Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az anyukám, hogy...

Meghalt az anyukám, hogy lehet ezt ép ésszel túlélni?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka meghalt az anyukám, van egy tizenhat hónapos fiunk a férjemmel, de egyszerűen nem tudtam fenyőfát díszíteni, főzni, nincs nálunk semmi, csak a becsomagolt ajándékok, és a nagy semmi.

Együtt laktunk anyuval, a kezem között halt meg, hirtelen történt az egész. Hogy lehet ezt átvészelni, folyamatosan sírunk, állandóan anyut hívom magamban. Hogy leszek gyerekből hirtelen anyuka, hogy állom meg a helyem, nincs már senkim rajtuk kívül, anyu itt hagyott, ennyi volt?

Hova lesz a szeretet, amit irántunk érzett, reszketett értünk, az utolsó szavai is azok voltak, h hadd maradjon itt még velünk, a kisunokájával.


2009. dec. 24. 18:23
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Csak azt nem tudom, h miért kell ezt csinálni.

Vigasztalásért jöttem, és a rosszindulat csak úgy süt.

Hogy bírom leírni? Belül megszakadok, így tudom leírni, hogy könnyebb legyen. Annyira üres lett minden, annyira semmi értelme semminek. Segítségért jöttem. Annyi kérdésre válaszoltam már itt ezen az oldalon, sírtam emberekkel, örültem velük, erre számítottam, most, h nekem lett ilyen veszteségem.

De azt hiszem, h nem kellett volna, eddig naponta többször jöttem ide, ritkítani fogom, mert úgy tűnik, h csak addig jó itt az ember, míg segíteni próbál, mikor neki lenne baja, a szemétkedést kapja.

Sajnálom, h anyunak már nem tudom ezt elmondani, mert tudjátok mindig úgy volt, h találtam valami kérdést, amire nem tudtam a választ, és megkérdeztem tőle, mit gondol, de már csak az üresség van, és nincsenek válaszok.

2009. dec. 29. 17:07
 32/49 anonim ***** válasza:

Hát sajnos tirpákok mindenhol vannak,ezt nem tudod kivédeni... Együttérzek veled,mert mikor az én Anyukám meghalt ugyanilyen ürességet éreztem:(Nem tudtam esténként már többet felhivni telefonon,hogy elújságoljam milyen napom volt stb...!Olvasgattam az smseit és azt akartam,hinni,hogy még velem van...,nagyon nehéz időszak!!

Kitartás, neked is,idővel enyhűlni fog a bánatod(saját tapasztalat..)

2009. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
19%
hoho nem akartam én itt sértegetni csak nem fér a fejembe h h megy neked mert az emberek 50%-a összeszakad grat h neked nem sikerült annyira 2 év múlva boldogan élsz majd ha ott lesz a lelkedben attól még élhetsz 1 halál mindíg bekövetkezik váratlanul csak nem tudom miért kell ezt közzé tenni mert és majdnem rosszul lettem mikor olvastam hogy van gyomruk egyeseknek kiírni ezt
2009. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Olyanról nem hallottál,hogy valaki igy könnyebbűl meg valamellyest,hogy kiirja magából a bánatát?!
2009. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

de értetlen vagy nem azt kérdeztem minek írta le hanem h hogy birta leírni ezt nem tom ki vagy te h itt ba.szogatsz

nem neked szólt a kérdés hanem a kérdezőnek megkaptam a választ megértettem.. lenyugodtál már?

2009. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
És Te mit cseszegeted a kérdezőt a hülyeségeiddel??Van igy is elég gondja...
2009. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

ha van. sztm már megkönnyebbült csak a sokk van benne ha igaz a stori de titeket ne zavarjon h ki mit hisz el na ennyi

amúgy ti vagytok az idősebbek szval nem kívánok vitatkozni elnézést h leírtam a véleményem és nem tetszett nektek

2009. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Semmi probléma...
2009. dec. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 18 éves koromban halt meg az édesanyám (most 20 éves vagyok). Őszinte részvétem!!! Nem értem, miért nem hiszik el, hogy tényleg igazat írsz.... Én is azt tanácsolom, hogy ne fojtsd magadba! Ha nem akarod, hogy lássa a kisfiad, hogy sírsz, akkor várd meg, amíg elalszik, a férjed pedig úgyis meg fogja érteni. Amikor meghalt az édesanyám, nekem az segített sokat, hogy hagytak sírni... A legváratlanabb helyzetekben és intenzitással jött rám, de hagyták, hogy kiadjam magamból. Tudom, hogy nagyon nehéz most Neked, de enyhülni fog a fájdalom, idővel... Akkor még én is hónapokig a sarokban kuporogtam és zokogtam, de ma már tudok nevetni is. Persze, még csak két éve történt, úgyhogy ha eszembe jut, akkor szoktam sírni, de már nem vagyok élő halott, mint akkor.... Ne érts félre, ezzel nem azt mondom, hogy nem fáj, csak könnyebben tudok róla beszélni. Sok erőt kívánok Nektek, főleg Neked, mert Te vagy az érintett. Nem szabad elhagyni magad, ott a kisfiad, a férjed, Te magad! Tudom, hogy most lehetetlennek tűnik a talpraállás, de idővel sikerül. Sok erőt kívánok!!! Gyuszi, 20
2010. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:

Szia Gyuszi!

Köszönöm szépen a soraidat, igen, telik az idő, ha lassan is, talán jobb, már nem zokogok, csak a fájdalom maradt. Reggelente a legrosszabb, az első gondolatom mindig az, h anyu vajon felkelt már, vagy alszik még, nagyon kell figyelnem, h ne kiabáljak neki át a másik szobába.


A kisfiam nem keresi azóta sem, viszont mióta kínosan ügyelek, h ne kerüljön szóba mama, azóta állandóan ezt a szót hajtja, nem tudom, h emlékszik, vagy csak tetszik neki, h ki tudja mondani.


Kezdtem átrendezni anyu szobáját, nappali lesz, fájó szívvel, de muszáj, ahogy az elején olyan jó volt az üres szobájában ülni, úgy lett egyre inkább kínzóbb a dolog. Pár napja már nem sírtam, legutoljára akkor, mikor anyóséknál voltunk, és mindig szoktam hívni anyut, h rendben odaértünk, de már senkinek nem kellett szólnom, nem aggódott itthon senki értünk.


Hiányzik, valószínű ezzel megbékélni nem lehet, legfeljebb belenyugodni. Azzal vigasztalom magam, h anyu elutazott, messzire, és ha majd nekem kell, ott fog várni rám. Ez erőt ad, pedig nem vagyok vallásos, de mostanában sokat gondoltam arra, bár az tudnék lenni.


Gyuszi, tényleg hiszem, h majd várnak ránk, anyukád is vigyázz rád, az enyém is rám, és még találkozunk valamikor, valahol, mindegy hogyan nevezzük, mennyország, túlvilág, biztos, h nem lehet így vége!

2010. márc. 3. 10:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!