Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így elmennétek?

Ti így elmennétek?

Figyelt kérdés
Van egy nagynéném,és 2nővérem, a nagynénémnél van 3 fiú,így 6an vagyunk unokatestvérek. Én augusztusban férjhez mentem, május 19-re vagyok kiírva az első babánkkal,külön élünk, egy fizetésből a tb-met is a párom fizeti, de megvagyunk. Egyik nővérem a párjával és a 3éves lányukkal pont 1 hete költöztek külön,ők is albérletbe. A nagynéném, így hogy külön család vagyunk,mindannyiunknak külön adott meghívót az unokaöcsém(2.ballagására)és az unokabátyám (3.ballagására). A mamám már célozgatott is rá a szüleinknek,hogy mennyit viszünk, és édesanyám mondta,hogy most egyikünknek se megy jól,attól,hogy nem rohangálunk kölcsön kérni-erre a mamám annyit mondott: "kár így a lánynak ballagást tartani"-mármint a nagynénémnek-én ezt úgy értelmezem,felesleges a kajáért amit megeszünk.. Édesanyám ad nekik pénzt, annyit amennyit a nagynéném adott nekünk a mi ballagásunkkor, a legidősebb unokabátyám is dolgozott már mikor mi összeházasodtunk,de eszünkbe se jutott hogy kellett volna tőle kapnunk pénzt-ezt anyu mondta nekik,erre az volt a válasz, hogy de ő még otthon élt,nem külön család-ez a pláne, otthon él semmit nem kell fizetnie, se albérlet, se család semmi,tőlünk meg elvárják :/ Nagyon rosszul érezném magam így leülni az asztalukhoz, ilyen előzmény után. Viszont a hálapénzre félretett pénzünket sem adnám nekik. :( Nem tudom mi legyen, gondolkoztunk,hogy csak a ballagásra megyünk el gratulálni egy-egy üveg borral. Viszont akkor a ballagási ebéden elmondanák az összes rokonnak-hogy azért nem vagyunk ott mert nincs pénzünk.
2014. ápr. 29. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szomorú hogy minden ünnepség ennyire elment a pénz irányába, még családon belül is.

Az hogy anyut annyit ad, amennyit ti kaptatok, nem biztos hogy nagyon jó, hisz sok évvel ezelőtt még többet ért párezer ft, mint mondjuk most, de ez részletkérdés.

Vegyetek egy csokor virágot és menjetek el, ha tudtok és akartok adjatok 5000 forintot a gyereknek, ha nem nem. De a lényeg hogy ne érezzétek rosszul magatokat.

2014. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem gyerekek-az egyik unokabátyám 21,mint én,csak éppen a második szakmájából ballag.. osztálytársak voltunk általános iskolában végig.
2014. ápr. 29. 09:38
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Én tuti nem tudnék elmenni a ballagásra, hogy nem adok semmit. Holnap lesz hugom ballagása, anyukámék szomszédai vagyunk, nekünk is jön már a baba, de nekem eszembe nem jutna, hogy nem adok neki semmit. Való igaz sok pénz kimegy az ilyen összejövetelekre és azért, jó ha valamit kap az ember, ha nem is pénz, hanem valamilyen ajándék formájában. Egyébként meg unokatesód, tehát nem édestesó vagy hasonlók és ha nem tudsz mit adni, akkor sztem ne is menj, mert tuti rosszul éreznéd magad. Meg azért, egy ballagást, nem egy-két héttel előtte tud meg az ember. Lehet rá készülni, félretenni pénzt.
2014. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
nálunk ballagást max érettségin rendeznek, azt, hogy ő szakmáját végzi el miért díjazzuk is??? kicsit el vannak tévedve, nem mennék el.
2014. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Megkérdezném a nagymamát, hogyan értette ezt. Azt szeretné, ha az egyik jövedelem nélküli, várandós unokája adna pénzt a másik jövedelem nélküli unokájának?

Ez valóban furcsa!

2014. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Most lettünk meghívva csütörtökön. Nem az bánt,tudom hogy illik adni, hanem hogy elvárják,és már nem az első ballagása egyiknek sem, és én sem kaptam egyik unokatestvéremtől sem semmit, unokabátyám is eljött az esküvönkre egy forint nélkül,pedig ő is keresőképes.. "Nagy férfiak" már. Mikor megbukott akkor is volt tartva ballagása, és nem tartom fernek, hogy "elvárják",a férjem azért keményen megdolgozik.
2014. ápr. 29. 09:49
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Hát minden hol, ahol végzel, ballagás van, oviban is.

Én, gyerekek, soha semmilyen ballagásomon, de egyik diplomaosztómon nem kaptam soha semmilyen pénzt senkitől, pedig voltak külföldi vendégeink is napokig nálunk. Nem is tudtam, hogy van, ahol szokás!

2014. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
elég durva, hogy elvárják a pénzt.
2014. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem meg eszembe sem jutna pénzt adni meg elvárni sem.
2014. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A családod egy pénzen és konvenciókon, elvárásokon alapú ideggóc. Te ettől lehetsz felszabadult és józan. Üveg borral jók vagytok, főleg azok fényében, amiket elmeséltél. Az első ötleted a jó, ennyit még megengedhettek magatoknak, tiszteleteteket is teszitek, ennyike.
2014. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!