Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az anyukám, hogy...

Meghalt az anyukám, hogy lehet ezt ép ésszel túlélni?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka meghalt az anyukám, van egy tizenhat hónapos fiunk a férjemmel, de egyszerűen nem tudtam fenyőfát díszíteni, főzni, nincs nálunk semmi, csak a becsomagolt ajándékok, és a nagy semmi.

Együtt laktunk anyuval, a kezem között halt meg, hirtelen történt az egész. Hogy lehet ezt átvészelni, folyamatosan sírunk, állandóan anyut hívom magamban. Hogy leszek gyerekből hirtelen anyuka, hogy állom meg a helyem, nincs már senkim rajtuk kívül, anyu itt hagyott, ennyi volt?

Hova lesz a szeretet, amit irántunk érzett, reszketett értünk, az utolsó szavai is azok voltak, h hadd maradjon itt még velünk, a kisunokájával.


2009. dec. 24. 18:23
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igyekszem, én is azt érzem, h lát, mikor mosdattam szinte hallottam, h ne úgy, ne azt a zoknit stb.

Tüdővizesedés vitte el egyébként, már régóta beteg volt, számíthattunk rá, egyre gyengült, de pár napja jobban volt, tett vett, rendben volt a cukra, a vérnyomása.

Most könnyebb lett, jó volt leírni. Köszönöm.

2009. dec. 24. 19:08
 12/49 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
86%

Most látom hülyeséget írtam:

"ír gyerekgázoló apukája" szóval arra az apukára gondolok, akinek a 2 gyerekét elgázolta egy ír üzletember és talán most leültetik. Amúgy a többi igaz, nem csak vigaszként írtam, hanem így van.

2009. dec. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim válasza:
79%
Szia! Elősszőr is fogyadd öszinte részvétem! 2 éve meghalt az anyukám! És tudod akkor jőttem rá igazán hogy felnőtt lettem!Ugyanis azóta a 2 testvérem szóba se áll velem!Az előzményekről csak annyit hogy nagyon súlyos rákos betegségem alatt halt meg az édesanyánk!Én 31 éves vagyok! Van 2 gyermekem 4 A testvéreim és az apám engem büntetnek anyám halála miatt! Azt mondják hogy miattam halt meg! Nagyon sokáig fog fájni az hogy nincs édesanyám! Főleg ma! És neked is fog fájni! Csak ne kővesd el azt a hibát amit én! Azt hogy ha jőn a halála évfordulója vagy a halottaknapja akkor azt bántom aki mellettem van és szeret!!!! Innentől kezdve szeresd és imádd a családodat! Mégegyszer őszinte részvétem!!!!!!!
2009. dec. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én teljesen együtt érzek veled, nekem tavaly Mikuláskor halt meg apum rákban. Én anyummal vagyok most, de nem merek előtte sírni, ő is rossz passzban van most. Én úgy érzem, összeomlott minden. Igyekeztem kapaszkodni az általuk felállított karácsony képébe, de nem megy. A párom nem velem van, hanem a családjával, nem vagyok neki fontos ilyenkor. Senkim nincs anyumon kívül, így most itt sírok csendben a hörcsögeim és a gép társaságában. Tudom mit érzel. És sajnálom, nem tudok tanácsot adni, különben én is megfogadtam volna.
2009. dec. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte részvétem!

Sajnálatos,hogy pont most igy karácsonykor vesztetted el azt aki a legközelebb állt hozzád,az Édesanyád!Nem mondo,hogy próbáld elterelni a figyelmedet mással,mert a gyász egy időszak..,át kell élni,és el kell engedni Anyukádat(tudom nem könnyű..,én 2 éve vesztettem el..)

Gondolj a vele töltött szép emlékekre..,de gondolom a férjed is melleted áll és segit a feldolgozásban!Sok erőt kivánok!!!

2009. dec. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjátok már szegényt! Meghalt az anyukája, és nektek kéne bizonygatnia, hogy igaz?! Ha nem hiszed el ne írogass...

Fogadd őszinte részvétem:( Nekem még él az anyukám de 6 éves voltam mikor apukám meghalt. Idővel majd jobb lesz, most nyugodtan sírj; gondolj arra, hogy ott van veled a családod. Semmiképp se fordulj magadba, ne hagyd el magad! Még egyszer részvétem!

2009. dec. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
85%

részvétem! :(


idővel könnyebb lesz.

mindenki túléli ép ésszel, hiszen ez az élet rendje, hogy először a szülők mennek el. szinte mindenki túléli a szüleit, és mégis utána tudnak felhőtlenül boldogok lenni, mosolyogni.

tudom, nagyon nehéz lehet most, biztos az is lesz még egy darabig, de lassan enyhül majd a fájdalom, hidd el.


(nem tartozik ide, de amit nem lehet ép ésszel túlélni, az a fordítottja, mikor a gyerek megy el előbb, az valami borzalmas lehet, na, az az, ami nem természetes.)

2009. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
85%
20.49es vagyok. Utolsónak reagálnám, hogy tényleg szörnyű lehet. Mint írtam, apukám tavaly mikuláskor halt meg, mind a két szülője él, igaz az apja a mostoha apja, de 3 éves kora óta ő van vele. Szóval nekik biztos sokkal nehezebb, mint nekünk, de könnyebb is, hisz a mi életünk része volt már jó ideje, láttuk őt minden nap, és itt élünk abban a házban, ahol örökre elaludt:(
2009. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
51%
Van egy keresztyén ének: Elveszthetek mindent sorban, Te akkor is megmaradsz nekem! A te alatt az ének Istent jelenti. Én ezt az éneket akkor énekeltem sokat, amikor az első feleségem, három gyermek után közölte: elváll tőlem. Nem haltak meg, de valahogy csak elvesztettem őket. Ma a második feleségem a második közös gyermekünket várja. Az első házasságunkból született középső fiam évek óta velünk él annak ellenére, hogy a bíróság az édesanyjának ítélte. Ő három évesen nagyon beteg volt, és én így imádkoztam érte: Istenem! azért imádkozom, hogy a fiam meggyógyuljon! De ha elveszed tőlem, én akkor is szolgálni foglak téged. A fiam meggyógyult és velem él, de őszintén mondom, hogy a hitem egy pillanatra sem ingott volna meg, ha meghal. Néhány éve a 82 éves nagymamámat, aki nem volt hívő, édesanyám ápolta otthon. amikor telefonált hogy mama meghalt, azért siettem oda, mert látni szerettem volna az arcát, hogy hova ment, mit döntött utoljára. Mert nem az a kérdés, hogy van-e örökkévalóság, csak az a kérdés, hogy hol töltjük. Ha nincs reményed a halál után, vigasztalhatatlan vagy! Ha nincs remény a halál után, mi értelme gyermekeket szülni a világra? Mi értelme felnevelni, tisztességre becsületre tanítani őket! Ha nincs ítélet, és számonkérés a halál után akkor lopj, csalj, hazudj, tiporj el mindenkit, büntetlenül teheted. És nincs reménye a világnak! De a karácsony pont arról szól hogy van Isten, van remény és van vigasztalás! Néhány éve legalább ilyenkor karácsonykor olyan filmek mentek a tv-ben, ami Jézus életét, életének célját hitelesen bemutatta. Ma a Hollywood-i hazugsággyár szemetével etet a média, és teljesen elsikkad karácsony lényege, az egyetlen, ami vigaszt jelentene a halál felett, és akkor nem azt írná neked mindenki, hogy szar neked de majd később elmúlik. Ha Jézus, akinek állítólag a születésnapját ma ünnepli a világ, nem vett diadalt a halál felett, akkor én sem írhatok neked mást, mint hogy szar neked! De én azt javaslom, nézz utána ennek a Jézus dolognak néhány keresztyén honlapon.
2009. dec. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
50%
Sírj! Sírj, amennyit csak tudsz. Nekem 1,5 éve halt meg az édesapám, semmi más nem segített csak az, hogy 1 héten át folyamatosan sírtam. Tudom, hogy ez egy kisgyerek mellett nehéz, de ne fojtsd magadba.
2009. dec. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!