetnni? Erre is kivancsi lennek mert akkaor egy katolikus gyereket cask nem vine ele a Jumurdzsak…bar azok fanatikussak ki tudja mire kepes meg elvagja az anyuka nyakat aztan apuci neveli tovabb hogy arva a gyerek…mertanyuci felre dugott urugyet hasznbalva megszabaduljon anyucitol…
2014. júl. 3. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, történt azóta valami az ügyben?
2014. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
69%
Eltunt...a kerdezo remelhetoleg sinen vannak a dolgok bar kitudja lehet hogy bujkal a gyerekkel es azert nem valaszol...vagy kiment a jumurdzsakhoz es ott a szamarak es a pajta kozotti eletben nincsne internet...
2014. júl. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
20%
Nem akarlak megsérteni, de meg fogsz. Ha a 10 éves gyerek közös, akkor mi a fenét csináltál 10 évig? Nem akartad a gyereked apját megismerni? Milyen kultúrából jött, hogy gondolkodik, milyen az országa? A fiatok nem csak a tied, neki is pont annyi joga van mint neked. Törökországban még nem züllött el úgy a párkapcsolathoz és a házassághoz való viszony, mint Európa ezen felén. A fiuknak apára van szükség egy bizonyos kor után, hogy ne "kisköcsög csírák" legyenek. A hagyományos felfogás szerint a nőnek a férje mellet a helye. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor minek házasodtatok össze?
2014. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
15%

Szia


teljesen termesztes ahogy a ferjed vıselkedık. Török ferjem van en magyar nö vagyok es kerlek most ne sertödj meg hogy ezt ırtam..De van egy nagyon lenyeges dolog:amıkor hozzamegyünk egy török ferfıhez akor elötte meg kell ısmernı a kulturajukat,ertekrendjüket,mıt varnak el a felesegtöl mınt nö es mınt anya ıs mert mas - mas a ket szerep ıs...A fıu lassan kıskamasz lesz termesztes dolog hogy az apukajaval legyen többet.Itt Törökorszagban nagyon fontos a csalad,es az apa szava a döntö mındenben. Ö a csalad fenntarto es eltarto, es nagyon nagy tekıntelye van. Te vagy az alarendelt mınt feleseg. Normalıs esetben a hazassagban közösen megbeszelnek a felek mındent,legalabbıs nalunk ıgy müködık a dolog.Mındenkı elmondja mıt szeretne es kompromısszumkezseg eseten müködhet a dolog egy eleten keresztül ıs. Tennı semmıt nem tudsz,csak elfogadnı ezt. Neked mınt ıszlam felesegnek ez a "kötelesseged", sokkal többre mesz ha megprobalod nem eröszakosan megközelıtenı a kerdest hanem szepen es hıggadtan,nyugodtan,nem akarja elvennı töled a gyereket es nem akarja elvınnı töled ugye?

hagyd szepen hogy apuka nevelgesse,nyılvan nem rosszra fogja nevelnı hanem a sajat kulturajara,anak ertekeıre, remelem muszlımok vagytok ıgy az ıszlam vallasra ıs nevelı ha eddıg nem tette volna. Normalıs ember valık belöle nagybetüs szavakkal EMBER lesz es nem olyan mınt a többı europaban felnövö kıskamasz fıucska. Igazı ertekrendet fog tanulnı. En semmı rosszat nem lattam abban amıt ırtal,nem ertem mı a problemad? Termeszetesnek tünık nekem amıt ırsz. ez ıgy müködık egy ıszlam hazassagban. Mondjuk en nagyon tudtam asszımılalodnı. Mındent el tudtam fogadnı mert el ıs akartam fogadnı,ha lanyotok lenne ez nem ıgy lenne de ezt te ıs tudod.Akkor a helyzet fordıtott lenne te lennel vele sokkal többet te tanıtanad es okıtanad de ıgy mıvel fıatok van ez az apa feladata es kötelessege. Remelem semmıvel nem bantottalak meg nem allt szandekomban. Szep napot neked. SELAM

2014. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
65%

"A fıu lassan kıskamasz lesz termesztes dolog hogy az apukajaval legyen többet."

Miért természetes?

Max az hogy megtanítja szerelni, építkezni vagy műszaki dolgokra. Az anyja meg mondjuk tortát sütni ha cukrász akar lenni a gyerek. De ahol valamilyen irányú szakértelemre nincsen szükség, amit csak az egyik szülő tud, akkor közösen beszélgethessenek már a gyerekeikkel. Mindkét aspektust ismernie kell. És haverokra is szüksége van, sőt lány barátokra is vagy lány rokonokra. Nem szemellenzős egyféle nézőpontra. Az nem érték semmilyen vallásban, ha nem tudnak gondolkodni.

2020. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
80%
Mi a helyzet most, hogy lassan felnőtt lesz a fiad?
2020. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!